538 Shares 4114 views

Ekshumacja – profanacja pochówku lub pomóc dochodzenie?

Jaki jest ekshumacja? Jest to termin, który oznacza odzyskiwanie grobach zwłok lub innych miejsc unieszkodliwiania. Dość specyficzny proces, ale to jest przeprowadzane wystarczająco często. Ale, oczywiście, nie bez powodów.

klasyfikacja

Ekshumacja ciała, jak również wiele innych procesów, ma swoją własną klasyfikację. Zasugerowano, dawno temu, w 1966 roku. Nie są oficjalnie dopuszczone ekshumacji, które nazywane są również uzasadnione. Są to te, które odbywają się z kryminalistycznych zastosowaniu do przeniesienia zwłok na cmentarz lub do innego miejsca, aby zidentyfikować zakopane osobę (te przypadki, które nie mają nic wspólnego z dochodzenia lub postępowania karnego). I wreszcie, taka jednostka może być ekshumowane utrzymywane w celach historycznych lub naukowych. Jest to największa klasa. Istnieją dwa więcej – losowy ekshumacja (czyli wykrywanie organizmu podczas demontażu budynku lub w trakcie kopania), jak i przestępcy. Ten ostatni jest zwykle wykonywane w celu nadużycia zwłok i grabieży, bez względu na to, jak brzmiało to okropnie, nekrofilii.

stanowisko dokumentalny

Ekshumacja – jest to bardzo odpowiedzialny i poważny proces, a na podstawie jego specyfiki, zapewnia udokumentowane. Przede wszystkim przypadkach, które są przewidziane procesu zamontowane bezpośrednio tam, gdzie są zakopane ciała. Ekshumacja musi koniecznie stanowić Ekspert, przedstawiciel sądu lub organów śledczych, świadkowie, człowiek pracujący na cmentarzu i bliskich zmarłego. Sporządzone w odpowiednim protokole. W nim stanąć na miejscu ekshumacji (często jest to cmentarz) została przeprowadzona, opisać nagrobek (czasami stosowany zdjęcia), należy zwrócić uwagę na stan trumny i głębokość, na której się znajduje. Kolejny etap – opis zawartości trumny. Wszystko, co jest w powinny być zidentyfikowane przez krewnych lub przyjaciół zmarłego. Ekshumowanego korpus poddaje się jednej pierwszorzędowej lub drugorzędowej otworu. Często z tego powodu okazuje się, aby uzyskać pewne bardzo ważne informacje, które są czasami nawet dowody w sprawie.

Wymówka dla

Najczęściej ekshumacja – jest sposobem na znalezienie dowodów poprzez autopsji lub ponownej identyfikacji. Okazją do spotkania jest fakt, że jednostka, która prowadzi dochodzenie, informacje na temat pochówku karnej. Również podjąć decyzję o ekshumacji, czy nie doszło do medycyny sądowej lub pośmiertne badanie. Więcej może być konieczne, jeśli informacje uzyskane podczas wstępnej inspekcji, okazały się niekompletne lub w procesie dochodzenia ma uzasadnione wątpliwości co do ich wiarygodności. I wreszcie, może być konieczne, aby usunąć wszelkie przedmioty, które były zakopane ze zmarłym. Często okazuje się, że okaże się, że grób nie powinno być.

Ekshumacje, który powiedział

Istnieją przypadki wydobywania osoby zmarłej, która przez długi czas później, powiedział. Należą do nich na przykład ekshumowane Nikolaya Vasilevicha Gogolya. Dokonano tego w celu realizacji prochy wielkiego pisarza do Novodevichy cmentarzu. A ile plotek zrodził Hitlera ekshumacji, który powiedział w zeszłym roku? Chociaż rzeczywiście nieco później okazało się, że to nie ciało Fuhrera, ale po prostu człowiekiem bardzo do niego podobny. Jednak pomimo tego, cała wyprawa udał się do Brazylii (to właśnie tam doszło Hitler ekshumacja, a ściślej mówiąc, jego kopia). Kilka lat temu, nawet idea usunięcie Stalina z resztek ziemi. Ale co by to miało znaczenia dla nauki – i nie znaleziono, więc pomysł jest kontynuowanie miałem.

szkolenie

Ekshumacja wymaga przygotowania. W pierwszej kolejności powinna zostać przekazana do celu realizowanego przez naukowców. Po drugie, konieczne jest, aby określić, w jaki sposób możliwe będzie to osiągnąć. Należy również pamiętać, że pogrzebane ciało nie będzie takie samo, jak w dniu jego pogrzebu – jeszcze przez pewien okres czasu, to rozkłada się i ulega innych zmian, które mogą mieć wpływ na przebieg badania. Są to zarówno niewielkie i dość znaczna. Wszystko zależy od tego jak dużo ciała próbnego w miejscu pochówku, jakie są warunki (geograficzne i meteorologiczne), gdzie zmarły został pochowany (w gruncie, w urnie w wodzie lub w krypcie). Ważne jest, że nawet w tym, co rzeczy były ubrane zwłoki.

Prawo o pochówku

I wreszcie, kilka słów o tym, jak ponownie pochować ciała po ekshumacji zwłok została przeprowadzona. To przygotował ustawę o działalności pogrzebowej, które narzucają pewne wymogi środowiskowe i zdrowotne. Konieczne jest, aby miejsce zostało wybrane z dobrą ziemią – powinno być suche, o głębokości co najmniej 2 metry. Nie pozwolono pochować ciało tam, gdzie może zaistnieć prawdopodobieństwo osunięcia ziemi i zniszczenia. Jeśli istnieje potrzeba, konieczne jest przeprowadzenie szkoleń inżynierskich w miejscu planowanego pogrzebu. I wreszcie, trzeba znaleźć dobry trumnę – albo z drewna lub z tworzywa, które podlegają wpływowi mineralizacji. I, oczywiście, jest stałym pracownikiem pochówku na cmentarzu, ze wskazaniem, że uprzednio przeprowadzonej ekshumacji ciała. Oczywiście, zwykły człowiek nie będzie zajmować się wszystkimi wyżej – ma odpowiednie władze. Należy jednak pamiętać o specyfice tego procesu jest nadal być, zwłaszcza jeśli ma być.