775 Shares 5045 views

DSG box – opinie. Zrobotyzowany skrzynia biegów DSG – zasada pracy urządzenia, ceny

Jak wiecie, na świecie istnieje tylko kilka typów skrzyń biegów – mechaniczne, automatyczne, automatyczne oraz CVT. Każdy z nich wyróżnia się budową i zasadą działania. Jednak kilka lat temu niemieccy inżynierowie udało się połączyć „Maszyna” z „mechanika”. W rezultacie, ten wynalazek został nazwany skrzynki DSG. To jest do transmisji i jakie funkcje ma? Wszystko to w dalszej części tego artykułu.

cecha

DSG koło rodzaj przekładni mechanicznych i może być obliczone na szybkość 6 lub 7. Tego punktu odnosi się do formy bezpośredniego pola rozdzielni. Ma swoje własne prędkości automatyczną skrzynią biegów na i obsadzona dwoma sprzęgłami.

powołanie

Zadaniem tego elementu jest gładka zmianę biegów bez przerywania przepływu prądu. Dzięki specjalnej konstrukcji (urządzenie zostanie omówione poniżej), charakteryzuje się wysokim cech konsumpcyjnych niż Tiptronic przekładni i innych gatunków. Po skrzynią DSG zapewniają na wóz bardziej dynamiczne przyspieszenie i zużycie paliwa.

gatunek

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, transmisja może być siedem lub sześć. Pochodzenie Rodzaj przekładni są często instalowane w niskiej mocy (samochodów osobowych i crossoverów samochodów) od momentu obrotowego silnika mniejszej niż 250 N / m. Ta maszyna B, C i D klasy. Dedykowany sześć DSG jest przeznaczony do przenoszenia momentu obrotowego, aż do 350 N / m, a najczęściej zamontowany na SUV pełnowymiarowych i innych pojazdów wyposażonych w silniki o dużej mocy.

urządzenie

Niezależnie od liczby prędkości automatyczne DSG ma taką samą strukturę, która zawiera następujące elementy:

  • Głównym przenoszenia;
  • różnicowej;
  • Skrzynia korbowa (obudowa);
  • podwójne sprzęgło;
  • koło zamachowe podwójnego masy ;
  • dwa rzędy transmisji;
  • System sterowania.

Jak widać, okno 7 DSG ma prawie taką samą strukturę jak normalnych „mechanika” z wyjątkiem niektórych elementów. Wśród nich należy wyróżnić następujące szczegół w postaci podwójnego sprzęgła. Jest to element ten pełni funkcję przenoszenia siły z silnika I i II serii kół zębatych. Na poświęconej sześć sprzęgłowa przekładnia pełni rolę wiodącego dysku. Ostatni podłączony do koła zamachowego przez przednią piastę. Również w momentów uchuvstvuyut 2 sprzęgła wielotarczowe, które są związane z rzędów parzystych i nieparzystych transmisji w piaście. Siedem DSG przekładnia jest prostsze – są dwie konwencjonalne sprzęgło cierne. To zapewnia płynną zmianę biegów możliwe przy jak najmniejszym obciążeniu silnika.

Obecność dwusprzęgłową, która łączy pole do silnika, i jest główną cechą tego rodzaju transmisji. Co jest najbardziej interesujące, z których jeden działa na przełączanie prędkości nawet, a drugi – dziwne i przełącznik cofania. Tak więc, gdy samochód jedzie z przyspieszeniem w pierwszym biegu, drugi bieg już oczkach. Oznacza to, że czas podzielonego na przejście z jednej prędkości do drugiej jest zmniejszona o kilka razy. Jest to bardzo ważne dla samochodów sportowych. Nawiasem mówiąc, pierwsze kopie skrzynek DSG badano na niemiecki samochód „Volkswagen Golf”, a następnie DSG został obsadzone „Skoda”, „Mercedes” i wiele innych samochodów zagranicznych.

Różnice między sześcio- i semidiapazonnymi PPC

Charakterystycznymi transmisje danych różnica – kwota wypełniona olejem, który promuje skoordynowane narzędzi pracy wewnątrz obudowy. DSG-6 ma koło sprzęgła prędkościach „mokrego typu”, czyli jest cały czas w oleju. Wielkość wymaganej płynu wymaganego dla normalnej pracy CPT około 6,5 litra. Pod względem kosztów finansowych takiej operacji transmisji może trzepnąć pozwolić kierowca. Dlatego też w większości pudeł DSG (to jest 7-stopniowa) sprzęgła „na sucho” typu. Ogółem do tego punktu kontrolnego wystarczy wypełnić 1,7 litra oleju. Z tego powodu zwiększonego zużycia paliwa i zmniejszenie kosztów energii. Nawiasem mówiąc, pompa olejowa w takich pudełkach nie są hydrauliczne i elektryczne.

Skrzynia biegów DSG – opinie zmotoryzowanych

Na podstawie informacji, które zostały zawarte w przeglądzie, większość kierowców doceniają efektywność transmisji. To jest czas, aby przełączyć biegi zmniejsza się tak, że praca DSG może być porównana do CVT (bezstopniową automatyczną skrzynią biegów). Plus, kierowca nie odczuwa różne wstrząsy i dźwięki, które mogą być generowane podczas pracy ze zwykłymi „mechanika” lub „automatyczny”. A jeśli DSG oraz „kopania”, to tylko wtedy, gdy włączony jest bieg wsteczny i ostry wciśnięcie pedału gazu.

Główne zalety

Co jeszcze jest dobry skrzynia biegów DSG? Recenzje właścicieli samochodów powiedzieć, że zużycie paliwa nigdy nie wykracza poza normę. Od początku tego pola jest zainstalowany tylko na niemieckim „Golf”, należy rozważyć kwestię opłacalności jego przykładem. Średnia silnik, który jest dostarczany wraz z samochodem, z wyjściem 122 koni mechanicznych może być wydane na „setki” w mniej niż 5,9 litra benzyny. Ten sam silnik wyposażony w zwykłe „mechanizm”, zużyty około 6,3 litra paliwa. Jak widać, różnica kosztów jest obecny, i znaczne. Ale nie tylko, że inna skrzynia biegów DSG. Opinie kierowców powiedzieć, że w obecności podwójnego sprzęgła silnika wzrasta zasobów prawie dwukrotnie elementów roboczych nie doświadczają takiego szoku, jak w konwencjonalnej skrzyni biegów.

DSG charakteryzuje się również wysoką jakość wykonania i łatwość konserwacji. Statystyki pokazują, że z takiej transmisji sprzedaży samochodów w Europie wzrosła o prawie 30 procent. W przyszłości europejskich producentów planuje dalszy wzrost tej liczby.

Sądząc po opiniach, główną zaletą jest skrzynią DSG. Zgodnie z wynikami badań, PPC w trybie gotowości wynosi zaledwie 0,08 sekundy. Ponadto, dzięki zastosowaniu silnika dwusprzęgłową prawie nie traci swoją moc, a więc pracuje z pełną mocą. W tym wypadku, kierowcy mówią możliwość wyłączenia okno podczas jazdy na wzniesieniach (jako „neytralke” dla manualnej skrzyni biegów), zmniejszając całkowite zużycie paliwa.

Cóż, ostatni z dobrej jakości RKO – jest jego waga, która wynosi 70 kg. Konwencjonalne przekładnie automatyczne ważą znacznie więcej niż DSG transmisji.

Główne wady

Co to jest 7 DSG skrzynia biegów problemy i niedociągnięcia? W ogóle, kierowcy scharakteryzować tę transmisję z pozytywnej strony, ale należy zwrócić uwagę na małe minusy. Wśród nich – na wysokie koszty utrzymania. Naprawa skrzynek DSG w Rosji mogą wykonywać tylko w specjalnych stacjach. Z racji swoich cech konstrukcyjnych, to checkpoint wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy w montażu i demontażu oraz specjalistów, którzy wiedzą wiele o tych pól, nie bardzo. Mimo to, to pole jest bardzo drogie w produkcji. Dlatego pojazdy z przekładnią stanąć na 500-1000 dolarów droższe niż na przykład maszyny z manualną skrzynią biegów.

zasób

Ile jest skrzynia biegów DSG? Recenzje właścicieli samochodów powiedzieć, że średnia żywotność przekładni rzędu dwustu tysięcy kilometrów. Po tej transmisji wynosi naprawy. Często wymiana sprzęgła, która zawsze zakłada ogromne obciążenia.