503 Shares 9929 views

Ostrzeżenie! Beetle stolarz

Beetle stolarz – tak nazwać liczbę owadów, których głównym zajęciem – do szlifowania drewna. To dlatego, że należą do chrząszczy klasy szlifierek. W Rosji, zakorzeniły kilku gatunków owadów. Beetle stolarz, lepiej znany jako kornika woli żyć w żywych drzew. On składa jaja pod korą, co jest bardzo szkodliwe dla drzewa. I innych gatunków stosuje świeże i suche drewno. Są one szczególnie niebezpieczne w domu: mała rodzina chrząszczy może całkowicie zniszczyć dom. Maleńki, pozornie bezbronny bug stolarz (Anobium) wielkości główki zapałki jest zdolny do roku, aby włączyć się w pył cały dom. Ze względu na niewielki rozmiar i zobaczyć coś jest trudne, ale robi wielką szkodę. Sekator i żuk-szlifierka jest bardzo lubiący tarcicy. Mogą one również do czynienia z dużą ilością drewna w krótkim okresie. Jak pozbyć się z krzaczastymi szkodnikom?


Metoda pierwsza: Pre-profilaktyka

Beetle stolarz (zdjęcie) i może żyć na żywym drzewie, a długo przepiłowany dziennika. Zakup drewna na budowę domu, należy upewnić się, że jest impregnowane specjalnymi rozwiązaniami owadobójczych. To zazwyczaj prowadzi dostawcy drewna i producentów. Jednakże, jeśli drewno pozyskiwane na własną rękę, to jest możliwe, aby przetworzyć stare sposoby.

  • Impregnacja olejem odpadów drzewnych, nafta, chlor, kwasy lub oleju napędowego. Proces ten nie jest bezpieczny dla zdrowia, mogą być wykonywane tylko w masce gazowej.
  • Powłoka dzienniki powlekanie i deski, przygotowane przez impregnację lub powłok antybakteryjnych.

Druga metoda: zniszczenie

Co zrobić, jeśli czas na zapobieganie pominięcia, a stolarz chrząszcz zaczął niszczyć swoją nieruchomość? Można go wydalić lub trucizną. Najprostszych sposobów do walki:

  • Ciągłe palenie w zakażonym gospodarstwie spirale, fumigacji, stosowanie specjalnych bomby dymne, fumigacją elektrycznych i odstraszające.
  • Skierowane zniszczenie. Z stetoskop, można określić, gdzie jest teraz „pracuje” stolarz, aby odkryć to miejsce i za pomocą strzykawki wlać antyseptyczne: zakup lub nowszej. Można po prostu proshpritsevat każdą dziurę.
  • Stosując specjalny środek odstraszający, tworząc fale dźwiękowe o określonej fali.
  • Zamrożenie lub odwrotnie, rozgrzewa. Beetle stolarz nie lubi wysokich temperatur.
  • Przetwarzanie całego drewna powyżej lub są gotowe do wykonania.

Najbardziej niezawodne sposoby zwalczania chrząszcza są tylko dwa:

  • Przetwórstwo skażonych budynków z pomocy specjalistów w Exterminator.
  • Zdejmowanie drewna, w którym chrząszcz rana. Tylko dokładna i trwała walka może przynieść rezultaty. Jeśli przegapimy ten moment, chrząszcz może bardzo szybko doprowadzić do mieszkania stanie do zamieszkania lub całkowicie zniszczyć. Ponadto doświadczenie pokazuje, że nawet opryskiwanie lub są pokryte nie zawsze zabija Świdry: żyją głęboko w proedennyh fragmentach, gdzie trucizna nie można po prostu tam dostać. Dlatego znalezienie w ich okolicy lub chrząszcza obudowy, lepiej zadzwonić ekspertów lub do zmiany miejsca zamieszkania.