763 Shares 8745 views

Wiadomo jest najmniejszym drzewo na świecie?

W naturze wiele rekordów związanych z drzew. Na przykład, w Parku Narodowym „Redwood” (USA, Kalifornia) rośnie najwyższe drzewa na świecie – 114-metrowy Sequoia. Najgrubsze drzewo na ziemi – Mexican cyprys, który rośnie w mieście Santa Maria (Meksyk, Oaxaca). Średnica jego pnia wynosi 42 metrów! A na zachodzie Szwecji rośnie stare jodły, którego wiek przeszedł do 9500 lat.

Jaka jest najmniejsza drzewo na świecie? Zdjęcie, nazwę i opis tej rośliny jest w artykule.

wspaniała roślina

Dwarf wierzba (naukowo wierzba zielna) – jest to najmniejsza drzewo na świecie. Średnio, jego wysokość wynosi tylko dwa centymetry. Ale zostały one znalezione i „olbrzym” karzeł wierzby siedem centymetrów wysokości!

Zewnętrznie, drzewa przypominają trawy – cienka, ale elastyczny trzon jest mocno zielone liście kilka brylantowy okrągły kształt. Ich średnica wynosi od jednego do dwóch centymetrów. Jak wszyscy członkowie rodziny wierzby, wierzba zielna ma męskie i żeńskie catkins, samiec i samica, żółty – czerwony.

Na powierzchni karłowatej systemu korzeniowego wierzba narasta w aktywnej warstwie gleby.

Gdzie ona rośnie. Rola w przyrodzie

Najmniejsze drzewo na świecie, która ma na zdjęciu w artykule rośnie w Grenlandii, Kanady, na północnych stokach Gór Appalachów na wysokości półtora tysiąca metrów nad poziomem morza. To dość trudnych regionów, tak mała roślina jest ukrywanie w mchu, skały, gleby, schronienie przed silnymi wiatrami i zimno. Drzewa rosną bardzo blisko siebie, przytulając pni, a tym samym zachowanie ciepła.

Często w pobliżu wierzba zielna można spotkać polarny, Arktyka Willow i Magadan, że trochę na przodzie jego wzrostu.

Najmniejszy na świecie drzewo odgrywa bardzo ważną rolę w przyrodzie. W chłodniejszych szerokościach geograficznych jest pokarmem dla wielu mieszkańców północno – owadów, ptaków, jeleni. Jego zasoby są praktycznie niewyczerpalne, jak karzeł wierzba ma możliwość doskonale i szybko odzyskać od uszkodzeń. Również w „buszu” roślin osłoniętych od owadów i ptaków pogodowych korzystać z łodyg i liści do budowy gniazd.

Japończycy nauczyli się, jak rosną drzewa najmniejszy na świecie

W Japonii, eksperci rosną karłowate drzewka w doniczkach. Jest to skomplikowana technologia, która wymaga żmudnej pracy, czasu i cierpliwości. Ściśle mówiąc, tworzenie miniatur – nie najmniejszy drzewo na świecie, gdyż jest uprawiana z sadzonek wspólne klony, buki, sosny, jodły i innych gatunków. Wykorzystuje specjalną formację technologia koron i korzeni cięcie, tryb zasilania głodny (chude gruntowych) ograniczony nawadniania i zamknąć pojemnik. Ponadto, mistrz ustawicznego miniaturowe drzewa powinny wydać przycinanie stare gałęzie, ściągnięty nowe warstwy, usunąć niepotrzebne pędy i pąki, dzięki czemu roślina nie wydać na nich składniki odżywcze. Ta technika nazywa bonsai.

W takich trudnych warunkach roślina jest dosłownie przetrwać, tak aby zaoszczędzić Miniaturowe drzewa – prawdziwą sztuką. W Japonii mistrzowie bonsai ceniony na równi ze znanymi artystami i architektami.