409 Shares 3465 views

Nalewka z śliwek. przepis na

Nalewka z śliwki gotowane bardzo prosta, ale ma niesamowity smak i zapach, oczywiście, w tym przypadku, jeśli używasz śliwki dojrzałych owoców. Napój ten jest uważany za najlepszy z duchami, które odbywa się w domu.


Nalewka z śliwek. Przepis. Wybór produktów

Do likieru nadaje się do prawie wszystkich rodzajów śliwek, ale przede wszystkim wykorzystywać Mirabel, węgierski, Canadian śliwkę. Najważniejszą rzeczą w jej gotowania, tak, że owoce są dojrzałe, ale nie przejrzałe lub zepsute. Dlatego przed przygotowaniem ich potrzebę dokładnie uporządkować. Wyobraźmy sobie, że nawet jedna zła wyładowanie może zniszczyć napój. Innym bardzo ważnym jak przygotować napar – z lub bez nich pestki. Niektórzy uważają, że pestki śliwki są toksyczne, zawierają w swoim składzie kwasu cyjanowodorowego i cyjanku. Ale stężenie substancji jest niewielka, więc nie mogą być zatrute. Dlatego też zdecydować, zrobić nalewkę z lub bez nich pestki. Ale pamiętaj, że smak napoju nie zaszkodzi.

wino Plum. Nalewka z śliwek. przepis

W przypadku, gdy naturalna fermentacja, przygotowujemy wina śliwkowego. Ten sam barwnik uzyskane wyłącznie przez fermentację.

Potrzebujemy:

– zimnej wody – 3 filiżanki;

– cukru – 3 kg;

– obrane śliwy – 6 kg.

Nalewka z śliwek. Receptura i gotowanie

1. Plum przeciąć na pół i usunąć pestki z nich.

2. Umieścić śliwki w naczyniu szklanym (pojemnik) oraz w celu dodania cukru i wody.

3. Następnie, tie szyjkę gazą i umieścić ją w ciągu 2-4 dni w ciepłym ciemnym miejscu.

4. żadnych oznak fermentacji (w infuzji powierzchnię pianki i występują pęcherzyki) na butelce wyciągnąć rękawiczki medyczne (dostępne bez recepty) z otworem w jednym z palców, albo ustawiona do syfonu.

5. Utrzymywać infuzji 30-40 dni, aż do końca w czasie fermentacji.

6. Następnie filtrowania naparu przez gazę.

7. rozlewania napojów, a następnie ich szczelne zakuporte.

8. po 3-4 miesiącach starzenia się w ciemnym i chłodnym miejscu, może być wykorzystana.

Jak zrobić nalewkę śliwek

Jaki jest nalewka w ogóle? Załóżmy zbadać. Alkohol ten napój, przygotowany przez naleganie na wszelkiego rodzaju owoców, jagód, ziół, warzyw. Proces wytwarzania jest prosty, gdyż Jest podkreślając wódkę tylko z różnymi dodatkami, w przeciwieństwie do domowego wina lub brandy. Podzielone likiery domowe są słodkie, gorzkie i mocne. Silne (około 40 °), nadające się do mięsa i ryb. Słodkie (do 23 stopni) jest korzystnie dostarczany do dań deserowych. Nalewka z śliwek, że recepta jest prosta, ma potencjał, aby stać się napoje specjalistycznych. Nie wspominając, że za jakość odpowiedzi cię w spokoju. Aby użyć naparu oraz świeże i suszone żywności: owoce, kwiaty, korzenie, zioła, rośliny, liście, owoce cytrusowe skórki a nawet skorupy orzechów. Nalewka przepis śliwki mogą być modyfikowane przez dodanie różnych dodatków lub przyprawy. Jak mówią, to kwestia gustu. Ale tutaj jest, aby przejść do tej pory ze składników nie jest konieczne.

Prosty przepis nalewki

Jeden z trzech litrów słoik się 2 kg śliwek, 0,5 kg cukru, i wypełnienie pozostałej przestrzeni wódki. Utrzymywaniu przez 10 dni, po czym przesączono i rzecznik przez następne 40 dni. Nalewka jest gotowa!