259 Shares 5754 views

Który ochrzcił Rus? Sprawdzić prawidłową odpowiedź teraz!

Fakt, że przyjęcie chrześcijaństwa stała się fundamentem w dalszym rozwoju politycznego, administracyjnego i nawet naukowej państwa rosyjskiego nie jest w wątpliwość. Który ochrzcił Rosja i kiedy było wiadomo, być może, każdy student. Ale historia penetracji w głąb Rosji religii chrześcijańskiej jest podsycana tak wiele mitów, tajemnic i legend, które czasami zrozumieć, gdzie prawda i fałsz, jest dość trudne.

Przede wszystkim, wiele wejść w zakłopotanie fakt, że chrześcijanie w Rosji było wiele do księcia Włodzimierza urodził. W świetle powyższego, istnieje uzasadnione pytanie – Czy wiemy dokładnie, co książę ochrzcił Rosji? W rzeczywistości, to Chrzciciela naród rosyjski był naprawdę Vladimir jasne słońce, ale chrześcijaństwo na terytorium Rosji pochodziła z babki, księżnej Olgi, matki, ojca, książę Światosław. To ona wzięła religii w czasach, kiedy większość Rusi był oddany fan Veles, Perun i Dazhdbog. Wraz z jego mądry dama wzięła nową wiary i blisko swoich sług, którzy zaczęli rozprzestrzeniać i wiary Jezusa na ziemiach słowiańskich. Ale powiedzieć, że do 988 w Rosji nastąpiła znaczna liczba wyznawców tej religii, to byłoby całkowicie błędne.

Ciemniejszy Mimo to, wielu historyków, odpowiadając na pytanie, który ochrzczony Rosji i, co najważniejsze, co było powodem ostrej zmiany teologicznych wierzeń starożytnych Słowian, powiedz następującą historię. Vladimir otrzymał tron książęcy i stał się jedynym władcą Rusi, z dwóch powodów. Po pierwsze, skłamał, a następnie zabił własnego brata Jaropolk, a po drugie, na krótko przed kolejnym kandydatem panować, trzeci syn Światosław Oleg, zginął w czasie akcji na tyle dziwnych okolicznościach. Zdając sobie sprawę, że taki organ chwiejny musi zostać wzmocniona w oczach ludzi, każe czytać bóg Perun, który był uważany za patrona wszystkich rosyjskich książąt, jako najwyższego bóstwa. Na poparcie swej wiary, ustawia się on na wysokim brzegu Dniepru ogromny posąg Peruna, pokryte srebrem i złotem głowy.

Według pogańskich obrzędów, aby przebłagać boga, musi złożyć ofiarę. A książę, który jest przekonany chrześcijaninem kilka lat, a ci, którzy ochrzczeni Rus, powiedział, że ofiara ta powinna być człowiekiem. Według opuszczonej partii, ofiara powinna być młody człowiek z rodziny chrześcijańskiej. Jego ojciec odmówił swego syna na śmierć i nazwał książęcy bóg prosty kawałek drewna. Rozwścieczony oddział zabił dwóch – ojciec i syn, ale Vladimir, w obliczu takiej oczywistej nieposłuszeństwo, zaczął wątpić w lojalność jego wybranej ścieżki.

Był to pierwszy krok w celu zapewnienia, że myśli księcia Włodzimierza. Chrzest Rosji od tej chwili był tylko kwestią czasu. Po zbadaniu cech bardziej popularnych religii świata, on bez wahania zdecydowali się na przyjęcie religię z Bizancjum. Ochrzczony bezpośrednio z Ojców Kościoła, książę wrócił do Kijowa i rozpoczął bezlitosną walkę z pogaństwem. Posągi i bożki, stojąc nad brzegiem Dniepru, zostało wyrzuconych do rzeki, a wszyscy ludzie w Kijowie kazano zebrać na banki, aby przyjąć nową wiarę.

Sam Władimir, stając którzy ochrzczeni Rus, doskonale zdawał sobie sprawę, że to łatwa droga nie będzie. Nie wszyscy Słowianie łatwo posłuchał go i porzucili wiarę swych ojców i dziadów. Dużo krwi rozlane przed Rusi stała się krajem chrześcijańskiej religii i moralności, ale celowy Vladimir wniósł sprawę do końca i udało się zjednoczyć całą Ruś pod szyldem nowej wiary. Zaczął leczenie czynienia Słowianie wzięli ogromną skalę i pomógł Rusi Kijowskiej, aby stać się spójną moc, która z czasem zyskała tytuł jednej z głównych bastionów chrześcijaństwa.