859 Shares 7583 views

Podróż do Petersburga na weekend z Moskwy

Prawdopodobnie każdy z nas od czasu do czasu znudzi się rutyny i myślenia z najbardziej niezwykłych rzeczy. Ktoś kiwa góry, ktoś – Sunny Beach. Cóż, są tacy, którzy nie uwodzić oświetla nasypów granicą i tropikalnych wysp. Zdarza się, że wśród monotonii codziennego życia w głowie błysnęła przygód myśl: „I nie poddawaj się, jeśli Peter weekendu z Moskwy:” I tak wspaniałymi impulsy koniecznie muszą być realizowane.

Jak nie zgubić się wśród ogromnej liczby propozycji touroperatorów wszelkiego rodzaju? Na co iść i jak dostać się do wspaniałej północnej stolicy? Gdzie się zatrzymać w Petersburgu , i gdzie się udać? Jak wiele pytań, roiły się w mojej głowie w jednym, który jako pierwszy zdecydował się zorganizować wycieczkę weekend w Petersburgu z Moskwy! Postaramy się odpowiedzieć przynajmniej najważniejsze z nich.

przed podróżą

Nawet jeśli pójdziesz na weekend, spróbuj przejść do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia, że droga nie jest dogonił żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Sprawdzić stan konta, karty bankowe, które planują zabrać ze sobą. Wzbogać swój telefon w znanym miejscu, aby nie musiał wędrować w poszukiwaniu kogoś innego terminalu miasta. Sprawdza dokumenty – nie tylko wklejone zdjęcie jest z pewnością stać się problemem i zniszczyć resztę.

Wskazane jest, aby monitorować pogodę, bo klimat jest bardzo różni się od Petersburga z Moskwy. Może powinniśmy wziąć parasol.

Jeśli czekasz na specjalną okazję, aby odwiedzić dentystę w końcu, wiesz – to co on. Rozwiązać wszystkie obecne problemy zdrowotne, zanim pójdą do Petersburga na weekend z Moskwy, a następnie podróż będzie przyjemna.

Wstępny program edukacyjny

Dla kogoś, St.Petersburg przepojona duchem rosyjskiej monarchii. W starożytnej stolicy cesarzy rosyjskich historyków przyciąga poszukiwaczy przygód, marzycieli. Ktoś wrażeniem rewolucyjnego romantyzmu. Wielu słyszało o chwały wojskowej bohaterem miasta, przeżył straszliwe miesiące blokady. Ale istnieje wiele z tych, dla których Peter – stolica rosyjskiego rocka, a najważniejszą atrakcją tego miasta wydaje się niewielką kotłownia, gdzie kiedyś pracował Wiktor Coj.

To miasto ma bogatą historię, to jest – dziecko z wielu epok. Znajomość historii miasta z pewnością pomoże określić trasy. Jeśli pójdziesz do Petersburga na weekend z Moskwy, nawet nie oczekiwać, aby zobaczyć wszystkie swoje piękno w tak krótkim czasie.

Miasto zostało założone przez Piotra I w 1703 roku na terenach rekultywowanych od Szwedów. Po pierwsze, w środku bagien rosły St.Petersburg twierdzę, później powstał wokół miasta. Zaledwie dziesięć lat tu przeniósł dwór królewski. Zaczęła się rozwijać infrastruktura zbudowana badań edukacyjnych instytucji, teatrów i muzeów, pałaców i ogrodów.

Pod koniec XVIII wieku z lekką rękę cesarzowej Katarzyny II przyszedł tutaj Admiralicja rozliczane Fontanka i Moika pojawił się wspaniały Newski Prospekt, Pałac Zimowy. Katedra św Izaaka został zbudowany po zwycięstwie w wojnie z Napoleonem.

Rewolucja 1917 roku przyniósł miasto nie tylko nowa nazwa – Leningrad, ale również bardzo wpłynęły na jego rozwój. Jest to związane z warstwą kulturową. Że istnieje tylko jedna wzmianka o Smolnego. Niestety, I wojna światowa i późniejsze tragiczne wydarzenia spowodowały znaczne zmniejszenie liczby mieszkańców. Część zabity ktoś wyemigrował.

Ale Leningrad nadal żyć i rozwijać się. Pierwszy w kraju studio filmowe „Lenfilm” został otwarty wkrótce. Ogromne testy przyniósł drugą wojnę światową. Miasto przeżyło oblężenie.

W czasach sowieckich, chwała Piotra kulturalna stolica została ustalona ostatecznie. Tubylcy tutaj uwielbiony sztuki Radziecki i nauki na całym świecie. Po rozpadzie Związku Radzieckiego miasto wrócił do pierwotnej nazwy – Petersburgu. W 2003 roku hucznie obchodzono 300-lecia. Na jesieni 2012 roku w Petersburgu urodził się pięć milionowy mieszkaniec.

Co warstwa kulturowa przyciąga ty? Co jest bardziej interesujące? Pamiętaj, aby rozważyć to przy planowaniu podróży. Wtedy twój wycieczka do Petersburga w weekend w Moskwie przyniesie maksymalną przyjemność.

Profesjonalne podejście

W Moskwie, istnieje wiele biur podróży, którzy są gotowi do podjęcia wszelkich kłopotów związanych z organizacją podróży. Jeśli ta metoda wydaje się najlepiej do ciebie mówić do operatora wszystkie szczegóły. będzie oferowane kilka tras do wyboru, mówić o wartości każdego z nich i wyjaśnić szczegółowo, co zawiera.

Zazwyczaj wycieczki do Petersburga z Moskwy na weekend obejmuje 3 dni i 2 noce. W tym czasie, przewodnik szczegółowo opisać swoją grupę o historii miasta, orient na koszt biletów na imprezy Petersburgu, powiedzieć, jak zabić czas między wycieczek. Agencja umieszcza turystów Moskwie w hotelach w Petersburgu, eliminując potrzebę dbania o znalezieniu zakwaterowania. Częściowo pod warunkiem, żywność i transport. Słuchać wszystkiego, co można powiedzieć kierownikowi wyprawy nie są rozczarowani. okrągły część może nastąpić nie w transporcie transferowego i społeczeństwa, a niektóre trasy obejmować długi trekking. Pamiętaj, aby sprawdzić na co trzeba dostać się do Petersburga i plecy. Nie wszystkie wycieczki zaczynają się w Moskwie. Wiele z nich zaczyna się od stacji kolejowej w Moskwie w Petersburgu.

Wśród ogromnej różnorodności tras, każdy może znaleźć to, co najlepiej pasuje do jego zainteresowań, gustów i możliwości finansowych. Średnio na wycieczkę do Sankt Petersburga w weekend w Moskwie będzie kosztował 6-6,5 tys za osobę z wyłączeniem kosztów podróży.

Piotra pociągiem

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do Petersburga z Moskwy. Podróż pociągiem zajmie kilka godzin. W ciągu dnia kilka lotów jest wysyłany w obu kierunkach. Chociaż transport jest stosunkowo często, warto zadbać o bilety z wyprzedzeniem. Nawiasem mówiąc, Koleje Rosyjskie zapewnia możliwość zakupu biletów przez Internet, który może Cię uchronić od konieczności stania w kolejkach.

Kto nie słyszał o legendarnym „Red Arrow”? Podróż do tego niezwykłego pociągiem w sobie jest przygodą. Biegnie między Moskwą i Sankt Petersburgu od ponad 80 lat, ale dziś jego wyposażenie techniczne jest najbardziej progresywny. Samochody wyposażone są w okna z podwójnymi szybami, nowoczesne meble i wygodne łazienki. Oprócz tradycyjnego coupe, w który kosztował około 2800 rubli, „Red Arrow” samochodów wzrosła komfort. Przygotuj się do bulić – luksusowy bilet kosztuje trochę więcej niż 5000. Ale podwójny VIP-pokojowe kosztować 7000 rubli, ale w kolejności dostaniesz nie tylko szeroką i wygodną sofę, ale wszystko, czego potrzebujesz w taki sposób: Poprzez miękkich piżamie do higieny. „Red Arrow” trzepaczka do Piotra przez 8 godzin.

Istnieją inne pociągi. Większość z nich kosztuje mniej i szybciej. Za łóżko w zarezerwowanym siedzibą płacisz mniej niż 2 tysiące rubli. Odległość od Piotra aż Moskwie jest tylko 650 km.

lot

Uważa się, że transport lotniczy jest szybsze i bezpieczniejsze niż jakiekolwiek transportu lądowego. Pamiętaj, że im wcześniej kupisz bilet, tym mniej kosztuje. Dla porównania – w przypadku biletu lotniczego jutrzejszym kosztować średnio 3 tys p .. A jeśli kupisz bilet na 2 miesiące przed wyjazdem, to będzie za połowę ceny.

Deska dojechać można do Petersburga z Moskwy w zaledwie pół godziny.

Wycieczki autobusowe

W Petersburgu na weekend z Moskwy można dojechać autobusem. Być może ten rodzaj transportu jest budżet. Po drodze będzie płacić średnio 10-12 godzin i zapłacić tysiąc rubli za bilet. zasada wstępnej rezerwacji działa tutaj.

Podróż samochodem

Jeśli zdecydowaliśmy się pojechać do Petersburga na weekend z Moskwy przez samochód, to na pewno się dużo emocji na drodze. Ścieżka nie jest łatwe – to trwa około 12 godzin. Cóż, jeśli masz możliwość zmiany na stanowisku kierowcy, bo dla jednej osoby to obciążenie jest dość wysoki. Chociaż istnieje wiele kierowców, którzy mówią, że ta droga okazała się być całkiem realne. Po drodze można spotkać wiele piękne i niezwykłe. Na przykład, wieś z pojemny nazywa paniki. Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia nazwy. Jedziemy do Valdai? Wiedzieć, w połowie drogi z tyłu i pozostała taka sama.

Wkrótce do użytku zostanie wprowadzona nowa droga ekspresowa M11.

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli wolisz mieszkać w hotelach, Peter przed tobą otworzy swoje podwoje gościnnych. Przyjemność będzie kosztować od 10 do 000 i powyżej. VIP-apartamenty w centrum może kosztować więcej niż porównywalny do każdej europejskiej stolicy. Koszt niektórych z nich sięga ponad 30 tysięcy dziennie.

tanie hotele są gotowi do podjęcia w ciągu zaledwie 2-5 tysięcy rubli. Prywatni pośrednicy szybko podyschut mieszkania za te same pieniądze.

Nie ma innej opcji, szczególnie popularny wśród młodzieży – hostel. Łóżka będzie kosztował 250 rubli. Zauważ, że większość hosteli dzielił tylko pokoje wieloosobowe, gdzie sąsiedzi podróżujący obu płci.

Powszechne w Petersburgu, a zjawisko kauchsorfing. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby zorganizować imprezę w Petersburgu turystów i dać im wycieczkę z białego kamienia, można liczyć na wzajemną gościnność. W tym przypadku nie trzeba płacić za noc.

Must-have St.Pete

Iglica Admiralicji, mosty, białe noce, Ermitaż – lista nie ma końca. Ale czy warto? Lepiej uzupełnić własną rękę. Może dla ciebie to będzie obejmować ulubionego radia biura stacji lub kawiarni, który zastrzelił sceny z filmu „Brata”?

nietypowe Peter

Nawet ci, którzy przyjeżdżają do stolicy północnego nie jest to pierwszy raz, powiedział, że odkrycie to miasto ponownie i ponownie. Dlaczego tylko jeden slang Petersburg z jego „krawężnik” i „ceremoniał”. Wiele lokalnych wypowiedzi może być przyzwyczajony ucho Moskal.

Peter kryje wiele tajemnic. Wśród jego zacienionych uliczek i szerokimi alejami, można nagle znaleźć małe muzeum, uroczy sklep z pamiątkami lub bardzo tani kawiarnia z wielkim żywności. Ponadto, na pewno spotkać wielu wspaniałych ludzi: uliczni muzycy, aktorzy, artyści, miejski epatager, świeckie osoby i osobistości. Te kontrasty i sławny wakacje w Petersburgu.

W weekend z Moskwy można przejść w wielu miejscach, ale jeśli zdecydujesz się odwiedzić w Petersburgu, następnie podróż z pewnością niezapomniany.