548 Shares 8268 views

Moja ulubiona ławka ogrodowa

Zauważyłeś dla siebie wspaniałe miejsce w ogrodzie, gdzie można cieszyć się jedność z szelestem liści, poddając w ramiona chłodnym cieniu na gorąco słoneczny dzień? Następnie nadszedł czas, aby wybrać wygodne ławki. Służyć jako siedzenie w ogrodzie zdolnego najbardziej nieoczekiwanej pozycji: starym pniu, log, pojemnik odwrócony do góry nogami, a nawet ogrodzenia. Ale czy są dogodnie położony na te tematy? I czy jest zdolny do projektowania improwizacja kulminacyjnym cechy krajobrazu? Oczywiście, że nie. Ale umiejętnie wybrał ławki ogrodowe poradzi sobie z tym zadaniem łatwo. Więc spójrzmy na ten element, opiera się nie tylko na jego bezpośredniego celu funkcjonalnego, ale także możliwości dekoracyjne i estetyczne.


Ławki z drewna

Najbardziej popularnym materiałem, który jest używany w produkcji mebli ogrodowych jest drewno. Oczywiście, żaden materiał nie pasuje do wnętrza ogrodu tak harmonijnie. I uczynić drewniane ogrodowe ławki z rąk jest łatwe. Kolejna rzecz – z czego są one wykonane z drewna. Nie każdy rodzaj drewna odporne na gnicie. Pierwszeństwo należy dać Hazel, cyk, modrzew, dąb. Wykonany z drewna i tych leczonych specjalną warstwą ochronną lakieru, ławki ogrodowe będzie służyć więcej niż jedno pokolenie. Solidnie, oryginalny i naturalny wygląd i konstrukcja drewna.

ławki metalowe

Mimo wyraźnego nasilenia zimno struktura tego materiału jest powszechnie stosowana w konstrukcji krajobrazu. Projektanci już dawno docenili właściwości metalu do podjęcia najbardziej dziwaczne formy. To, oczywiście, nie mówiąc o jednoczęściowych oddanych konstrukcji żelaznych, które mogą zostać wprowadzone w niektórych odmian secesji. Aby stworzyć atmosferę przytulności i ogród z podkreślić swój naturalny styl, najlepiej jest skorzystać z podrobionych produktów. Metal, zamrożone w nieprawdopodobnych kompozycji ażurowych, wygląda bardzo elegancki i komponuje się z naturalnym charakterze. Ponadto, kute ławki ogrodowe nie wymaga szczególnej opieki i nie ma wpływu na czas.

Ławki z kamienia

Ostatnio bardzo popularne w projektowaniu bramkowe są wyroby z kamienia. Luksusowa forma tego naturalnego materiału, jak rzeźbiarskie konstrukcje, ogród nadaje wnętrzu bogaty, lekko antyczny wygląd. Najczęściej do tworzenia obiektów na meble ogrodowe służy marmuru, granitu lub kwarcu. ławki ogrodowe w kamieniu od wieków zdobią krajobraz w przedniej części domu. Jednak taki pomnik w ulubionym miejscu na terenie ogrodu kosztuje dużo wydatków i dla wielu jest luksusem.

Ławki w klasie ekonomicznej

W celu projektowania krajobrazu, aby podkreślić indywidualność i poważanie właściciela domu, można korzystać z najbardziej dostępny i tani materiał budowlany. Chodzi o beton. Ponadto, przy użyciu wielu pigmentów, jest możliwe tworzenie produktów „marmurkowy”. Oryginalny ławki, wylał to niesamowite materiały, doskonale uzupełnia nowoczesne wnętrza domu. Plastyczność betonu pozwala, aby produkty absolutnie dowolny kształt i rozmiar.