712 Shares 8308 views

Zachwycający storczyk Vanda

Vanda Orchids – epifityczne rośliny monopodialny że rośnie w wysokości bez ograniczeń, chyba że istnieje uszkodzenie punktu wegetacyjnego. Łodygi gęsty, gęsto pokryte liśćmi. łodygi kwiatowe powstają w kątach liści i może pomieścić do 15 kwiatów. Jednocześnie może ona wzrosnąć do 4 szypułek. Otwarty kwiat jest prawie bezbarwny i ma niewielkie rozmiary, ale po 3 dniach namalował i wzrasta.


Obecnie sprzedaż rzeczywistym storczyków Vanda prawie nigdy nie występuje. 8 z 10 pozycji, stojąc na półkach, są pochodzenia hybrydowy. Większość holenderskiego zakładu, zazwyczaj sadzonki zostały zakupione w Azji, przedstawia kwiat, posortowane według kolorów. Kierując nazwie (na przykład, z niebieskimi kwiatami Vanda Blue Magic), aby wybrać warunki niemożliwe.

Jeśli już zakupione lub przekazany do storczyków Vanda, jak dbać o nią? nie można odpowiedzieć jednoznacznie, że preferuje jakąś określoną temperaturę, jak w tworzeniu hybrydowego (i dowiedzieć się, na pewno jest to mało prawdopodobne) udział różnych roślinach, każdy z własnymi preferencjami.

Aby określić optymalną temperaturę zawartości danej instancji, konieczne jest, aby go obejrzeć i dowiedzieć się, w jakiej temperaturze istnieje największe powstawanie nowych komórek: liście, korzenie, łodygi. Tylko nie mylić pojęcie „zdolność do przetrwania w określonych warunkach” i „optymalnych warunków dla wzrostu i kwitnienia.” Bardzo arbitralny o wszystkich storczyków Vanda można powiedzieć, że dzień muszą 22-28 0 ° C, a nocą – co najmniej 15 0 C.

Wilgotność pożądana wysoka (powyżej 70%). Jeśli możesz dostarczyć tego, nocnej nie jest koniecznie. W przeciwnym razie trzeba spadek temperatury około 4 stopni, inaczej kwitnienia nie czekać. Aby to zrobić należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenie zrobić, zostawić otwarte okno w lecie lub postawić zakład na świeże powietrze.

storczyki Vanda można nazwać standardowym światło miłości. Od września do marca, muszą trzymać na parapecie, zorientowanych na południe. Resztę czasu zbliży wschodnie lub zachodnie parapety. Jeśli nie można zmienić lokalizację, mogą zapewnić dodatkowe oświetlenie. Wyrażone okres odpoczynku, rośliny te nie mają i nie mogą przetrwać przez 6-8 miesięcy w słabym oświetleniu.

Ocenić obfitość oświetlenia może być korzenie storczyków Vanda. Jeśli końce korzeni zielony, aktywnie rośnie, nie ma powodu do obaw. A jeśli były opóźnione velamenom (białe płótno), to nie jest wystarczająco dużo światła przez trzy tygodnie, trzeba podjąć pewne środki.

Light – jeden z najważniejszych warunków dla istnienia storczyki, tak dokładnie jak on dostosowuje ilość wchłoniętej wody, gdzie będzie on używany i co recyklingowi. Idealnie, storczyk Vanda pełny rok powinien znajdować się w fazie aktywnego wzrostu, będą one wtedy zadowolić regularnego kwitnienia.

Podlewania zależy od wybranej metody uprawy, co jest możliwe w podłożu, a nie to, oświetlenia i temperatury. W tradycyjnej uprawie podlewać tylko wtedy, gdy podłoże jest całkowicie suche i potrwa jeden dzień. Jest to konieczne w celu zapobiegania zgnilizny korzeni. Garnek umieszcza się w zbiorniku z wodą przez 20 minut. Przy uprawie storczyków bez podłoża są wprowadzane do łazienki i przelał ciepłej wody z prysznica. Liście pereuvlazhnyat niepożądane mogą pojawić się plamy „woda”. Gdy hoduje się w naczyniu ze szkła (to najlepszy sposób) i wlać do wody na 2 godziny, po czym odprowadza się całkowicie.

Zaprzyjaźnij się z interesującej rośliny jak storczyków Vanda. Zdjęcia jego wspaniałe kwiaty należy inspirować.