579 Shares 3932 views

Stół recepta dla dzieci na wakacje: jak zrobić milkshake w domu

Wielu z nas pamięta, jak w odległych czasach sowieckich w kawiarni „Lody” serwowane smaczne, bita aż trzęsie z grubych wiórów czekolady, dżemu truskawkowego lub prosty bez wypełniacza. Lat minęło od tamtej pory wiele, ale czasami chcemy zafundować sobie i swoim dzieciom coś smacznego lub poszukuje dobrego przepisu na słodkim stole na wakacje dla dzieci. Dzisiaj przyjrzymy się, jak zrobić milkshake miksera lub użyć miksera z własnej kuchni: z lub bez wypełniaczy. Do jego produkcji, trzeba będzie sporo czasu i dostępnych składników. Spróbować tego przysmaku docenią dzieci, nawet zepsute przez mnóstwo słodyczy i czekolady w nowoczesnych supermarketach.


Jak zrobić milkshake w domu: podstawowy przepis

Aby przygotować kilka porcji smacznego napoju potrzebne będą:

– 1,5 litra świeżego mleka;
– 200 g konwencjonalnych lodów lub lodów dowolnego (pojedynczych lub z wypełniaczami).

Umieścić składniki w misce lub w mieszalniku i ubij 30-60 sekund. Po krótkim czasie będzie gotowa do wyleczenia. Nawiasem mówiąc, jeśli zastanawiasz się, jak zrobić milkshake w domu bardziej smaczne i niezwykłe, wystarczy dodać go kiedy jagody mieszane owoce (świeże lub mrożone), ale jeśli chcesz się napić z bąbelkami, to każdy kieliszek wlać około 50 wody silnogazirovannoy ml. Nawiasem mówiąc, wypełniając odpowiedni nie tylko owoce, ale wiele zieleni. Tylko w tym przypadku nie jest konieczne, aby dodać lody, wypić szklankę śmietany kremówki zamiast niego, a pod koniec gotowania można wypić trochę soli i posypać suchym mięty.

Jak zrobić milkshake w domu: nietypowe recepty

Oczywiście, można zastosować ten napój nie tylko do tabeli dziecinnego, ale również na śniadanie. Mleko i różne wypełniacze daje siłę i energię, a dobry smak będzie rozweselić. Na przykład, moglibyśmy zrobić to ajerkoniak, na jednej z części, które będą potrzebne:

– 1 pół szklanki mleka;
– 1 żółtko;
– 10 g sproszkowanego cukru (lub zwykłego cukru).

Trzepaczka wszystkich składników w mieszalniku o nie więcej niż 60 sekund, a napój jest gotowy. Również w sezonie zimowym będzie bardzo przydatna dla siebie i dzieci przygotować miód koktajl. wziąć:

– 150 ml gorącego gotowanego mleka;
– 20 g naturalnego masła;
– 20 g miodu i trochę kokosowy, będzie smakować jeszcze lepiej.

Zmieszać wszystkie składniki w mieszarce lub mieszalniku, a następnie natychmiast służyć.

Teraz wiesz, że niektóre przepisy dotyczące sposobu dokonania mleka wytrząsać w domu, i można wybrać na każdy gust. Tak więc, jeśli chcesz, aby nietypowy ale przydatnych napoju, dodać mleko i lody garść orzechów nerkowca: migdały, orzechy włoskie. Będzie to zmieszać z wysoką zawartością białka. Jeśli jesteś w kuchni jedzenia różnych syropów (Mint, karmel, lub cokolwiek) i można je lać, ale w tym przypadku należy dodać trochę mniej lodów, ani pić będzie zbyt słodki. A jeśli jesteś zainteresowany, jak zrobić grubą Milkshake, zamiast 200 g lodów, dodać trochę więcej do uzyskania pożądanej konsystencji. W ten sposób łatwo jest przygotować drinka, kochany przez wszystkich, we własnej kuchni.