123 Shares 9227 views

Divya jaskinia, Perm Region: zdjęcia i opinie

Najdłuższa jaskinia krasowa Ural Góry znajduje się w północnej części regionu Perm. на западном склоне Северного Урала, в долине реки Колвы . Jaskinia Divya znajduje się na zachodnim zboczu Uralu Północnego, w dolinie rzeki Colva.


historia

Jaskinia divya w Primorye Territory jest w dość odległych i niedostępnych miejscach, ale mimo tego, że jest znana naukowcom, grotołazi mają ponad dwóch stuleci. To był pierwszy naukowy opis został opublikowany w 1772 roku. Autor niniejszej pracy było NP Rychkov. Jeszcze prawie pół wieku (1821) jest naukowcem odwiedzili te miejsca V. N. BERh. plan jaskini był pierwszy w 1949 S. Lukin. Później Divya jaskinia zbadać inne grotołazów, otwierając nowe obszary nią.

Legenda o tytule jaskiń

Jak już powiedzieliśmy, jaskinia Divya znana od starożytności. Jest owiana wiele podań i legend, które są niezmiennie związane z Virgin-Uroda, który kiedyś mieszkał w gęstym lesie Tajga w Colva River. Księżycowe wieczory piękne Boska objawiła się na wysokim brzegu rzeki i obrócił. Jej piosenki rozbrzmiewały Ural przestronność. Ale jak tylko ktoś zbliża się do tego miejsca, to zniknął.

Po pewnym czasie, młody bohater Vetlan osiadł na przeciwległym brzegu, a Virgin, jeden widział go, nie jest już w stanie odciągnąć od rzeki, zafascynowany jej urodą. Młodzi ludzie zakochał się i postanowili zjednoczyć swe serca na zawsze, ale bogaty w Colva przeciwieństwie to. Panna wpadł do rzeki, aby być w pobliżu bliskimi, ale to nie miało być – dziewczyna utonęła. Ona reinkarnacji w wysokim i piękne góry. Od tego czasu, góra nazywa Kamień DeVille.

Skamieniała z żalu i bohatera zamienił się w nie mniej piękny kamień Vetlan, który znajduje się na przeciwległym brzegu Colva, trochę niższego szczebla. Od nazwy góry zawdzięcza swoją nazwę i jaskinię – Deviat. Z biegiem czasu nazwa ta została przekształcona i nabyte bieżący dźwięk – Divya.

opis

Jaskinia divya na Uralu jest wyjątkowy przede wszystkim z faktu, że jest on utworzony przez starożytnych strumienia, który płynął z już zniknął wodonośnej. To z tego powodu, jaskinia ma unikalną strukturę. Jest niski, ale w niektórych miejscach zamienia się nieprzekraczalne wąskich studzienek. W niektórych miejscach, są wzloty i hale, które osiąga wysokość piętnastu metrów.

Zasadniczo jaskinia Divya jak podziemnego koryta rzeki, co jest w rzeczywistości. Dzięki swojej niezwykłej pochodzenia jaskini została ujęta w międzynarodową listę zabytków hydrologicznych. Ze względu na wilgoć wewnątrz jaskini daje wrażenie, że woda zostawiła ją niedawno i ma zamiar biec z powrotem ogromny przepływ.

Jak dostać się do jaskini?

Wejście jest w tablicy Divego kamieniu w lesie na wysokości ponad dziewięćdziesięciu metrów nad rzeką. Reprezentuje mały otwór podobny otwór. Jej szerokość półtora metrów i wysokości zaledwie pięćdziesiąt centymetrów. Aby dostać się do jaskini można tylko indeksować. To pass jest nazwany Lukin – pierwszy kompilator programu jaskini.

Jaskinia piętrowe, jej ubytki rozciągają się od wschodu na zachód. O łącznej długości 10.100 metrów głębokości ma dwadzieścia osiem metrów. Najbardziej rozległe jaskinie dotrzeć pięćdziesiąt metrów długości i wysokości – piętnaście. Wraz z nimi jest wiele wąskich korytarzy, które są bardzo trudne do pokonania. Ich nazwy mówią same za siebie – robak walcowni , etc.

Divya zdjęcia jaskiniowe, które można zobaczyć w tym artykule, zachwyca dekoracji wnętrz: malownicze stalaktyty i stalagmity, formularze spiekiem, ogromne kolumny, stalagmity wysokości ponad trzy i pół metrów, na przykład w Stolbovoye groty itp W jaskini Divya razem zebrano niemal wszystkie rodzaje kryształów i spiekania formacji kalcytu znalezionych w jaskiniach.

Szczególnie piękna grota Tale, która w pełni uzasadnia swoją nazwę. Istnieje wiele stalagmity o różnych kształtach, a ściany pokryte są inkrustacje żółtych i białych kwiatów. Zainteresowanie badaczy jest posąg kobiety, wykończonych z gliny. To jest „mistrzynią jaskini.” Znajduje się on w grocie daleko. Temperatura powietrza w jaskini stała przez cały rok. Może ona wynosić od +4 do + 8 ° C,

Podróż do tych lochów – niesamowitą przygodę, która nie męczy nawet początkującym naukowcom. Divya jaskini podobny do siedliska bajecznych krasnoludów. Dla doświadczonych naukowców w przejściu jaskini jest prosta. Dla początkujących, główne niebezpieczeństwo polega na możliwości gubię się w niezliczonych przejściach.

Naukowcy często znajdują się tuż na noc w lochu, zbierając najbardziej suche miejsce. Zachowywać się w jaskini być cicho, zwłaszcza w zimie, ponieważ zimowania nietoperzy.

jezioro

W Divya istnieje kilka jezior. Nawet jedna z jaskiń nazywa Pojezierze. Największy podziemny zbiornik wodny znajduje się w grocie Słońca. Około sto osiemdziesiąt metrów kwadratowych jego powierzchni. Rozciąga dziewięćdziesiąt sześć metrów. Głębokość jeziora – półtora metra.

Rekomendacje od doświadczonych podróżników

Według turystów, którzy odwiedzili jaskini, dostali dużo żywych wrażenia z tej niezwykłej przygody. Każdy, kto chce odwiedzić jaskinię przez siebie, trzeba mieć duże doświadczenie i przynajmniej podstawowe doświadczenie zwiedzanie jaskiń. Choć Divya – poziome, ma trzecią kategorię złożoności. To ze względu na długość skoku i mylące labirynt, że jest ryzyko zmęczenia, możliwość zgubienia, hipotermia, utrata źródeł światła.

Zaplanuj swoją wędrówkę przez co najmniej trzy dni. Drukuj mapę jaskini, niedoświadczony człowiek będzie trudno poruszać się bez niego. Potrzeba specjalnego sprzętu podczas wizyty tam jaskinie, złożoność jego badaniu pojawiają się tylko w wąskim labiryncie korytarzy, szczególnie tam w dalekiej części.

Na inspekcję części proksymalnej, trzeba będzie około ośmiu godzin w dużym kole – około dwudziestu. W tym przypadku należy zorganizować podziemną bazę.

Jaskinia Divya, region Perm: jak się tam dostać?

Najbliższe lotnisko i dworzec kolejowy znajdują się w mieście Perm. Z miasta do wsi powinny Nyrob autobus. Droga zajmie Ci sześć i pół godziny. Może to zostać osiągnięte ze wsi do jaskini samochodem. Lepiej, jeśli będzie to SUV. Następnie umowy z mieszkańcami na temat dostawy do jaskini iz powrotem do łodzi. Od rzeki do jaskini będzie ciężko pakowane szlak. Dojście do jaskini trudne, ale do pokonania.