777 Shares 1532 views

Zelenuha – grzyb kolor zielony

Zelenuha – grzyb, który jest naukowo nazywa blewits zielony i odnosi się do triholoma rodzaju. U osób nazywa więcej greenfinch lub zieleń brylantowa. Ten wielkoowocnikowych zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznym kolorze. Co więcej, jest ona zapisana i po ugotowaniu, a zielony kolor staje się jeszcze bardziej intensywne. Zelenuha – grzyb, który nie ma trujących sobowtórów, czyniąc „polowanie” mu bezpieczeństwo. On jest jadalne (czwarta kategoria).


Ciekawostką jest to, że wielkoowocnikowych uważany za ostatni sezon. Nadal mogą być zbierane, gdy wszystkie inne grzyby zostały „przeniesione”. Dużym plusem jest to, że nigdy nie jest robaczywy grzyb zelenuha. Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule. Wadą tego wielkoowocnikowych uznał, że jego powierzchnia jest zazwyczaj silnie zanieczyszczone ściółki i przylegającego piasku. Wielu grzybiarzy dlaczego nie wziąć zieloną blewits nogi jak oczyścić je niezwykle trudne.

opis

Zelenuha – grzyb, który w młodym wieku ma wypukłą pokrywę, a następnie staje się płasko na twarz z małym garbem w środku. Jej kolor waha się od zielono-szary do brązowo-żółte lub oliwkowo-żółty. Czapka Radial włóknista, często w centrum melkocheshuychataya, lepki i slimy. To dlatego, że z najnowszych funkcji silnie przyciąga cząsteczki gleby i śmieci zelenuha. Zdjęcia otynkowane las miot grzyb widać w tym artykule. Krawędzie nasadki z grzyba obniżona i faliste. Jego średnica 10 cm. Płytki są wielkoowocnikowych karbem, przyczepność, częste duże, żółto-zielony lub cytrynowy żółty. Stóp stały cylindryczny, podłużny włóknisty melkocheshuychataya lub gładka. grubość. – 12 cm biały proszek zarodników. Miąższ żółtawy lub światło, z mączystym aromat i pyszny smak.

siedlisko

Zelenuha – grzyb, który tworzy mikoryzy z sosny. Determinuje to punkt, w którym musi być prowadzona. Rośnie w piaszczystej glebie w lasach mieszanych i iglastej typu sosnowego obecności. Z reguły wielkoowocnikowych ukryte pod igliwia lub zanurzone w glebie. Spełnia blewits zielone jako pojedynczo lub w dużych społecznościach. Gdy ciało owocem grzyba w glebie jest w pełni rozwinięty, a następnie opadłych igieł lub mech widzą tylko korek. Z tego powodu niedoświadczonych myśliwych „milczących” często przechodzą bez zauważając zelenuhu. Ten wielkoowocnikowych lubi suche lasy z miotu, pokryte porostów i mchów. Pierwsze egzemplarze zaczynają pojawiać się pod koniec sierpnia. Jednak masa owocowanie rozpoczyna się w połowie września i trwa do połowy grudnia. Dzwoniec zbierać aż do mrozów. Ten wielkoowocnikowych często współistnieje z grzybami masłem i borowikami.

cechy kulinarne

Zelenuha – grzyb całkiem smaczne i wszechstronny. może on być suszony, gotowany, mrożone, solone, marynaty, smażyć, zupę. Jak już wspomniano, umyć i oczyścić wielkoowocnikowych trudne, ale najtrudniejsze – jest do czyszczenia śmieci i ziarenka piasku, które są blokowane między płytami. Przed przygotowaniem te grzyby z kapelusza trzeba usunąć skórę. obróbka kulinarna tylko zwiększa nasycenie naturalnym zielonym kolorem tego blewits.