862 Shares 1277 views

Herbata z imbirem i cytryną – smak i korzyści w jednej filiżanki!

Korzyści z imbiru i jego właściwości lecznicze zostało powiedziane dużo. Świeże lub w postaci proszku, to – doskonały środek zapobiegawczy, ogrzewając zimne i naturalne lekarstwo na zimno. To jest wspaniałe w jakości zakładu zapewni żywość we wczesnych godzinach porannych lub dać jasne, bogate i egzotycznego smaku swoich specjalności. Zastosowanie imbiru zaleca się również w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.


Dziś mówimy o magicznym napojem, że cieszę się gotować dla siebie i swoich przyjaciół. Herbata z imbirem i cytryną, oczywiście, ma swoje zalety nie tylko dla korzyści, które prowadziła jego składników. Niepowtarzalny smak i aromat będzie można przygotować napój ponownie. Naprawdę – to jest to, co przyniesie komfort w każdym środowisku.

Zrobić herbatę z imbirem i cytryną jest bardzo prosta. Nie ma najlepszy przepis gotowania, tutaj masz szeroki zakres wyobraźni. Do najprostszych herbaty trzeba tylko woda, imbir, cytryna i cukru, ale można dodać miód, goździki, cynamon i kawałki owoców do smaku. Tak więc, należy rozważyć kilka receptur jako dobry przykład.

Klasyczna herbata z imbirem i cytryną

Do przygotowania jednej szklanki napoju (200 ml) wymagane:

  • 20 g świeżego imbiru ;
  • kilka plasterków cytryny;
  • 2 godz. L. cukier;
  • 200 ml gorącej wody.

Aby zmaksymalizować zaspokoić nasz smak napoju, trzeć świeżego korzenia na drobnej tarce. Można również zrobić z cytryny. Dla tych, którzy wolą bardziej łagodny smak, zaleca się, aby wyciąć imbir i cytrynę na cienkie plasterki. Umieść wszystkie składniki w filiżance, zalać wrzącą wodą i pozostawić do zaparzenia przez kilka minut. Podawać herbatę z cytryną i imbirem może być gorąca lub zimna. Aby pić jeszcze bardziej satysfakcjonujące, zamiast białego często używać brązowego cukru lub nawet zastąpić go miodem. Pomyślany herbatę z imbirem, miodem i cytryną, dodać miód w końcu, gdy napój ostygnie trochę. Pomoże to utrzymać swoje własności, która traci w wysokich temperaturach.

Zielona herbata z imbirem i cytryną

Wielki, jeśli masz ulubionego luźne herbatę. Być może, do przygotowania następnego drinka zbliży się do jego wiele odmian, ale gwarantuje doskonałe połączenie z zielonej herbaty. Proces przygotowania napoju imbir nie różni się od opisanego w poprzednim przepisie. Wszystko, czego potrzebujesz – dodaj 1 łyżeczkę herbaty na filiżankę zielonej cieczy (dozwolone lub aromatycznego z dodatkami). Filtrowania uzyskanego naparu i zacząć cieszyć głęboki smak!

Jak przygotować napój imbirowy

Przyznaję, że nigdy nie przegap okazji do przygotowania napoju swojego ulubionego przepisu. W tym czasie, nie należą w liściach herbaty i cytryny, i przegotowanej wody wymienić gorące mleko.

Świeży korzeń imbiru sodu lub będziemy pokroić na małe kawałki. Umieścić powstałą masę do szklanki, dodać szczyptę goździków i wypełnić go z gorącym mlekiem. Aby pić więcej teraźniejszości, przykryć pokrywę pojemnika. Ostateczna touch – dodać miód i cynamon do smaku. Cieszyć się herbaty!