85 Shares 2018 views

Big Utrish. Anapa, Big Utrish: Liczba turystów

Krajobraz-florystyczny rezerwat, położony na półwyspie o nazwie Big Abrauskom Utrish. Założona w 1994 roku, zajmował powierzchnię 5112 ha i jest przeciągnięty wzdłuż morza 12 kilometrów, aż do grani na północy Navagir. A jeśli nie jest dziwne, że to dzikie miejsce należy do kurortu Anapa. Czy to nie jest dziwne, ponieważ wszystkie gminy nadmorskie są rozciągnięte kilometrami wzdłuż wybrzeża.


legendarne miejsca

Istnieje wiele legend związanych z tych pięknych miejsc. Półwysep jest nazwany jezioro Abrau, która z kolei otrzymała nazwę od pięknej żyjących tu w jednym czasie, a dzięki na spotkanie z ukochaną osobą, ocalałych z powodzi i zbiornik utworzony w miejscu jej wsi. Powódź została wysłana przez bogów karać bogatych cyniczny, drażni głodnych biednych ciasta.

Big Utrish raczej druga część jego nazwy, przekład z języka Adygei znaczy „góra złamana”. Z nim wiąże się także wiele legend. Big Utrish położony w zachodniej części regionu Krasnodar u podnóża gór Kaukazu. Według jednej z wersji, to właśnie tutaj zły kradzież ogień z Olimpu, Zeus piorunami przeciąć skałę, a jeden z stromych ścianach wąwozu utworzone przykuty Prometeusz. Według tej samej legendy, wody Morza Czarnego, w sąsiedztwie miejsca cierpienia greckiego tytana, były tak lecznicza że po wyzwoleniu ran Prometheus natychmiast zniknął tak szybko, jak on pogrążył się w falach przybrzeżnych. Oni są znane ze swoich właściwości leczniczych, a do tej pory, a jedna z gór i nazywa – skały Prometeusza. Legendy mówią, że Jason i Złote Runo i Medea odwiedził go tutaj.

obszar chroniony

Big Utrish wszystkie jego terytorium i wód są unikalne w ilości, właściwości i wiek roślin i glonów (których jest 227 gatunków). Niektóre drzewa osiągnęły tysiące lat. Pitsunda sosna, pistacjowy i sumaka, opakowanie i wysokie jałowce – że przedstawiciele flory reliktowych że rezerwa jest tak bogaty Big Utrish, co sprawia, że jest wyjątkowy, nawet w kontekście nadzwyczajnych flory i fauny całego wybrzeża Morza Czarnego. Znajdują się tam 107 gatunków krzewów i drzew oraz 75 różnych traw.

The Red Book wykonane 60 przedstawicieli lokalnej fauny. Fauna jest również wyjątkowy. Wszystkich jego członków żyjących na lądzie i na morzu, jest zapewnienie śródziemnomorskiej żółwia, modliszka rogata (typ modliszki), który został uznany wymarły. pedo Saga (największy konik Rosja), wąż Eskulapa, (rzadka reprezentatywne węże Colubridae) mieszkają w rezerwie. Istnieje wiele ptaków, w tym rzadkich gatunków takich jak łabędź zimowania na jeziorach ujścia. Szczególne słowa zasługują śródziemnomorskiej rzadkie gatunki motyli, które żyją w rezerwie.

problemy rezerwowe

Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych może być przedłużony, ponieważ decyzja o znacznie zmniejszyć obszar rezerwatu, a edukacja na jego terytorium „Utrish” Rezerwat powstał w 2011 roku. Został on odrzucony przez lądową między drugim i trzecim laguny, która ma długie łodygi unikalny las jałowcowy pistacjowy. Wszystko to planował zapłacić za budowę kolejnego centrum zdrowia i jego infrastruktury z dróg dojazdowych. Dlatego akcja prowadzona jest w Internecie pod tytułem „Save The Big Utrish”.

Niewątpliwą korzyści

W jasnym słonecznej pogodzie z położonych 20 kilometrów Anapa wyraźnie widać malowniczy pas ziemi wystający do morza. Big Utrish, nazwany tak w przeciwieństwie do wsi Maly Utrish, znajduje się w tym wyjątkowym miejscu piękna.

Cliffs i jezior, gór i ujściach rzek, laguny piękno z czystym, krystalicznie czystej wody przyciągają wielu turystów.

Częściowo zaspokaja potrzebę noclegu sektorze prywatnym. Big Utrish – stosunkowo mała wioska, ale ma najbardziej siedzibę centrum obsługi turystycznej.

Oferuje on apartamenty, mini-hotele, wynajmowane domy i domki do wynajęcia. Mieszkania są tańsze niż w Anapa, i aby dostać się tutaj, dzięki dużej liczbie dróg, to nie jest trudne: 15, może 20 minut – i to jest tutaj, we wsi. A we wrześniu one kursują na tej trasie aż do 9 wieczorem. Możemy powiedzieć, cywilizacja pobliżu. W lecie na wybrzeżu są rozproszone campingów i kempingów. Dla miłośników ciszy i przyrody raju tutaj. Pokoje w sektorze prywatnym można zamówić przez telefon i książki.

Dziki turystyka implikuje brak miejskich udogodnień

Jednak konieczne jest, aby mieć jasny obraz tego, jakiego rodzaju usługi, które oczekują i co dzikich zwierząt, które nie pociąga za sobą obecność utwardzonych dróg, gazu i wody pitnej. Wieś Big Utrish, jak już wspomniano, dość małe, zaledwie trzy ulice. Ale, jak każdy wybrzeżu, przestrzeni życiowej jest dostępny dla każdego smaku. Komfortowe pokoje są wynajmowane w domach gości „Arina”, „na Morzu Czarnym”, „w lesie, 1”. Poza niezwykłym pięknem natury, do niewątpliwych zalet tego miejsca wypoczynku są jego właściwości lecznicze. Górskie powietrze, impregnowane z aromatem reliktowych lasów, czystą wodą morską i która jest szczególnie ceniona przez teraz, w dobie rozkwitu popularności stoneterapii (leczenie kamieni i minerałów), dzikie wspaniałymi gorące kamienie. Wszystko to w nadmiarze ma wielkie Utrish. Opinie są jednak bardzo różne – od entuzjastycznych panegiryków bez zastrzeżeń do narzekania. Na ziemi, bardzo niewielu miejsc lub obiektów, powodując tylko pozytywne uczucia i reakcje. Przed podróżą, tutaj trzeba zdecydować, jaki rodzaj wakacji chcesz – to pomoże wybrać miejsce zamieszkania.

plaża obfitość

Na terenie rezerwatu przyciąga wszystkich – powietrze, góry, jezioro, morze i oczywiście na plażę. Big Utrish posiada 6 dużych miejsca do pływania i opalania. Największy – Centralna plaża – spełnia wszystkie nowoczesne wymagania. Jest w pełni wyposażony i może świadczyć żadnych usług dla działań kulturalnych, jest to jeden z najlepszych plaż żwirowych.

Cztery rezerwa laguny są jego plaże, z których każdy ma swoją własną skórkę i odwołania. Obok pierwszej zatoki jest piękny wodospad „Pearl”, drugi Gulf Coast nie jest wliczone w rezerwie, a to przyciąga miłośników dzikiej wakacje. Third Beach laguna ma bardzo wygodny dostęp do morza, a czwarta część plaży zatoczki pokryte bardzo małych kamyków. Odkąd Związku Radzieckiego jest znana w całym kraju plaży nudystów Big Utrish. On nie jest wyposażony, ale popularne. Przekazać mu wskazać etykiet na beczkach, co odnosi się również do atrakcji tego miejsca. I choć plaża jest często poddawana kontroli policyjnych, ścieżka do ludzi nie jest zarostaet.

Jeden z najstarszych delfinariów krajów

Oprócz ciekawych plaż, niesamowite promuje Big Utrish delfinarium, który jest również baza badawcza. Jeśli miasto ma delfinarium, lokalne nie są bardzo zaskakujące, ponieważ program szkolenia i zwierząt morskich występy są podobne, ponieważ eksperci dzielą się swoimi doświadczeniami. Lokalna instytucja znana go jako bazę naukową, ale także rozrywki w dzikim zakątku to także rozrywka radość szczególnie dla dzieci. Znajduje się na Salt Lake i otwarty w 1984 roku (miał 10 lat starszy niż rezerwy), Utrish Delfinarium jest dobre, że zwierzęta są w niej niemal naturalnie, ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie – wybrzeże Morza Czarnego, gdzie ten sport od ich dzikich kuzynów. Centralna baza danych, z siedzibą w Moskwie, i ma wiele oddziałów w różnych miastach Rosji. Oprócz poważnych działań naukowych i technicznych, Delfin popularyzuje wiedzę na temat ssaków morskich – foki, lwy morskie, delfiny.