357 Shares 8971 views

Massachusetts Institute of Technology: wydziały, nauczanie, historia i ciekawostki

W świecie istnieje wiele instytucji szkolnictwa wyższego. Niektóre stały się popularne w filmach, inni ze względu na ich absolwentów. Massachusetts Institute of Technology jest znany wielu ze względu na swoją pozycję i renomę w świecie. Każdego roku otrzymuje tysiące wniosków od studentów z całego świata. A tylko 10-15% całkowitej liczby otrzyma bilet do życia technologicznego Instytutu.


powitanie

Ta uczelnia USA ma kilka nazw. Massachusetts Institute of Technology (MIT) – najbardziej popularna nazwa uczelni. Jest on nie tylko uczelnia, ale także ośrodek badawczy, gdzie absolwenci i nauczyciele pracują nad projektami rządowymi. każdego roku otrzymują największe zlecenia dla rozwoju technologii wojskowych. MIT jest uważane za największe naukowe badania struktury. Instytucja można nazwać konkurentem dużych firm Northrop Grumman, Lockheed Martin, Boeing, Raytheon.

MIT był pierwszym, w którym zaczęli radzić sobie z robotyki i sztucznej inteligencji. Nie jest zaskakujące, że wszystkie istniejące programy inżynierskie uznana za najlepszą w kraju. Oprócz zawodów technicznych, jest politologia, filozofia, lingwistyka, zarządzanie, i tak dalej. D.

czarter

Massachusetts Institute of Technology została założona w 1861 roku. Podczas jego tworzenia walczył Vilyam Berton Rogers. W następstwie złożenia Karty, Commonwealth of Massachusetts nie posiada długą myśl i utworzył nową instytucję. Na jej czele MIT i Boston Society of Natural Science.

Głównym pragnieniem założyciela Uniwersytetu było stworzenie nowej formy nauki. Pod koniec 19 wieku nauka rozwijała się szybko, a zatem potrzebuje instytucji, która mogłaby monitorować postępy i stać krok wyższe wykształcenie klasyczne. Baza MIT został zatwierdzony tak szybko i naukowcy, a ludzie, że Rogers pilnie szukać sponsorów prace nad programem nauczania i znaleźć odpowiednie miejsce na uniwersytecie.

Pomimo trudności z William Burton był plan, który miał przyspieszyć rozwój nowego instytutu. Składał się z trzech punktów (zasadami):

  • Wartość edukacyjna użytecznej wiedzy.
  • warsztaty priorytetem.
  • Synteza nauk technicznych i humanistycznych.

Dla Rogers nie był głównym badanie i manipulowanie częściami oraz nabycie wiedzy i zrozumienia zasad naukowych.

Niestety, pierwszy wykład MIT rozpoczęła się dopiero w 1865 roku. Opóźnienie to było związane z niestabilną sytuacją w kraju. Niemniej jednak, pierwsza sesja odbyła się w wynajętym pokoju w pobliżu Bostonu, w małej osadzie.

próbuje połączyć

Pierwszy budynek z Massachusetts Institute of Technology otrzymała dopiero w 1866 roku. Znajduje się on w dzielnicy Back Bay. Przez długi czas MIT nazwano „Boston techno”. Ale ta „nick” zniknął w 1916 roku. To właśnie w tym czasie, kampus uniwersytecki jest tak rozszerzony, że musiały zostać wyrzucone przez rzekę w Cambridge.

W pierwszej połowie wieku wszystko poszło zgodnie z planem, Rogers. Jednak z biegiem czasu zmieniła się koncepcja i zaczął problemy z MIT. Poza faktem, że nie wystarczy pieniędzy na utrzymanie tego rodzaju ośrodkiem badawczym, również nie mają wystarczająco dużo specjalistów, które prowadziłyby do studenta. Było to spowodowane wąską specjalizację instytutu.

W pobliżu znajduje się słynny Harvard University, który w tym czasie zaczął wkraczać w jedności z MIT. Administracja chciała połączyć, ale studenci-technologów było przeciw, a więc w 1900 roku, ten plan się nie powiódł. Tylko 14 lat później Unia miała miejsce w MIT z wydziału Harvard, ale tylko na papierze. Według sądu, połączenie nie doszło do skutku.

powodzenia

Podczas że jak Harvard University plany scalić, MIT nie jest umieszczone w jego laboratoriach i salach wykładowych. Nowy prezydent Richard Maclaurin chciał rozszerzyć kampusu. W ten był wspomagany przez szczęśliwy przypadek. Rachunek bankowy środków pochodziła z MIT anonimowy bogatych. mogliby odkupić mil terenu przemysłowego, które znajdują się w pobliżu Charles River. Później okazało się, nazwisko dawcy – to było Dzhordzh Istman. W ciągu 6-7 lat, Instytut był w stanie przenieść się do nowego budynku urządzone. Są to „dom” dla wszystkich studentów do dnia dzisiejszego.

zmiany

W 1930 roku, szef Massachusetts Institute of Technology był Karl Taylor Compton. On i jego wiceprezes Venivarom Bush pracował nad programem nauczania. Od planów Rogers ma nic. Korzystne jest, aby stać się prawdziwym science (chemia, fizyka). Dzieło w warsztatach znacznie zmniejszona.

Wydarzenia w kraju wzmocniło wiarygodność badań MIT. Uczelnia utrzymuje swoją renomę i pozycję lidera w dziedzinie inżynierii. Przed II wojną światową wielka liczba projektów zostały opracowane tutaj, która później popełniła ogromny wkład wojskowych programów badawczych.

Massachusetts Institute of Technology zmieniła się znacząco. Było to spowodowane faktem, że państwo jest zaangażowane go w pracach badawczych na cele wojskowe w czasie II wojny światowej. Ze względu na wydarzenia polityczne, uniwersytet był w stanie jakościowo zwiększyć personel i laboratoria fizyczne. Teraz główną siłą napędową stał się studentem.

MIT wniósł ogromny wkład i podczas zimnej wojny. Wtedy „gorączka space” pochłonęła cały świat. Wiele wątpliwości co do wyższości nas nad ZSRR. Jest to praca z ośrodka badawczego uszlachetniony i pokazał siłę i potęgę amerykańskich naukowców.

Ale nie było minusem. Takie badania są oburzeni studenci i niektórzy nauczyciele. Campos zagrał miejscu protestu. Działacze poprosił kierownictwo nowych laboratoriów, z których później utworzone Laboratorium Draper Laboratory i Lincoln.

Również nie było problemów i kwestii politycznych. MIT – to prawdopodobnie pierwszy uniwersytet, który można nazwać „wrogiem prezydenta Nixona.” W związku z wspaniałymi widokami na czele Instytutu Viesnera Nixon znacząco zmniejszyć pomoc finansową Mitu.

Kobiety i nauka

To nie przypadek, Massachusetts Institute of Technology stał uwikłana w kwestiach takich jak feminizm. Niemal od chwili założenia Instytutu jest współfinansowany wyszkolonych mężczyzn i kobiet. Ale tu dziewczyny były rzadkie. Tylko w 1964 akademik pierwszych kobiet została założona. Do roku 2005, MIT miał rejestrację około 40% studentów i 30% studentów. Jest pionierem w Richards wydziału. Ona specjalizuje się w ochronie środowiska. Po tych wydarzeniach, kierownictwo instytutu sobie sprawę, że przewaga ilościowa nauczycieli mężczyzn był znaczący. Ta sytuacja wymagała natychmiastowego sprostowania. Zaledwie kilka lat, MIT czytałem artykuł, że status kobiet w środowisku naukowym znacznie się poprawiło. Dowodem tego było powołanie Syuzan Hokfild pierwszego prezydenta żeńskiego liceum.

intryga naukowe

Oczywiście, nie straciła MIT i kontrowersji naukowych. Pierwszym skandalem było to, że profesor David Baltimore i Theresa Imanishi-Kari. Naukowiec oskarżony o sfałszowanie wyników badań. Kongres nie wykazała ich komunii z substytucji, ale procesor zmuszony zrezygnować z kandydatury na stanowisko szefa Rockefeller University.

Więcej niż raz pojawiło się pytanie dotyczące wykonywania prawa głosu przez naukowców. Po pierwsze o tym rozmawiać po skandalu David Noble. Odmówiono mu przedłużenie umowy, po czym wyjął kilka książek i dokumentów, które wykazują współpracę z MIT krytyka władz wojskowych i dużych korporacji. Podobna sytuacja miała miejsce w 2000 roku, kiedy postawiono zarzuty kierunku instytutu Ted Postol. Zapowiedział fałszowanie badań przez administrację uniwersytetu testów balistycznych rakiet.

współpraca rosyjski

Leo Rafael Reif obecny prezes MIT w 2011 roku, podpisał dokument o utworzeniu Skołkowo Institute of Science and Technology. Dzięki Wiktor Wekselberg, który jest prezesem fundacji „Skołkowo”, dokument ten wszedł w życie. Teraz tutaj są prowadzone na podstawie projektu nauki opartej.

Przy tej czynności Rafael Reif nie skończyła się w Rosji. Po 2 latach po założeniu Shinto, kierował Międzynarodową Radę MIPT (Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii).

sen uczony

Wielu ludzi, którzy są zainteresowani nauką przynajmniej raz myślał o tym, co robić w Massachusetts Institute of Technology. Studenci z całego świata rysowane tutaj, bo tu najlepsze wykształcenie w dziedzinie technologii na świecie. Każda przychodząca może natychmiast określić temat i grupę, do badania. Student Zakwaterowanie kontrolowane. Kampus jest zawsze miejsce dla studentów.

Personel nauczania obejmuje znaczną liczbę naukowców, wśród nich około 1000 profesorów. Pomimo faktu, że Massachusetts Institute of Technology ma swoją specjalizację, a następnie przygotowanie studentów do kierunku humanitarnego. Niektórzy z tych, którzy zostali przeszkoleni w zakresie dyscyplin twórczych, stał laureatów nagrody Pulitzera.

Ponieważ jest to nie tylko uczelnia, ale także struktura badania i rozwój w tej dziedzinie jest także wybitnym osobowość. Wśród absolwentów i nauczycieli Obecnie istnieje ponad 80 posiadaczom Nagrodą Nobla.

Co wybrać?

Jeśli zdecydujesz się iść do MIT, trzeba dokładnie przemyśleć, co specjalność studiować. Przyszłe kawalerowie mogą wybierać spośród 46 głównych i 49 programy dodatkowe. Cały instytut jest podzielony na pięć szkół, które z kolei mają pewne działy i obszary. Tutaj można uzyskać zawód architekta, astronomia, biologia, fizyka i chemików, inżynierów, i tak dalej. D. Jak wspomniano powyżej, istnieje Wydział Humanistyczny, który uczy filozofii, lingwistyki, historii, i tak dalej. D.

Co robić?

Każdy ma możliwość wejścia w Massachusetts Institute of Technology. Mistrz i licencjackie przyjąć studentów z całego świata. Aby wziąć udział w konkursie trzeba mieć dobre wyniki TOEFL i SAT. Napisz esej i przekazać tekst. mieć również co najmniej dwie rekomendacje od nauczycieli. W razie potrzeby – na przesłuchanie osobiście lub przez Skype.

Jeśli nie jesteś w stanie uczestniczyć osobiście liceum, wszystko można zrobić za pośrednictwem strony internetowej Mita. Po rejestracji będzie można zobaczyć wszystkie dostępne informacje: datę, terminy, wyniki egzaminów i tak dalej.

koszt

Jeśli masz zamiar udać się do Cambridge (Massachusetts, USA) muszą zrozumieć kwestie finansowe. Średnio w roku trzeba zapłacić około 45 tysięcy dolarów, w tym zakwaterowania. W ogóle, uniwersytet oferuje ogromną liczbę programów dla tych, którzy mają trudności płacić za naukę. W związku z tym, 58% otrzymało natychmiast otrzymać stypendium.

Średnia wielkość tego, co do zasady, może pokryć koszty czesnego i życia – około 40 tysięcy dolarów. Jest to możliwe, aby uzyskać dotacje i innej pomocy finansowej. Jedyny warunek – to pracowitość i wysokie wyniki.

Przed wejściem trzeba zbadać wszystkie możliwości oferowane przez Massachusetts Institute of Technology. Czesne może być minimalne. Jeśli dochód rodziny wnioskodawcy wynosi mniej niż 60 tysięcy dolarów rocznie, MIT może przyjmować nie tylko wypłatę pełnej edukacji, ale również koszty osobowe.

Trzeba powiedzieć, że administracja uniwersytetu chętnie bierze utalentowanych studentów lub uczniów. Jeśli aktywnie przejawia się na uniwersytecie lub w szkole, wzięli udział w projektach społecznych, mają wysoką pozycję w klasie, masz wszelkie szanse, aby stać się studentem na Massachusetts Institute of Technology. Konieczne jest jedynie, aby mieć wysoki wynik testu języka angielskiego, zdać egzamin standardowy amerykański i być widzianym w wywiadzie.