463 Shares 1271 views

Lavender field – duma Francji i narodowym symbolem Prowansji. Pola lawendy w krymskiej

Jednym z najbardziej nagłośnionych symboli Francji słynie lawendowego pola blado liliowy. Patrząc na ten cud natury, wydaje się, że jeśli spojrzeć na nieziemskim krajobrazem. Golf, jak wywrócenie niskich wzgórz, dąży do nieskończoności i zlewa się z niebem. Miejsce pielgrzymek dla turystów, którzy chcą zobaczyć ten cud, to okręg Provence. lawendowego pola we Francji można znaleźć w innych regionach, ale jest w Prowansji to jest najbardziej rozszerzony, a odcień kwitnących krzewów najbardziej uderzające.


Jak mogę dostać

Słowo „Provence” od dawna jest synonimem wszystkich odcieniach fioletu. Jeśli chcesz znaleźć co najmniej jedno pole lawendy we Francji, a następnie przejść do południowej prowincji o tej samej nazwie. Wiele z tych pól są skoncentrowane w regionie Drôme prowansalskim. Jest to najbardziej popularny szlak turystyczny. Jednak eksperci twierdzą, że najbardziej bujne i kolorowe krzewy kwitnące są skoncentrowane w górnej części Prowansji, a mianowicie w Alpach. Fot oficjalnie uznane jako stolica kwitnąca lawenda miasta Sol znajduje się w departamencie Haute-Vaucluse. Jeśli sam chcesz, aby każde pole lawendy w regionie, trzeba wynająć samochód. W Vaucluse, zwykle iść na A7 i A9. Jeśli zamierzasz odwiedzić Alpy, A51 podejście drogowego. W departamencie Drôme może zostać osiągnięty na tym samym torze A7 lub A49 na drodze.

Dlaczego Lavender?

Tak, jesteś już w północnej Prowansji. Zwykle pierwsi turyści rzeczą przyjść do Awinionu. Sama lokalizacja – norma francuska prowincja, ale konieczne jest, aby wyjść poza to, by znaleźć się w głębokim fioletowym kolorze i zapachu lawendy. Faktem jest, że w pola lawendy Prowansji – jest to typowy krajobraz. A dzikie krzewy, które kwitną co roku na rozkaz natury – Są miejsca, które wysiewa odmiany, ale większość terytorium. Dlatego lawenda był oficjalnym symbolem prowincji, a każdy z jej miejsce zamieszkania uważa, że jego obowiązkiem jest umieścić na swoim podwórku przynajmniej jeden fioletowy buszu.

Szczegółowy opis trasy

Mówiliśmy już, że Alp, położonych w Haute-Provence, – obszaru jasnych roślin kwiatowych. Głównymi dolin regionu jest uważana Valensole, która jest w posiadaniu tytułowego miasta. W środku lata obszar ten jest po prostu zanurzyć w kolorze lawendy i aromatem lawendy. Jest to krótka droga do wsi Digne-les-Bains. Wydeptane szlaki turystyczne nie jest tutaj. Po prostu przychodząc tutaj, można wędrować w najdzikszych zaroślach krzewów lawendy, które kwitną jaśniej i zapach silniejszy niż inne.

Działalność kulturalna

Kiedy przemierzają przestrzenie Prowansji i sprawdzać każde pole zmęczony, można spojrzeć na muzeum lawendy. Znajduje się on w mieście Kustel. Tu reprezentowane przez wszystkie urządzenia, za pomocą którego kwiaty lawendy wytwarzanych dóbr konsumpcyjnych. To mydło, szampony, kremy i, a także wiele akcesoriów do domu, pachnących patyczków, torby i tak dalej. W niektóre dni, niektóre elementy można kupić w pamięci jako pamiątkę.

Cuda w naszym podwórku

Jeśli to możliwe pójść nie masz we Francji, to jest dokładnie ten sam punkt zainteresowania znajdują się nad brzegiem Morza Czarnego ojczystej. Czy wiesz, że, podobnie jak w Prowansji, pola lawendy w rozkwicie w lecie na Krymie? Jeśli nie wiemy, mamy nadzieję, że to stało się dla was mały otwór. Aby zobaczyć ten cud lawendy, ty musisz iść tylko w regionie półwyspu, gdzie roślina ta spopularyzowana w sposób naturalny lub poprzez wysiłki człowieka.

Regiony Krym, gdzie kwiaty lawendy

  • dzielnica Symferopol. Oto naturalny krzewów lawendy można znaleźć w wioskach i krawędzi Mazanka. Bardziej schludny plantacje znajdują się w miejscowościach leczniczych i produktywności.
  • W Bakczysaraju obszarze zbiornika rozrzucone są dzikie, ale bardzo malownicze pola lawendy. Więcej hodowane sadzenie można znaleźć w pobliżu Turgenevka, a także w rosnącym wsi.
  • sąsiedztwo Sewastopolu. Tutaj pola lawendy są zachowane w pobliżu plaży Uchkuevka. Roślina również można znaleźć w górach Mekenzievyh. Wcześniej, liliowy święto dywan na oczach mieszkańców Andreevka, ale ponieważ tam ogień teraz pozostał tylko mały lawendowy wyspę.

Kiedy wysłał do wglądu fioletowy dywan?

Teraz musimy tylko wybrać czas, aby zobaczyć we wszystkich jej dziedzinach chwała lawendy. Kiedy kwitnienie wspaniałe rośliny? W połowie lata, a dokładniej, w okresie od lipca do sierpnia. Na Krymie, większość pól nie jest zadbana, bo kwitnienie zaczyna wcześnie – na początku lipca. Pola bzu znika dopiero na początku września, jak kwiaty nikt nie zbiera. Jeśli mówimy o Prowansji, najlepszym sposobem, aby przejść tutaj w drugim tygodniu lipca. W tym okresie rozpoczyna się najbardziej gwałtowną kwitnie lawenda, który trwa tak długo, jak kolor nie zbierają do recyklingu. Zazwyczaj dzieje się to w połowie sierpnia.

wniosek

Każdy, w zależności od ich upodobań i możliwości, może wybrać, gdzie się udać, aby zobaczyć pola lawendy. Provence (Francja) – kosztowna opcja, ale jest to dość przystępne. Tutaj jesteś prawdziwym programie wycieczka będzie oferowana, wizyta w muzeum, to okazja, aby zobaczyć wiele odmian tej rośliny. Na Krymie można uzyskać znacznie szybciej i taniej. Często sprawdzać pola lawendy na półwyspie jest w porównaniu z resztą morza. Bez marnowania czasu i pieniędzy, można przejść do Bakczysaraju lub w okolicach Sewastopola i zobaczyć kwitnienia fioletowy cud.