530 Shares 3141 views

system przetwarzania danych i ruch w azymucie

Co jest istotą ruchu w azymucie i jaka jest jego procedura? Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli trzeba przejść na piechotę w ciągu dnia w otwartej przestrzeni, przy jednoczesnym przestrzeganiu łożyska, operacja powinna rozpocząć się z definicją danego kierunku i odległości do obliczenia dokładnego wyjścia do wyznaczonego punktu. Advance przygotowanie danych dla ruchu w azymucie jest obliczanie trasy na dużą skalę mapy topograficznej.

etapy przygotowania

Po pierwsze, powinniśmy dokładnie zbadać teren, a następnie wybrać trasę przemieszczania się i wytyczenia jej poszczególnych sekcjach celami pośrednimi. W kolejnym etapie – obliczenie długości drogi między nimi i określenia azymutu ruchu w każdym kierunku. Podsumowując, możemy wyciągnąć dane bezpośrednio na karcie lub utworzyć oddzielny schemat nadchodzącej trasie.

Torując kierunek mapy, reprezentują wszystkie odwraca się do pomiaru kąta w kierunku każdego z nich. Obliczyć długość prostych odcinków, a następnie przenosi się do wszystkich innych urządzeń. Azymut prowadzić do azymutu magnetycznego, odległość w przypadku nadchodzącego ruchu pieszego przekształcony par kroków, jeśli będzie jechać samochodem – prędkościomierz są brane pod uwagę.

Jak poruszać się w programie sporządzonym z góry

Sekwencja działania jest następująca: Podczas pierwotnego wytycznej obliczyć kierunek azymutu, w której przeniesie się do następnego, za pomocą cyrkla. Po osiągnięciu drugiego z celów i określania współrzędnych zamieszkania, ponownie stosując ten sam kierunek kompasu jest korygowany zbliżający się ruch do kolejnego z rzędu do trzeciego punktu orientacyjnego.

We wszystkich innych punktów czynność powtarza się w podobny sposób. Przechodząc punkt trasy wyznaczonej przez łatwiejszą, lepszą widoczność i łatwiejszego terenu. Wiele zależy również od dokładności obliczeń. Normalnie, odchylenie leży w zakresie 1/10 zwieńczonym ścieżce. Oznacza to, że jest to możliwe do 100 m w każdy kilometr drogę. W przypadku utraty planowanego wytycznej, więc powinien rozpocząć poszukiwania w okrąg o promieniu jednej dziesiątej ostatniej przebytej segmencie.

W niektórych przypadkach, na przykład przesuwając śniegu na nartach, trasa długości mierzone są w przybliżeniu, skupiając się na szybkości i czasu upłynęły narciarzy. Aby skompensować niedokładności należy zakrętach Użyj wyraźnie rozróżnialne zabytków pomocnicze. Jako taka, może spełnić księżyc lub słońce. Azimut musi więc być aktualizowane co około kwadrans. Jeśli taka kontrola nie zostanie przeprowadzona, może być znaczne odchylenie od planowanej trasy.

Jak uniknąć przeszkód

To zależy od tego, jaki charakter jest przeszkodą i jaki jest rozmiar. Jeśli można odróżnić go od przeciwległej stronie przeszkody, przed rozpoczęciem notatce liczbę par kroków i przedstawiając następny punkt orientacyjny na jego drugiej stronie, obliczyć odległość między nimi jest przekształcana w parę kroków i dodany do zaplanowanego na trasie. Następnie produkować omijając przeszkody, przenosząc się do swego długiego zaplanowane punktu gdzie przywrócenia pożądanego kierunku ruchu w azymucie i kontynuować drogę. Jeśli po przeciwnej stronie bariery nie można dostrzec, to podejście do przeszkody na zwiedzaniu okolicy, z pomocą kompasu obliczyć azymut w kierunku wzdłuż jej granicy, od początku, aby przejść do obejścia licząc parę kroków i po prostej drodze.

Jak poruszać się po terenie w nocy

Problem ten jest o wiele bardziej skomplikowana niż orientacji w ciągu dnia. Przegląd w ciemnych ograniczone są trudne tematy, wszystkie odległości są widoczne w zniekształcony sposób. Dla orientacji pewność powinna być starannie przygotowana w nocy. Częstotliwość odniesienia dla trasy zostać zwiększona i sprawiają, że segmenty od 3 do 6 km.

Wytyczne powinny służyć jako noc obiektów wyraźnie odróżnia się na tle niebieskich. Należą do nich wysokie wieże, kominy fabryczne, kopuły kościoła, itp, a także leżące bezpośrednio na linii trasy prowadzącej -…. przejazdy kolejowe, mosty, itp trasą po prostu być podzielona na sekcje odcinków. Na wszystkich zakrętach oblicza azymut magnetyczny kontrolowanej wcześniej przez przydatności kompas i dokładności danych samochodu prędkościomierz.

orientacja noc: ruch w azymutu w ciemnych warunkach

Przed rozpoczęciem jazdy z zaplanowanej trasy powinny być dokładnie zbadane i zapamiętane możliwość dostępu do karty w jak najmniejszym stopniu. Podczas pracy na trasie w nocy kierowca samochodu o zbliżających orientacjach ostrzeżony z góry na pokrycie kart drogę potrzebujesz niezawodnej latarki wyposażonej niebieski filtr światła. To światło nie zaślepić oczy i pozwala jednocześnie obserwować otoczenie.

Ruch terenowego azymutu wytwarzane przez kompas (jeśli chodzi o kierunek), długość segmentów ruch określić miernik prędkości pojazdu. Trudność polega na konieczności większego zmęczenia oczu i problemy z rozpoznawaniem lokalnych obiektów. w nocy często muszą być prowadzone przez ciał niebieskich – gwiazdy i księżyc. Zmiana powinna być obowiązkowa, że wszystkie z nich, z wyjątkiem North Star, mają tendencję do przemieszczania się po niebie.

Jak poruszać się, gdy widoczność jest ograniczona

Zatem termin, o którym mowa w warunkach, w których ograniczonej widoczności optycznej obiektów ze względu na dym, mgła, śnieg, deszcz czy śnieżycy i zapylonym powietrzu. Często ogranicza widoczność w porównaniu z ciemności nocy, ale tutaj istnieje szereg różnic – w nocy jest możliwe korzystanie z urządzeń radiowych i świetlnych, te same niekorzystne warunki, które tworzą ograniczonej widoczności, często zmniejszyć możliwość takich urządzeń na niczym. W wyniku ruchu w azymucie w takich okolicznościach jest często niewykonalne.

łączności radiowej cierpi na pływających cząstek piasku o dużej prędkości, pyłu lub śniegu. Zmniejszona widoczność może być przykra rzeczywistość praktycznie w każdej chwili – w przypadku pożaru lub użycia broni jądrowej. Biorąc pod uwagę możliwość ich wystąpienia, trasa została przygotowana podobnie do nadchodzącej nocy – w przypadku przemieszczania się posiadaniem tych dróg o nawierzchni twardej. Przeniesienie przez resztę obszaru są na wstępnie obliczona na mapie azymutu. Każda trasa powinna być starannie badane i najlepiej można zapamiętać. Przeniesienie powinno być zapisane w formie graficznej na mapie, zwracając uwagę wszystkich przepływu danych w azymutu i pośrednich punktów własnej lokalizacji.

Jak poruszać się w lesie

W tym przypadku trudność polega na ograniczonej liczbie i skąpym z punktów orientacyjnych. Trasa zwykle utorować drogę gruntową lub ogniowe. Większość z nich nie są zapisywane na żadnych mapach, i mają charakter czysto tymczasowy. Badając drogę naprzód, szczególną uwagę należy zwrócić na charakter organów terenowych i wodnych. Kierunki na horyzoncie stron w środowisku leśnym jest na tyle prosty, aby być prowadzony przez lokalnych funkcji – kolor i szorstkość kory, mchu na pniach i drzew. Jako punkty orientacyjne pomocnicze stoją słońce, księżyc i konstelacje.

Orientacja

Ruch w azymutu w dużej osadzie komplikuje ograniczonej. Trasa jest ułożona na głównych arteriach, starając się utrzymać liczbę zakrętów do minimum. Prowadzony przez znanych budynków, mostów, przemysłu rur.

Jeśli jesteś zaangażowany w niszczeniu obszaru, zadanie jest wielce skomplikowana orientacji. Powód – obszar niezgodność z góry mapowania. W tym przypadku powinno być oparte na podstawowych form pomocy, wskazanych w postaci linii konturu. Należy zauważyć, że kontury skały, wąwozy i różnych dołów po eksplozji, które mogą ulegać istotnym zmianom, a do ich identyfikacji, aby zestawić z kartą, będzie niemożliwe.

RiverBeds trudno ulec zmianie, ale gdyby doszło do zniszczenia dużych budowli hydrotechnicznych, rozległe obszary ziemi może być czasowo zanurzone. W tych warunkach, koleje służyć jako najbardziej stabilne z punktów orientacyjnych, i drogi o twardej powłoki – nawet w częściowo zniszczonym internecie.

Jak poruszać się w zimie

Zaspy wygładzone formę ulgi. Małe wąwozy, doły, drogi gruntowe tracą znaczenie w tym sensie. Pod głębokim pokrywy śnieżnej jest prawie niemożliwe, aby zobaczyć małe jezioro, belki i strumieni. Zima często położył wiele dróg tymczasowych, które nie są pokazane na mapie.

W związku z wszystkich powyższych trudności, orientacji w czasie zimy jest zwiększona o zamówieniu. Uzyskaj trasę zimową możliwe, kierowany przez dużych obiektów, linii kolejowych lub wieży sposób. Jeżeli ruch w azymutu ma na nartach bez dróg, jest to niezbędne do korzystania z kompasu z myślą o rozliczeniach i dużych mostów.