107 Shares 9623 views

King Kong – popularne postacie filmowe. Aktorzy "King Kong"

Jednym z najbardziej popularnych postaci w kulturze popularnej XX wieku. był King Kong. Film, wydany w 1933 roku, stał się klasyczny świat. Technicznie, kino w ciągu następnej dekady, uległa istotnym zmianom. Pozwoliło to reżyser Peter Jackson, aby utworzyć w 2005 roku film używając najnowszych efektów specjalnych, których historia jest identyczna z treścią obrazu latach trzydziestych. Ta praca była rzadki przypadek udanego remake'u.


W artykule z filmu „King Kong”: aktorzy, role, członków załogi. Również daje kilka ciekawych faktów z historii malarstwa.

Film 1933

Każdy nowoczesny filmu towarzyszy akompaniamentem muzycznym. Daje to działanie ekranu emocjonalny. Nagroda za najlepszą muzykę do filmu dostarczyła słynną Academy of Motion Picture Arts. Ale wcześniej nie było. Pierwszym, który postanowił wykorzystać muzykę w filmie w celu zwiększenia stresu emocjonalnego widzów byli dyrektorzy Merian Cooper i Ernest B. Shodsak. Aktorzy "King Kong", który został wydany w 1933 roku: Fey Rey, Robert Armstrong, Bryus Kebot.

Przygoda gatunek w amerykańskich kinach 20-30-tych było dość popularne. Tak, i „małpa motyw” w sztuce tego okresu więcej niż raz obsługiwane. Wszystko to i zainspirowały filmowców zrobić film o turystów, którzy przynieśli z dzikiej afrykańskiej gigantycznego goryla.

Film 1976

Ta nowa wersja nie jest tak dobry jak ten, który został utworzony był w 2000 roku, jednak bardziej niż blisko oryginału na działce niż poprzedni obraz amerykańskich filmowców (wiele zainspirowany udanego projektu w 1933 roku, w wyniku kilku filmach zostali rozstrzelani na podstawie " king Kong „). Aktorzy, którzy zagrali w remake'u 1976: Charles Grodin, Dzheff Bridzhes, Dzhessika Leng. Różnice w stosunku do pierwotnego leżą przede wszystkim w tym, że ogromna małpa na egzotycznej wyspie nie są filmowcy i Członkowie grupy nefterazvedyvatelnoy.

Film 2005

Na tym filmie zasługuje na opowiedziana w sposób bardziej szczegółowy. Mimo, że jest to nowy skrypt został napisany, fabuła prawie nie ma różnic. Film P. Jackson opowiada o przygodach załogi, której członkowie przyjść na świat, z dala od cywilizacji, i spełnia King Kong. Aktor, który dokonał tej trudnej roli – Andy Serkis. Udało mu się, oczywiście, z tworzeniem wizerunku goryla z pomocą technologii cyfrowej. Serkis grał także w duchu części „Władcy Pierścieni”, a rola małpy zadebiutował w filmie „Geneza planety małp”.

Gwiazda filmu w 1933 roku – Fey Rey – dyrektor wziął małą rolę. Jackson chciał aktorka powiedział, ostateczną frazę. Ale F. Ray początkowo odmówił, a następnie całkowicie umarła. Aktorka była 97. lat.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej różnicy pomiędzy współczesnym filmie z obrazka w 1933 roku. Główną bohaterką filmów Jackson – Anne – boi się tylko w pierwszych godzinach miłości z Kongu. Wtedy strach został zastąpiony przez innego uczucia: współczucie, czułości, a nawet coś w rodzaju miłości. Filmowcy 1933 udręka psychiczna bohaterka nie przywiązuje żadnej wagi.

Aktorzy z filmu „King Kong” (2005)

Główny bohater grany przez Naomi Watts. Aktorka po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w australijskim serialu „Powrót do Edenu”. Potem były filmy „Flirt”, „Tank Girl”, „Uczciwy Kurtyzana” i wiele innych. W 2002 roku Watts zagrała w amerykańskim remake'u japońskiego horroru „The Ring”. Na początku kręcenia filmu „King Kong” aktorka była już 37 lat.

W filmie jedną z głównych ról granych przez Dzhek Blek. Muzyk i aktor w „King Kongu” grał rolę reżysera, który jest gotów zrobić wszystko dla swoich pomysłów. W ciągu 90 lat Blake poobijany głównie role drugoplanowe. Pierwsze poważne prace była rola w filmie „Fanatic”.

Adrien Brody, który grał dramaturg, ukochaną głównego bohatera, zyskał światową sławę trzy lata przed premierą „King Kong” po dramatycznym filmie „Pianista”. Dla roli w filmie Romana Polańskiego, aktor był „Oscar” przyznany. Co do „King Kong”, to obraz został oznaczony przez pozytywne krytyków. Ale żaden z aktorów nie otrzymało prestiżową nagrodę. Film również grany przez Thomas Kretschmann, Dzheymi Bell, Kyle Chandler, Dzhon Samner.