475 Shares 8591 views

Hipochondryk – wada charakteru lub zaburzenie?

Dbanie o zdrowie jest nieodłączną częścią każdego normalnego człowieka. Jednak każda odnosi się do tej kwestii w ich własny sposób. Jeden zaniedbuje przestrzegania zdrowego stylu życia, do ostatniego będzie ciągnąć się na wizytę u lekarza i nie brać pigułki, a nawet bóle głowy. Drugi przy najmniejszym podejrzanych niedyspozycja w jego strasznej choroby, zaczyna niekończące się wycieczki do szpitali i specjalistów oraz bardzo obrażony, jeśli do niej „nie traktować poważnie”. Hipochondryk – to właśnie osoba, która nadmiernie zaniepokojony ich zdrowia.

W odniesieniu do własnego państwa, żadna ze skrajności nie może być dobrym rozwiązaniem. Jest to niemożliwe, aby wyglądać spokojnie i schlebiać do autodestrukcji człowieka, nadużywanie alkoholu i nikotyny, lekceważenie zaleceń odnośnie do wszystkich lekarzy i krewnych. Ale jeśli rodzina mieszkała hipochondryk, staje się ciężką próbą dla rodziny. Taka osoba jest stale martwi się o stan fizyczny był podejrzliwy, zawsze wydaje się, że jest poważnie chory. Lekarze, oczywiście, w stanie prawidłowo zdiagnozować jego „wyjątkowy przypadek”.

Ale nie sądzę, że sprowadza się to tylko do Moliera „Chory z urojenia”. Ta komedia postać była stale zaniepokojony lewatywy, upuszczanie krwi i kompresuje. Według współczesnych koncepcji i Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób hipochondryk – z zaburzeniami psychicznymi. Objawy te towarzyszą inne schorzenia – takie jak depresja, stany borderline. Istotą schorzenia że hipochondryk – osoba, pewnie w obecności swoich fizycznych dolegliwości, natomiast fundament wszystkich swoich dolegliwości – psychosomatycznych. Dlatego uważa się, że leczenie za pomocą leków, takich ludzi jest przeciwwskazane. stan psycho-emocjonalny osoby, w takich przypadkach, skorygowane autotrenirovkami, hipnoza, właściwy tryb dnia, psychoterapia. Zaburzenie to wiąże się ze zwiększonym niepokoju, lęku, depresji nastroju. Hipochondryk – osoba, przekonany, że jest poważnie chory, więc wszelkie drobne dolegliwości on jest skłonny być interpretowane jako ciężkich objawów choroby. Jednakże, nie może zrozumieć jego nastrój i ustawienie w istocie podstawowej. I dopiero po nich – w wyniku ustalenia uwagi na fizyczne przejawy – różne zaburzenia somatyczne.

Ponieważ choroba jest związana ze zwiększonym lęku i depresji, warunkiem uzdrowienia jest wspólne psychologiczne i psychiatryczne cechy ludzkiej kondycji. Wykryć i potwierdzić obecność odchyleń osobowości wspomagany przez różnych metod badawczych. Jako hipochondryk – osoba, która ignoruje „proste” wyjaśnienie jego dyskomfort (ukłucie w klatce piersiowej – oznacza zawał serca, ból głowy – zdecydowanie guza, a nie tylko zmęczenie lub zmian pogodowych), potrzebował pomocy-psychoterapeuty. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zaburzenia rozwoju i rozprzestrzeniania się oraz przyczyniać się do wszelkiego rodzaju „pseudo-naukowe” i artykułów w gazetach psevdoprofessionalnye oraz w Internecie na temat zdrowia. Dziennikarze uwielbiają rozróżnić malutkie muchy ogromny słonia, aby pomóc im przyjść i firmy farmaceutyczne zainteresowane sprzedażą swoich produktów. Dlatego człowiek na ulicy, malosveduschy osiągnięcia w medycynie i nauce, więc łatwo natknąć się na przynętę gazety. Ale już tam mają tylko straszną chorobę nie opisane … Zadbaj o zdrowie, ale z umysłem.