93 Shares 6391 views

Borówki, puree z cukrem, bez gotowania na zimę: przepis

W zimie jak letnie jagody. Są one jednak drogie. Dlaczego nie latem do nich przygotować samemu? Bardzo smaczne jagody, puree z cukrem, bez gotowania. W nim, można dodać inne owoce. Efektem jest nie tylko pyszny dżem, ale także bardzo przydatne. Jest często używany jako deser. Na przykład, podlewanie naleśniki lub naleśniki. Niektóre dzieci nie lubią ser. Jeśli dodać puree z jagód cukier dziecko zjada z apetytem.


Korzyści z jagodami

Jako część jagód wiele witamin i minerałów, które są bardzo korzystne dla zdrowia ludzkiego. Zawierają wapń, fosfor, sód, bogate w żelazo i witaminy C. Z powodu borówki ludzie przywrócić wzrok. Z taninami masz możliwość leczyć przewodu pokarmowego. Dla ludzi, którzy mają niski poziom hemoglobiny, jagody są bardzo przydatne. wznosi Korzystanie z żelaza.

sok Blueberry jest przydatna na przeziębienia. Może to być ból gardła, grypa, SARS. Jeśli się silny napar z jagód i woli do płukania gardła, po dwóch dniach ustępują zapalenie.

Przydatne i borówki liści. one zakończone w maju i suszy dobrze. Z liści zrobić wywar, który pomaga wzmocnić układ sercowo-naczyniowy. Dla diabetyków liście są użyteczne, ponieważ przyczyniają się one do zmniejszenia poziomu cukru we krwi.

Jagody i liście są korzystne dla wielu ludzi. Nawet zrobić Witaminy dla oczu tych jagód. Dlatego lekarze zalecają latem do jedzenia na dzień pół szklanki jagód i pić sok z nich. Dzięki przydatnych właściwościach jagody wiele gospodyń domowych zbiorów go na zimę. Borówki, puree z cukrem, bez gotowania – jest najbardziej przydatna. Po tym wszystkim, to zachowuje wszystkie składniki odżywcze.

Przygotowanie do surowych jagód dżemem

Jagody obrabiany musi wybrać jedną całość. Nie powinno być żadnych uszkodzeń. Jeśli kupiłeś jagody na rynku, to muszą być moczone przez co najmniej 30 minut. Następnie dobrze wypłukać i umieścić w suchym ręcznikiem. Owoce muszą być całkowicie suche.

Banki zagotovte zaliczkę. Muszą sterylizować i suche. Jak na jagody, a banki nie powinny być pojedynczą kroplę wilgoci. Po tym wszystkim, zanim jagody zimowych nie może się ostać. Cukier – środek konserwujący. W związku z tym, konieczne jest, aby przygotować ponad jagód. Oznacza to, że jeśli wziąć 1 kg jagód, następnie cukier jest konieczne nie mniej niż 1,5 kg.

Jeśli trzymać się wymaganej proporcji, potem jagody będą stać w lodówce przez całą zimę. Jagody można podjąć różne. Na przykład, stanowi doskonałe połączenie z jagód i malin, truskawek, wiśni.

Jagody, tarty z cukru w zimie: Przepis

Owoce płukania i wygrzewania przez 30 min w zimnej wodzie. Następnie wysuszyć je dobrze ręcznik. W międzyczasie przygotowuje banki, wstępnie wysterylizowanych i suszy.

Wiele gospodyń Fray jagody przez sito. Istnieje jednak łatwiejszy sposób – wstrząsnąć blender. Jednak łatwiej było pracować z jagód, wlać połowę cukru i odstawić. Okresowo dociskać z jagód Widelec i soku pójść. Gdy nie było trochę cieczy ubij jagody mikser, stopniowo dodając resztę cukru.

Po uboju jagody, położyć je w pojemniku. Pokrycie o masie 1 godz. L. cukier, przykryć osłonę nylonową i wysłać w lodówce. Teraz włączeniu jagody, tarty z cukru w zimie. Ten przepis jest szybkie i bardzo proste. Dlatego może obsługiwać każdą kobietę.

Mrożone jagody z peretortaya cukru

Wiele gospodyń domowych stosowali tę metodę. Dzięki niemu, jagody są świeże, zdrowe i smaczne. Przygotowano 1 kg jagód i takiej samej ilości cukru. Trzepaczka jagody miksera do uzyskania jednolitej masy. Dodać cukier. Perebeyte znowu nie więcej ziaren.

Kiedy uzyskania jednorodnej masy, rozłożone na plastikowych tackach i umieścić w zamrażarce. W zimie można odmrozić peretortuyu borówki i dodać do każdego deseru. Może to być naleśniki, babeczki, a nawet lody.

Wiele gospodyń domowych zrobić w galarecie noworocznym. Mrożone jagody jest doskonały. Teraz nie musisz kupować galaretkę. Trzeba będzie jagody i żelatyny. Mrożone jagody puree z cukrem na zimę – to znakomity sposób na dywersyfikację menu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Smak różni się nic od świeże.

jagody Peretortaya z innymi owocami

Dla gospodyni jest ważna do eksperymentowania w kuchni. To idzie dobrze z różnymi jagody borówki. Aby to zrobić, należy przygotować:

  • Malinowy – 1 kg.
  • Truskawka – 1 kg.
  • Jagody – 1 kg.
  • Cukier – 4,5 kg.

Truskawki przemywania, usunięcie ogona oraz pokonać miksera. Maliny umyć nie jest wskazane, gdyż traci swój smak i staje się bardziej suche. Zmontować jagody z zanieczyszczeniami. Mieszać trzy rodzaje owoców i ubijać ich miksera. Po tym, wlać cukier i ubij ponownie.

Położyć masę w pojemniku i posypać cukrem na wierzchu. Banki zamknąć pokrywę, miejsce w lodówce. Jeśli chcesz, słodki i kwaśny smak, dodać sok z cytryny. Na orzeźwiający efekt, można dodać miętę. Tylko trzeba wstrząsnąć z jagodami do jednolitości.

kulinarne wskazówki

Bardzo użyteczne puree jagody z cukrem. Przepis na jej szybkie i łatwe. Jednak trzeba znać kilka sztuczek, jeśli chodzi o jagody. Mówi się, że trzeba moczyć jagody, ale nie dłużej niż 30 minut, nie trzeba wychodzić z wody. Po tym wszystkim, ona traci cenne właściwości.

Przy zakupie maliny patrzeć na jej wygląd. Jeśli jest wyłączona, aż dovezote ją do domu, wszystkie użyteczne właściwości zostaną utracone wraz z sokiem. Umyj maliny nie trzeba, bo smakuje inaczej.

Truskawki powinny być w całości, jak i maliny. Nie ma sensu szlifować uszkodzone jagody. Ich smak jest zepsuty, truskawki staje się sucha, więc nie dostarczają odpowiedniej ilości soku. Istnieje możliwość, że nie może w lodówce dostoyat przed zimą.

Mięta i cytryna – te składniki dają orzeźwiający, lekko kwaśny smak i przyjemny aromat. Pobrać próbkę w jednym słoiku. Jeśli Ci się spodoba, to jesteś w stanie zrobić więcej.

Cukier – rodzaj środka konserwującego. Niektórzy ludzie uważają, że bardziej cukier, owoce będą przechowywane dłużej. Są one najlepiej zbiorów na zimę w postaci surowej, jak witaminy będzie znacznie większa niż w dżem, który jest przygotowywany na ogniu.

Jagody, puree z cukrem, jest łączona z ciasta. Może to być torty, babeczki, pączki i inne. Eksperymentowania i zatrzymajcie się w chłodnej porze roku nie tylko siebie, ale także ich krewnych.