318 Shares 6683 views

Mercedes SLK: projektowania, specyfikacje i cena samochodu

Wprowadzony w 1996 roku na rynku światowym, nowy Mercedes SLK poczyniła wielkie poruszenie wśród miłośników samochodów i stał się najbardziej dyskutowane wśród krytyków pojazdu. Kompaktowy kabriolet z oryginalnym wzornictwem i mocny silnik natychmiast zyskał uznanie ze strony kierowców.


Po 8 latach na rynku globalnym, nowej, drugiej generacji Mercedesa SLK-Class. W uzupełnieniu do zaktualizowanego projektu, samochód otrzymał systemu AIRSCARF który dostarcza gorące powietrze do szyi, ramion i głowy kierowcy i pasażerów. Opcja ta okazała się bardzo udana. Tak, że około 85 procent nabywców kupił sam układ powiedział.

W naszych czasach, zrobiliśmy trzecią generację niemieckiej Mercedes SLK. Maszyna jest teraz nam zaskoczyć nawet więcej, a wszystko dzięki nowej panoramicznym dachem o zmiennej przepuszczalności światła. Wcześniej została ustalona wyłącznie na spółkę limuzyny „Maybach”.

projekt samochodu

Pomimo zmiany pokoleń, Niemcy byli w stanie utrzymać ten sam sportowy i stanowczy wygląd urządzenia, a nawet doprowadzić go do bardziej prestiżowych modeli SLS AMG klasy. Przednia część jest ozdobiona nowoczesnym roadstera nowa krata z zastrzeżonych gwiazdy 3-drogowych, jak również dodatkowymi wlotami powietrza zintegrowane w zderzaku. Zewnętrzny wygląd samochodu było bardzo ekscytujące i przyciągające wzrok – jest „książę” nie jest dokładnie stracił na tle naszego krajowego VAZ.

O wymiarach ciała

Obecnej generacji Mercedes SLK ma następujące wymiary: długość – 4134 mm, szerokość – 1810 mm, wysokość – 1301 mm. W porównaniu do swoich poprzedników, samochód trochę, „odzyskane” w rozmiarze. W tym urządzeniu odstęp ten wynosi 11 cm. Tak, z prześwitem jeździć tylko na gładkich niemieckich autostradach.

Charakterystyka techniczna Roadster

W rosyjskiej samochodu osobowego Mercedes SLK na rynku jest dostępny w 4 wariantach silników benzynowych. Najmłodszy w składzie jest pojemność silnika 1,8-litra 184 KM. Jest on zainstalowany na modyfikację Mercedes SLK 200. zrywu od zera do „setki” w ten silnik jest szacowany na 7,0 sekundy. W przypadku pojazdów z automatyczną skrzynią biegów ta wynosi 0,3 sekundy więcej. W tym przypadku prędkość maksymalna auta wynosi 240 km na godzinę, a średnie zużycie paliwa nie przekracza znaku 7 litrów.

Drugi silnik posiada pojemności roboczej 1,8 litra, a zamiast 184 tworzy 204 KM. Podobnie jak w poprzednim przykładzie wykonania, dynamika maszyn różni doskonałe właściwości i zużycie paliwa. „Maksymalna prędkość” to 245 kilometrów na godzinę, przyspieszenia „setki” szacuje się na ponad 6 sekund. Na 100 km samochód zużywa średnio 6,5 litra benzyny. Wystarczy oszczędne „apetyt” dla takiego samochodu.

SLK 350 wersja uzupełnia silnik benzynowy o pojemności 3,5 litra produkuje 306 koni mechanicznych. Pomimo ograniczeń w zakresie e-napełniania i automatyczną skrzynią biegów (drugi po prostu nie jest dostępny w tej wersji), jego prędkość maksymalna wynosi 250 kilometrów na godzinę, a pierwsza „setka” zyskuje w zaledwie 5,6 sekundy. Przeciętny zużycie paliwa wynosi około 7 litrów na 100 km.

Najmocniejszy w składzie jest pojemność silnika 5,5-litra 421 KM. Z ośmiu cylindrów pod maską takich „MercyCorps” może przyspieszyć do „setki” w zaledwie 4,5 sekundy. „Maksymalnej prędkości” rzędu 250 kilometrów na godzinę. Na żądanie kierowca może ciągnąć się od sprzedawcy elektroniczny ogranicznik prędkości (oczywiście, to nie jest za darmo), a następnie zwiększyć maksymalną prędkość do 300 kilometrów na godzinę lub więcej. Jednak upewnić się, że niższe zużycie paliwa i większe bezpieczeństwo w tym „lotu” prawie nie każdy może. Nawiasem mówiąc, ta jednostka napędowa została skonstruowana na podstawie tych kilku już lat z powodzeniem praktykowane w samochodzie, „Formuła 1”.

zarząd Dróg

Obchodzenie niemiecki Mercedes SLK po prostu doskonała – samochód natychmiast reaguje na najmniejszy ruch kierownicy i wielkiej części zakrętach, nawet przy dużych prędkościach. Tak powinno być prawdziwy samochód sportowy – szybkie, wygodne i łatwe w obsłudze. Jednak na to wszystko ma swoją cenę. Jaka jest opłata za komfort w przypadku „Mercedes SLK»?

Ceny i wyposażenie

Na rynku rosyjskim „niemieckiej” dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia, w tym podstawy – SLK 200 – jest dostępny w cenie 2 miliony 290 tysięcy rubli. SLK 350 wersja, wraz z jednostką 3,5-litra do 306 KM, będzie kosztować potencjalnego nabywcy w 4.46 mln rubli. Najdroższe modyfikacji (SLK 500) jest dostępna w cenie 3 miliony 250 tysięcy do 5,67 miliona rubli. Elektryczny Mercedes SLK nasi współobywatele, niestety, nie będzie dostępna. Wysoka cena i niski prześwit – to jest, być może, istnieją dwa czynniki, które sprawiają, że korzystanie z tego roadstera na naszych drogach jest niedopuszczalne. Tak, plus cała jakość paliwa – ciągłej konserwacji różnych zanieczyszczeń i osadów szybko obniżą nawet najmocniejszy silnik 5,5-litrowy silnik jest język niemiecki.

Więc spojrzał na projekt i specyfikację modelu SLK i rozpoznać swoją wartość na rynku rosyjskim. Wybór należy do Ciebie!