622 Shares 967 views

Jak gotować shawarma w domu?

Kuchnia orientalna ostatnio stał się częścią naszej diety. Geografia ich dystrybucji już dawno wykroczyła poza krajami, w których kiedyś. Teraz nikt nie jest zaskoczony baklava, chałwa z białego sezamu, Turkish Delight, sorbet i churchhelle, wystawionej w gablotach supermarketach.

Na ulicach naszych miast przed klientem kucharze wykazać jak gotować shawarma (lub shawarma), soczyste szaszłyki z jagnięciny lub kebab. W niemal każdej restauracji można skosztować pyszne zupy kharcho, kuskus, beshbarmak i Dolma. Do lokali rozrywkowych, barów i kawiarni może być szczęśliwy, aby cieszyć się doskonałą kawę z orientalnym sziszy.

Różnorodność potraw orientalnych jest ogromna. Ale można je gotować w domu sam? Oczywiście, można. I będzie cię to kosztować znacznie tańsze, a także w kwestii z pewnością nie miał na jakość produktów. Ja, na przykład, po prostu kocham shawarma, gotować go bardzo często ich domu. I wszelkich wypełnień i bez jakiegokolwiek powodu. Dlatego w tym artykule opiszę mój najbardziej ulubiony przepis na jak gotować shawarma w domu.

Shaverma – danie składające się z wypchanych ptaków, wołowiny lub jagnięciny mięso i warzywa, przyprawionego z różnych sosów i przypraw, zawinięte w chleb pita lub chleb pita. Tylko jeden z jego pysznym smaku i rodzaju przymusowego ślinienia zaczyna! Nawiasem mówiąc, Jordan Shawarma tradycyjnie wykonane z mięsa wielbłądziego.

Teraz jesteś gotowy do przyrządzenia:

Przed gotowaniem shawarma, mięso trzeba marynować. Jego pierwsze cięcie na filety i wtedy odeprzeć i zalać marynatą przez około 10-12 godzin. Marynata trzeba wschodni mieszaninę do mięsa (curry, kolendrę, cynamon, kardamon, goździki, pieprzowe, przyprawowe za'tar), oliwę z oliwek, czerwony ocet, cebula posiekane cebulę, sól i pietruszki. Wszystko to jest dokładnie wymieszano i wlano do mięsa.

Gdy prawie marynowane mięso, do przygotowania dodatku shaverma. Już zbliżają się do sposobu przygotowania Shawarma domu.

Składniki na shavermy:

 • świeżego mięsa – 800 g;
 • Ogórki – 5 sztuk;
 • świeżych pomidorów – 5 sztuk;
 • marynowane cebule;
 • chleb pita lub pita.

Składniki na sos:

 • Niskotłuszczowy śmietana – 200 g;
 • posiekanej zielonej cebuli – 50 g;
 • olej oliwkowy;
 • zgnieciony czosnek – 3 ząbki;
 • ogórki – 2 kawałki;
 • przyprawy.

Jak gotować Shawarma? Ogórek odkleić skórki i pokroić w kostkę. Pomidory i pocięte na kostki lub pasy. Cebule pokroić w pół pierścienie i marynacie. Może on być w tym samym marynaty jak mięso. Śmietana zmieszane z zmiażdżony czosnek, tartym ogórkiem kiszonym, zielona cebula, oliwa z oliwek i przyprawy, wszystko pozostawić do zaparzenia na 25 minut.

Kontrola mięsa i marynaty lekko głębokiemu smażeniu w oleju roślinnego w celu wytworzenia cienkiej brązowy ciasto, pocięte na paski o szerokości 1 cm i długości około 5-7 cm. Mięso owiniętego w folię aluminiową i umieścić w naczyniu ogniotrwałym 20 minut w piecu w temperaturze 180 ° C. Pod koniec dwudziestu minutach zdjąć folię, ale pozostawić mięso przez kolejne 10 minut w piekarniku bez pokrywki.

Opcja z chlebem pita:

Wyciąć pita poziomo, ale nie aż do drugiej stronie był zamknięty. Położyć farsz wewnątrz ogórki, pomidory, marynowanych cebuli i sosem mięso podlewania.

Opcja z chlebem pita:

Pita podzielić przez kwadrat około 30×30 cm. Z jednej strony na całej długości warstwy układ napełniania i wlać sos. Pita chleb zawinięty w rulon i ustawić na chwilę na patelni wysmarowanej krawędzi w dół.

Teraz, gdy wiesz, jak gotować shawarma w domu, jest to dość proste. Radujcie siebie i swoją rodzinę z nowymi kulinarnymi!