355 Shares 3004 views

Kobieta imion amerykańskich: wzorce i trendy

Ponieważ Stany Zjednoczone są wieloetniczne, liczba używanych nazw jest ogromna, rachunek sięga tysięcy. Jednak prawdziwe imiona są znacznie mniejsze. Faktem jest, że rodzice w Stanach Zjednoczonych mogą dać dziecku prawie dowolne imię (z wyjątkiem obraźliwych). I wiele innych w tym kraju mają problemy z pisowni. Okazuje się, że Rachel i Rachael są różnymi amerykańskimi imionami. Te nieścisłości sztucznie zwiększają listę.

Trzy najlepsze amerykańskie nazwy na rok 2013: Mary, Patricia i Linda. Pierwsze imię jest popularne z powodu chrześcijańskich korzeni amerykańskich imigrantów, są też pochodne Marii, Miriam i Meryem. Patricia jest popularną nazwą wśród Irlandczyków, a ponieważ w Stanach jest wielu irlandzkich imigrantów, często nazywa się je dziewczynkami. Popularność nazwy Linda jest trudna do oceny, być może chodzi o euphonology. Od kilku lat jest na szczycie, a sytuacja raczej się nie zmieni.

Ludzie z byłej unii znają amerykańskie znaki kobiece głównie w literaturze tłumaczeniowej i telewizji latynoamerykańskiej. Dlatego też nie powinno nas dziwić takie nazwiska, jak Ruth, Barbara, Susan, którzy często są w Ameryce Północnej i Południowej. Nazwa Faith-Calka z Rosyjskiej Wiary stała się dość częsta. Być może to zostało przyniesione i zaadaptowane przez greckich prawosławnych osadników, być może Rosjanie jako pierwsi zaczęli nazywać ich córki tak. Ale imię weszło w tysiąc najczęstszych, więc to nie jest pojedyncze zjawisko. Nazwiska rosyjskie, na przykład, Tanya, co dziwne, bardzo często pochodzą z afrykańskich dziewcząt amerykańskich.

Nazwy kwiatów są często używane, na przykład Daisy oznacza stokrotkę (była to nazwa bohaterki "Wielkiego Gatsby"). Innym przykładem jest Rose. Podobnie jak Rosjanie Amerykanie lubią dostosować imiona mężczyzn do nazwisk kobiet: tak Patricia dostała (w końcu Patrick jest patronką Irlandii). Czasami nazwiska kobiet amerykańskich są przyjmowane niezmiennie z "bazy danych" mężczyzn. Są więc dziewczęta o imieniu Francis i Fred. Nasi śpiewacy Slava i Maxim nie ujawnili nic nowego.

Nazwiska kobiecego amerykańskiego pochodzenia obejmują również wiele niemieckich imion (Gretchen, Madeleine) i francuskich (Michel, Genevieve, Antoinette). Są wśród imion i Indian, chociaż nie jest łatwo spotkać ich wśród białych ludzi: Donoma (światło słońca), Hantawyii (wierny), Ayasha (dziecko). Są też egzotyczne: Sarita, Tavanna. Pierwsze, jak się wydaje, pochodzi z Indii, drugie z Afryki, więc w Ameryce są piękne nazwiska. Kobiety i mężczyźni. A w Stanach wybór jest szczególnie duży.

Tajemnice nazw nie są jeszcze ujawniane. Są zawsze starannie dobrane, starając się je wydawać euforii. Istnieją specjalne programy oceniające emocjonalny wpływ nazwy. Być może przyszłymi rodzicami powinni ich użyć. Trzeba jeszcze raz pomyśleć o tym, jak imię będzie połączone z nazwiskiem i nazwiskiem: Shaherezada Stepanovna jest po prostu bez smaku. A jeśli nie jesteś w Stanach, lepiej daj dziecku rosyjskie imię. Samice amerykańskie nie wyglądają harmonijnie w słowiańskim paszporcie. Uważaj, wybierasz zabawę, a dziecko, a potem na życie "różnicę". Lepiej jest dawać dziecku mniej lub bardziej dopasowane imię – na przykład Suzanne lub Rose.