697 Shares 9063 views

Na morzu lub na wycieczki: gdzie lepiej na relaks na Cyprze

Mówią, że kiedy Bóg stworzył świat, rzucił garść jego laski na każdym kontynencie. Od Cyprze znajduje się dokładnie w połowie drogi między Europy, Azji i Afryki, a następnie jego udział ma trzy razy tyle błogosławieństw Bożych. 300 słonecznych dni w roku, 9 miesięcy, 3 miesiące latem i wiosną, lazur wody Morza Śródziemnego, bujnej zieleni i wielowiekowa historia, ślady, które są rozproszone w małej działki na każdym kroku. Wybierając tę wyspę, nie mógł pomóc myśleć: gdzie lepiej odpocząć na Cyprze? Po tym wszystkim, tak wiele ciekawych miejsc i dni urlopu tak mało.


nieco polityka

Na wyspie jest nadal podzielona na północną (turecką) i południowej (Grecja). Napięcie 70-tych XX wieku, ze zbrojnych starć dawna w przeszłości. Ale wybierając gdzie odpocząć na Cyprze należy pamiętać, że w południowej części konieczności otwierania wizy Schengen. W tym przypadku można znaleźć w północnej części wyspy, ale wygląda na znaczku można umieścić na osobnej wkładki. W przeciwnym razie nie będzie problemów po powrocie do południa. Jeśli zdecydujesz się na północy, gdzie wola przypadku dla większości zabytków, druga część drogi jest zamknięty (chyba, że – szczęśliwy właściciel „Schengen”).

Riviera cypryjski

Jeśli są dążąc do opalania i kąpieli w morzu, to odpowiedź na pytanie, gdzie można odpocząć na Cyprze, będzie: oczywiście, w południowej części wyspy. Ustawieni wzdłuż wybrzeża luksusowych hoteli w ciągłym łańcuchu otaczają niemal całe wybrzeże. I każdy, nawet hotel 3 i od siebie, tam jest wyjście na morze, basen, park i ogromna różnorodność rozrywki. Ale jeśli będziemy postępować z faktu, że nawet plaża publiczna jest podzielona na dwie duże grupy – spragniony ciszy i spokoju rodziny z dziećmi i hałaśliwych młodych ludzi, którzy kochają na świeżym powietrzu, nawet w południowej, grecki, część trzeba szukać w ośrodkach. Więc więcej możliwości, aby zrozumieć, gdzie jest lepiej spędzić wakacje.

Wakacje na Cyprze. opinie

Pożądane jest, aby wrażenia turystów, którzy odwiedzili wyspę. Na przykład, Limassol i Ayia Napa w odpowiedzi nazywa hałaśliwy, wesoły młodzieży miast, gdzie życie nie kończy się na minutę. Jednocześnie lubię podróżnych Protaras z dziećmi – jest cicho, typowy grecki kurort, gdzie życie płynie powoli i równomiernie. Paphos – uniwersalny miasto zechce turystów wszystkich kategorii, ponieważ nie znajduje się ogromna liczba zabytków i poznać niesamowite piękno krajobrazów. Jeśli wybierzesz tureckiej północy, są najbardziej popularne i Famagusta Kyrenia.

Ile to święto na Cyprze

Jeśli porównać wyspy do innych popularnych miejsc turystycznych, ceny za wycieczki tutaj, oczywiście, wyższe niż w Europie Środkowej. Bułgaria, Polska, Egipt i Turcja są tańsze, ale obsługa jest bardziej proste. Ale jeśli porównać Cypru z innymi krajami Europy Zachodniej, a nawet Grecji kontynentalnej, wycieczki na wyspę Afrodyty są tańsze. można dokonać wakacje mniej kosztowne, biorąc „Burning” Tour. Lub obniżyć koszty jej rezerwując wcześnie. Jak dla kurortów na wyspie, najdroższe są Ayia Napa, Limassol, Larnaka i Pafos i koszt mniej. część turecki i robi budżetu. W oparciu o cenę, można wybrać dla siebie, gdzie się udać na wakacje na Cyprze.