889 Shares 1488 views

Wyniszczenie – co to jest? Wyniszczenie w raku

Wyniszczenie – co to jest? Wyniszczenie, innymi słowy, wyczerpanie organizmu – złożony proces charakteryzuje się znaczną utratę masy ciała i ogólnego osłabienia, a także zmiany w umyśle. Znacząco wyczerpania rezerw tłuszczu i węglowodanów, zmniejszonej syntezy białek, przy jednoczesnym zwiększeniu jej katabolizmu (rozkład). Kacheksja może również wystąpić w przypadku chorób onkologicznych.


Pierwotne i wtórne wyczerpanie

Dwie postacie choroby kacheksja – pierwotne i wtórne. Podstawowym wyczerpywanie jest również nazywany przysadki, a wtórny – objawowe.

● pierwotne lub egzogennego kacheksja występuje z powodu niewystarczającej ilości składników odżywczych, jak również w związku z następujących zaburzeń: uraz mózgu, nowotwór lub ogólnoustrojowego uszkodzenia przysadki, autoimmunologiczne przysadki, długotrwałego naprężenia, krwotok (krwawienie w naczyniach Rozcieńczanie), anoreksja, zator ( wnikanie obcych cząstek w prądzie krwi, powodując niedrożność naczyń), określonych przewlekłego zakażenia.

● wtórny lub endogennego wyniszczenia jest wynikiem chorób jest spowodowanych przez czynniki, takie jak gipoinsulinizm (niedobór insuliny), zwiększoną syntezę glukagonu, zespół złego wchłaniania (wchłaniania substancji odżywczych), niedobór glukokortykoidu wzrostu nowotworowego, nadmiar somatostatyny.

przyczyny

Choroba wyniszczenie występuje w wyniku wielu przyczyn i czynników:
1. Długotrwały niedożywienie i głód.
2. Choroby przewodu pokarmowego, zwłaszcza w przełyku, a także jak celiakia, zapalenie jelit.
3. Dłuższe zatrucie brucelozy, gruźlicy i innych chorób zakaźnych i przewlekłych procesów ropienie.
4. Psychogenne anoreksja.
5. zaburzenia tarczycy, niedoczynność nadnerczy.
6. choroby endokrynologiczne związane z zaburzeniami przemiany materii.
7. niewydolności serca.
8. złośliwego guza.
9. Wasting u dzieci.

Jakie są objawy wyniszczenia charakteryzuje? Jakie są objawy?

symptomatologia

Istnieje kilka objawów, które charakteryzuje wyniszczenia. Że choroba ta ma dla naszego ciała:
1. nagłej utraty wagi do 50% wagi ciała, a w cięższych przypadkach więcej niż 50%.
2. odwodnienie.
3. Osłabienie mięśni.
4. niepełnosprawności.
5. Zaburzenia snu.
6. Wzrost zakażeń pokonać.
7. Spadek ciśnienia (ciśnienie tętnicze).
8. Pale i zwiotczała skóra.
9. Czy niedobór witaminy i utrata zębów.
10. Zmiany troficzne włosów i paznokci.
11. Rozwój jamy ustnej.
12. występowania zaparć powodu zaburzeń motoryki jelit.
13. niskiej zawartości białka z krwi, albumina, żelaza, witaminy B12.
14. Kobiety mogą wystąpić brak miesiączki (ustanie miesiączki).
15. zaburzenia psychiczne.

Wyniszczenie i psyche

Chciałbym skupić się na zaburzenia psychiczne w wyniszczenia. Mogą one przejawiać w drażliwość, depresja i płaczliwość, które płynnie przepływa do apatia, kompletnego załamania. W zaostrzenie choroby, która była przyczyną kacheksji można zaobserwować amencja / zespół amential (zawroty głowy, charakteryzuje się niezdolnością do skoncentrowania chaotyczny ruch i rozproszenia i niespójność myśli i mowy) lub delirium (szału którym człowiek jest w stanie ciągłego niepokoju i podniecenia widzi omamy), psevdoparalich.

Wyniszczenie w onkologii

Wyniszczenie rakowe – zespołem, w którym w sposób ciągły zmniejsza się masą mięśni szkieletowych i tkance tłuszczowej w rozwoju formacji nowotworowych, niezależnie od posiłku. Wyczerpywanie się szczególnie wyraźne u tych pacjentów, którzy mają raka narządów układu pokarmowego lub płuc. Tacy ludzie mogą stracić aż 80% masy ciała, co prowadzi do unieruchomienia.

Rak jako przyczyna wyniszczenie

Wyniszczenie w raku możliwe. Przyczyną kacheksji może być nowotwór. Z powodu nowotworów metabolizm się nietypowe, dostosowując się do niego. Guz potrzebuje do podłoży, które są w stanie zapewnić wzrost i rozwój. Nie jest tajemnicą, że rak wyniszczenia odurzający wpływ na zdrowych tkankach i narządach, zmieniając ich strukturę i powodując ich uszkodzenie.

W powstawaniu guzów u dużej ilości kwasu mlekowego do uszkodzenia wątroby. W celu normalizacji stężenia kwasu mlekowego, organizm zaczyna korzystać z cukru we krwi, a często nie można nadrobić straty.

Kiedy rak wyniszczenie zauważył:
– katastrofalny spadek wagi i osłabienie;
– naruszenie procesów samoregulacji;
– zmniejszenie ilości cholesterolu w osoczu;
– rozwoju zakażeń powodowanych przez naruszenie odporności komórkowej i humoralnej;
– trudności w połykaniu (trudności połykania);
– wymioty, biegunka;
– wzrost zapotrzebowania na energię;
– antydiurezę i, w konsekwencji, niedobór sodu we krwi;
– hiperkalcemia;
– pęcznienie;
– wzrost glukokortykoidów krwi;
– w niektórych przypadkach, delirium, a nawet śpiączka.

Konsekwencje wyniszczenia nowotworowego

wyniszczenie Rak jest bardzo niebezpieczne. Zwiększona glukokortykoid krwi aktywują procesy glukoneogenezy (synteza glukozy) w tkankach wątroby i mięśni zwiększa rozkład białka i tłuszcze. Ponieważ pobieranie glukozy przez komórki raka rozwija hipoglikemii (niski poziom glukozy we krwi). Na tym tle (który może być dodawany do stresu), gruczoły wydzielania wewnętrznego aktywnego produkcji hormonów nadmiaru, co prowadzi do zatrucia i hemic niedotlenienia (zmniejszona różnica tętniczo tlenu gradient). homeostatycznymi wystąpić nieprawidłowości. Wszystko to może prowadzić do śmierci.

leczenie wyniszczenie

Większość leczeniu chorych z wyniszczeniem wykonywanych w szpitalach i klinikach. Głównym leczenie obejmuje terapię usuwania nowotworów. Przewody i odzysk energii, co uzyskuje się przez wzbogacenie organizm w witaminy, pierwiastki śladowe, tłuszczów i białek. W tym celu można stosować łatwo strawnych pokarmów. Używane takie leki: multiwitamina w leczeniu hipowitaminozy, enzymy, aby poprawić trawienie. Żywności wprowadza się dwoma sposobami: dojelitowe (gdy wchodzi do przewodu pokarmowego) i pozajelitowego (żywność strzela pokarmowy). sposób podawania pozajelitowego stosuje się do usuwania pacjenta ze stanu twardego (śpiączka) w leczeniu raka, a za nimi, silnie niedożywionych, ciężkie zakażenia, zaburzenia połykania. Zatem podawać glukoza, witaminy, mieszaniny aminokwasów, elektrolity, hydrolizaty białka (podawane pozajelitowo). Ponadto, w praktyce za pomocą narzędzi, które zwiększają apetyt. Jeśli pacjent cierpi z zaburzeniami trawienia pokarmu i jego absorpcji, stosowanych w leczeniu lekami polyenzyme (leku „pankreatyny”, „Festal” leku).
W celu zapobiegania wymiotom przepisać środek „delta-9-tetrahydrokanabinolu”. Jest skuteczny i po chemioterapii. Kannabinoidy zawarte w tym preparacie, pobudzają apetyt, i, odpowiednio, i przyrost masy ciała. Utrata masy może być zatrzymana stosowanie oleju rybnego, a więc także część do leczenia takich chorób, takich jak kacheksja.

Leczenie za pomocą leków.
Aby wyeliminować stosowanie wyniszczenia takich leków:
1) „karboksylazy” – pomaga normalizować masy redukuje ból i wspiera systemów organizmu. skutki uboczne – alergiczne. Nie może być stosowany, gdy organizm jest wrażliwy na co najmniej jeden składnik.
2) „Megeys” lub „octan megestrolu” – promuje wzrost masy mięśni i tłuszczu. To nie może być stosowane, jeżeli jest wrażliwość na składniki leku, dla osób poniżej 18 roku życia, w okresie ciąży i karmienia piersią.
W obecności chorób zakaźnych obejmują leczenie leczenia przeciwbakteryjnego. Jeśli to konieczne, wprowadź anaboliticheskie hormony. W przypadkach zaburzeń psychogennych zaangażowany leczenie u psychiatry.
Mamy nadzieję, że odpowiedział na to pytanie „wyniszczenie – co to jest, jak definiować i jak walczyć.”