568 Shares 8187 views

Smaczne i łatwe do przygotowania mleka manna

Wielu wierzy, że mleko manna – jest czysto leczeniu dzieci oraz na marne. Ten deser jest idealny dla osób dorosłych, ze względu na swoją prostotę (dotyczy to również sposobu wytwarzania oraz składniki) może być przygotowanym na nagłe przyszli goście, a także, aby zadowolić swoich bliskich i piec je w porannej lub popołudniowej herbaty.


A dzięki temu, że podstawą tego tortu jest kasza manna i mleko, to może być to świetna alternatywa dla kremu pszenicy, które na pewno cieszyć się dzieci. Nadanie ciasto z semoliny milusińskich może, ponieważ jeden rok. Po tym wszystkim, składa się z prostych elementów, które nie powodują alergii, ale okazuje się, że jest przewiewny i delikatny.

mleko Manna.

Jest to jeden z najbardziej prostych receptur. Jego przewaga nad innymi jest to, że jest idealny dla małego łakomczuchów.

Składniki. Jedna szklanka mleka i kaszy manny, trochę masła, pół szklanki cukru, dwa jajka, wanilii, pół łyżeczki sody oczyszczonej i soli.

Przygotowanie. Weź głęboki miski, wlać mleko i iść spać z semoliny, wymieszać. Oddzielnie pokonać jaj z soli, cukru i wanilii, dodanie uzyskanej mieszaniny do mleka z kaszy manny, wszystkie dobrze wymieszać. Zastrzegamy sobie masę pół godziny do opuchniętą semoliny. Kiedy to nastąpi, dodać sodę do ciasta.

Płaszcz z postaci, które będą pieczone mleko manna, masło. Przełóż ciasto w nim i wysłać je wszystkie w nagrzanym piekarniku. Piec w temperaturze 180 ° w ciągu pół godziny ciasto. Gotowość może być określona przez złotą, smaczne skorupy i przebitego ciasto z wykałaczki.

Z tego samego przepisu można gotować mannę kwaśne mleko. Z tego świeżego mleka otrzymuje kwaśny, pozostawiając wszystkie inne składniki, takie same. Sposób przygotowania i warunki są takie same jak w recepturze opisanej powyżej.

Semoliny ciasto świątecznej.

Składniki. Jedna szklanka mąki, kaszy manny, cukru owocowego jogurtu lub jogurtu, 200 gr. ser i masło, jedno opakowanie proszku do pieczenia, dwa jajka, wanilię i sól. Na wniosek kandyzowanych wiśni lub bez pestek.

Przygotowanie. W głębokiej miski zasnąć semoliny, wlać jogurt lub jogurt, wymieszać i pozostawić na 15-25 minut, tak spuchnięte zad. Ubić jajka w misce z solą, cukrem i wanilią. Przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia i wymieszać. Po semoliny wybrzusza się, umieścić go wstępnie stopione masło i twaróg postrzępiony. Otrzymany mieszarka masy piany. Bez zatrzymywania się trzepaczką, dodać jajka i stopniowo wprowadzać mąkę. Dobrze wymieszać i umieścić w cieście lub wiśni kandyzowanych.

Mamy rozgrzać piekarnik, naczynia do pieczenia zaśmiecona pergamin, olejem i wlać ciasto do niego. Manna Piec 20-25 minut w temperaturze 180 ° C.

Tak przygotowany manna, można jeść jak tort, ale można dla niego zrobić krem i przekształcić go w ciasto. Nieźle jak na odpowiedni pieczenia śmietany kwaśnej śmietany lub jogurtu owocowego z dodatkiem owoców lub jagód dowolnym.

Przygotowanie takiego bita śmietana śmietana z cukrem, w razie potrzeby dodać trochę wanilii. Kremowy jogurt, można wytwarzać dwoma sposobami. Po pierwsze – tylko bat go z cukrem. Po drugie – sugeruje wyjątkiem jogurtu i cukru, żelatyny i obecności owoców lub jagód. Żelatyna rozpuszcza się na łaźni parowej w małej ilości wody, jogurt łagodnego ogrzewania (trochę), owoców lub nasion w mikserze należy zmienić w puree. Wszystko jest dobrze wymieszane, nie zapominając dodać cukier.

Gotowa do nakładania kolejnej warstwy ciasta z kremem, udekorować wierzch z owoców, jagód, owoców kandyzowanych i wysłać kilka godzin w lodówce przez prostyvaniya.

Bez względu na to, w jaki sposób gotować mannę – manna mleko, kefir lub jogurt, to będzie dużo smaczniejsze, jeśli dodać do ciasta suszone morele, rodzynki, śliwki, kandyzowane owoce, orzechy, czekolada, kakao, skórkę z cytryny, owoce, jagody. To wszystko zależy od twojej wyobraźni i pragnień. Eksperymentuj!