134 Shares 4494 views

Na które skarżą się na pacjentów z śródmiąższowe zapalenie pęcherza? Przyczyny i leczenie chorób

choroby zapalne pęcherza są dość powszechne we współczesnej praktyce medycznej, a większość z nich są łatwe do zdiagnozowania i leczenia. Ale z śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego to inaczej: do tej pory jego przyczyny nie są w pełni poznane. Jeśli chodzi o leczenie, jego obwód jest indywidualnie w każdym przypadku.


Co jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, co go wywołuje?

W przeciwieństwie do innych zmian zapalnych, przyczyna tej choroby nie jest zakażenie. Ciekawe jest również to, że IC jest dziesięć razy częściej u kobiet starszych, ale u dzieci i pacjentów w podeszłym wieku z rozpoznaniem tej choroby jest bardzo rzadkie.

Proces zapalny jest wraz z obejściem i zmiany w tkance pęcherza, co powoduje nie tylko problemy z oddawaniem moczu, ale także w celu zmniejszenia objętości ciała. Obecnie istnieje wiele teorii na temat przyczyn choroby. Niektórzy naukowcy twierdzą, że proces zapalny, w tym przypadku związana jest z reakcją alergiczną na odbiór niektórych lekarstw i leków, przenikanie do ciała toksyny i trucizny. Inni badacze stwierdzili, że istnieje zależność między zapaleniem a procedurach ginekologicznych. W innych przypadkach choroba jest związana z zaburzeniami hormonalnymi, procesów autoimmunologicznych i innych chorób.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego: Objawy

Proces zapalny jest powolny, więc pierwsze oznaki choroby często lekceważone. W miarę postępu choroby są nawracające bóle w okolicach miednicy i problemy z oddawaniem moczu.

Pacjenci cierpią z śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego z bólem, który wzrasta w miarę napełniania zbiornika (ze względu na zmniejszenie objętości) i zanika natychmiast po jego opróżnieniu. Ponadto, częste parcie na mocz. W niektórych przypadkach pacjenci muszą iść do toalety przez 30-50 razy dziennie, w tym w nocy.

Takie naruszenia, oczywiście, wpływ na jakość życia człowieka. Około 60% pacjentów ze śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego zrezygnować związków i seksualności. Statystyki pokazują, i że wśród tej kategorii samobójstw występuje dwukrotnie częściej. Często występują problemy z adaptacją społeczną, rozwój depresji i fobii.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego: leczenie

W tym przypadku terapia musi koniecznie być skomplikowane. Co więcej, schemat leczenia jest wybrana i dostosowana z osobna. Aby rozpocząć z pacjentami przepisane przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Stosowane również niesteroidowe leki przeciwzapalne. W obecności zaburzenia psychicznego terapii koniecznie obejmuje leki przeciwdepresyjne ( „amitryptylina”), jak również regularne sesje z terapeutą.

Jeżeli istnieje podejrzenie występowania alergicznego powstania choroby, do leczenia stosowanych leków przeciwhistaminowych, takich jak środki zawierające cymetydyna hydroksyzyny.

Od pęcherza związane jest z uszkodzeniami pęcherza glikozaminoglikanów warstwy, to jest stosowanie heparyny sodowej i kwasu hialuronowego, mukopolisacharydów, które przywrócą integralność warstwy.