98 Shares 7584 views

Pierwsza pomoc dla utonięcia

Utonięcie nie jest jedyną osobą, która nie potrafi pływać. Na przykład, ryzyko to są ludzie kąpieli w stanie upojenia alkoholowego. Lub podczas nurkowania mężczyzna może uderzyć głową i stracił przytomność. W każdym razie, sekunda liczyć. Jeśli nie ma lekarzy, tylko ludzie, którzy znają technikę, w której pierwsza pomoc medyczna, są w stanie uratować życie ofiary.


PMP – zestaw najprostszych środków, które muszą być wykonane tak szybko, jak to możliwe. To nie wymaga kształcenia medycznego na realizację tych działań. Mogą spędzić nawet niezbyt silnych ludzi.

Aby uzyskać instrukcje pierwszej pomocy

Wynieść poszkodowanego z wody. Aby to zrobić, za nim pływać i pływać z nim do banku, chwycił go za kołnierz ubrania i włosy. Głowica utonięcia musi być nad wodą. W żadnym wypadku nie pływać aż do ofiary z przodu i nie starają się wyciągnąć go z wody.

Pierwsza pomoc medyczna dla poszkodowanego, który jest przytomny i może oddychać z własnej: umieść go na twardej powierzchni (brzuch), tak że głowa została nieznacznie obniżona. Teraz pomaga przywrócić ciepło. Usuń ubrania ofiary i pocierać skórę rąk lub ręcznik. Następnie Nestle koc i niech gorącego napoju.

Jeżeli poszkodowany jest nieprzytomny, ale jego funkcje życiowe są obecne (oddychanie i bicie serca), zaprokinte głowę do tyłu i otworzyć usta. Umieścić na twardej powierzchni na brzuchu tak, że jego głowa została przesunięta w dół. Jeśli usta, ciała obce, należy je usunąć. Pocierać skórę ręcznikiem i okryć kocem.

Pierwsza pomoc medyczna dla ofiary, której wyczuwalny puls, ale nie sztuczne oddychanie. Być utonięcie na stabilnej poziomej powierzchni, przytrzymaj nos i wydechu, usta szczelnie wokół jego ust. W chwili trzeba zrobić 14-15 oddechów.

Jeżeli poszkodowany nie oddycha i bicie serca, należy natychmiast wykonać uciskanie klatki piersiowej w połączeniu ze środkami do wznowienia oddychania. Umieścić na dolnej jednej trzeciej podstawy mostka dłoni, umieścić drugą rękę i zrobić szybki silny nacisk na mostek. Na każde 2 oddechów – 15 kliknięć.

Niezależnie od statusu ofiary, wezwać karetkę. Utonięcia wymagało hospitalizacji, ponieważ może rozwinąć się obrzęk płuc, zapalenie płuc i inne powikłania.

Pacjenci, którzy nie mają żadnych widocznych objawów czynności organizmu powinno odbywać się na oddziale reanimacji 6-12 godzin. Następnie zostaną one wysłane do lekarza.

Jeśli pierwszy utonięcia pomoc pod warunkiem prawidłowo i na czas, szanse na odzyskanie do rannych, stracił przytomność, jest wystarczająco duża. Ci, którzy byli nieprzytomny, to wszystko zależy od długości pobytu pod wodą. Jeżeli poszkodowany został uratowany szybko i pierwszej pomocy został dostarczony w odpowiednim czasie, pełne wyleczenie jest możliwe.