616 Shares 7379 views

Koszulka (tkaniny). Co to jest

Nazwa tego rodzaju tkaniny bierze na wyspie o tej samej nazwie znajduje się w pobliżu Wielkiej Brytanii. Jednak tematem tego artykułu idzie na tej pięknej wyspie, ale w postaci tkaniny. Więc Jersey (tkanina) jest wełniana dość mocno wyroby pończosznicze, które są często dodawane włókien elastanu. Poza elastanu, dodaje wiele innych włókien, co pomaga osiągnąć z nowymi właściwościami Jersey. Na przykład, odporność na zużycie wzrasta.


Zgodnie ze strukturą koszulce – tkaniny, która jest tkana z przędzy z wełny, syntetycznych, jedwabiu lub bawełny. Korzystanie z elastanu pozwala nadać mu pewien stopień elastyczności, co ma pozytywny wpływ na użyteczność rzeczy materialnych. Rzeczy uszyte z tego typu materiału, przyjemny w dotyku, idealny do codziennego noszenia, a poza tym dobrze wchłaniają wilgoci.

Jeśli zanurzyć się w historii i spojrzeć na przemyśle włókienniczym, widzimy, że tylko przędzy wełnianej stosowane w jego pierwotnej formie do produkcji Jersey. Aż już domyślić, ten materiał ukazał się pierwotnie na wyspie Jersey, który był jej dostawcę do wielu krajów. Ze względu na fakt, że jersey – gęsta tkanina, był używany do produkcji odzieży roboczej. Dopiero rok później, ona zwróciła uwagę projektantów i aktywnie wykorzystywane do szycia cywilnemu.

Wiele kobiet, które pamiętam, co to było 25 lat temu, potwierdza fakt, że Koszulka krawiectwo było bardzo trudne. Tkanina kapryśna i opór co niechętnie. Powoduje to, że wysokie ceny na ubrania z wysokiej jakości dzianiny. Takie rzeczy nie były dostępne dla wszystkich, wierzono, że osoba, która je nosiła miał dobre dochody. Ktoś próbował w domu na własną rękę, aby uszyć spódnicę z takiej tkanki, ale szybko opuścił ten przedsięwzięcie. Najbardziej zwinny próbował zrobić coś jeden szew ciągły. Ceny wyrobów gotowych i samego materiału były bardzo różne, a więc tych, którym udało się zrobić własne rzeczy, wyobrażając sobie, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Ale jak wiadomo, postęp nie jest na miejscu w celu zastąpienia pracy ręcznej przyszedł jakości maszyny do szycia i szycie koszulki stała się bardziej łatwe zadanie. W związku z tym cena dzianin rzeczy szybko zszedł, a firma zajmuje się szycia jednostka nie podkręcić swój nos na widok tej tkanki.

Jersey – tkaninę, która ma wiele pozytywów, które tworzą i odebranych takiego rozszerzenia. Przede wszystkim rzeczy są produkowane z tego typu materiału, dobrze tolerowane proces mycia nie jest wyciągnięta i nie rozstrzygać. Ponadto, te rzeczy – idealne rozwiązanie dla tych, którzy idą na wyprawę. Długi pobyt w walizkach nie zepsuje ich wygląd, i nie wymaga prasowania.

Ale, jak każdy inny materiał, jersey (tkanina) wymaga trochę uwagi do siebie. Troska o to zależy od rodzaju włókien stosowanych w produkcji. Ale każdy typ materiału może myć w bębnie narażają prasowanie i suszenie. Ale nie rób tego przy maksymalnej prędkości.