544 Shares 8886 views

Dzięcioł – Bird-kochankę!

Znajomi Wyobraź sobie: stoisz w lesie i obserwować ptaka, który poleciał szybko do każdego drzewa i usiadł na nim, jakby trzymanie. Jak udało się jej trzymać tak mocno do drzewa? Przez palce forward (dwóch) iz powrotem (jeden), a także twardego ogona. Więc widać jak się porusza ptactwa tworzenie natychmiast na drzewie, jego tułów grzechot jak młot medycznej. Nagle zatrzymał się i uderzył ptak bagażnik bardziej niż kiedykolwiek! Dziób z całej siły po prostu uderzył w drzewo! W tej samej chwili w otworze i wsunął długie chwytne Bristly język. Kto to jest? Przyjaciele, to dzięcioł – ptak, który zasługuje na szacunek i uwagę na osobę! To ciekawe, prawda? To czytaj dalej!

I „Kowalski”, a na wszystkich skrzydłach – dobra robota!

W zimowym lesie jest zawsze cicho … Ale gdzieś w oddali od czasu do czasu usłyszeć krótki i staccato tupot – to działa zbieranina „Kowalski”! Tak, przyjaciele, dzięcioł – ptak, jak mówią, aby „wszystkie ręce” Mistrzu! Warto znaleźć drzewo z rasschelinkoy potem układa to prawdziwy „wykuć”! Nie jest to zaskakujące, ponieważ każda dzięcioł – ptak pracowity! Są one stale przeciągane do jego svezhevydolblennuyu „moje” sosnowych i jodłowych szyszek. Następnie razdalblivayut je, wyciągając język cud z płatków orzechy i nasiona. Jak rasklyuyut bryły, więc od razu lecieć po drugim. Dlatego pod wieloma drzewami w lesie można znaleźć w śniegu cały stos pustych stożków.

las Dr.

Generalnie, dzięcioł ze swej natury – ptak owadożerny. Moc dla niego są te chrząszczy i larw, które są w korze drzewa, a pod nim, a także w lesie i na gałęziach. Ten ptak jest słusznie zdobył przydomek „Doktor Las”. Dlaczego? Cała materia w jego pukanie. Jeśli pukanie na drewnie, a potem dobiegł końca wszystkie szkodniki! Las będzie żyć! Ten owłosione łasica dość szybko określa charakterystyczny dźwięk drewna, gdzie ukrył wszystkie szkodliwych owadów, i przystępuje do ich realizacji. Najśmieszniejsze jest to, że nasz przyjaciel ptactwo nie spocznie, dopóki wszystkie szkodniki jeść z drzewa! Nawet brzoza SAP w dzięciołów wiosennych pić bardzo starannie i ostrożnie, tak aby nie powodować szkody dla drzewa. Cóż, prawdziwy lekarz! Jesienią, nasz przyjaciel ptaków raczy orzeszków piniowych, nasiona sosny i świerka. Wiele dzięcioły – wielkimi fanami różnych owoców. Ptaki te żyją w norach, które sami i pustych. Samice niedźwiedzie od trzech do siedmiu jaj.

Free "agent"

Dzięcioł ptak, którego opis nie może dotyka, jest mimowolnym asystent do innych ptaków, a nawet … dla nietoperzy! Fakt, że prodolblennye dzięcioł w ciągu kilku dni, od wielu lat są puste obudowy do gniazd innych gatunków ptaków, a także nietoperze latające ssaki (np czerwoną pierzaczki).

Różnorodność

Dzięcioł – Bird (fot №3), powszechne na całym świecie, a zwłaszcza w Rosji. Wyobraźmy sobie, że aż 15 rodzajów słynny 370 minut na żywo w naszym kraju! Zewnętrznie różnią się kolor, wielkość, charakter i nawyki. Wśród innych rodzajów najbardziej znany i wybitny przedstawiają się następująco:

  • wielkich i małych spotted,
  • śnieżnobiały,
  • szary
  • i zielone dzięcioły.