881 Shares 6995 views

Jak poprawić relacje z kotem

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli kota wie, że jest emocjonalnie istoty delikatne. Spełniają one właściciele kochać, kiedy czują się komfortowo z nich. Mimo, że niektóre koty mogą po prostu żyć swoje życie bez żadnych działań ze strony właściciela, większość z nich tylko czeka, aby pokazać, że są one częścią twojego życia.


Innymi słowy, aby otrzymać miłość, konieczne jest, aby dać w zamian. Niektóre koty są z natury mniej czuły niż inni, ale każdy z właścicieli może poprawić relacje ze swoim zwierzakiem, wykonując kilka prostych wskazówek.

być dostępne

Wielu z nas jest bardzo zajęty, a to może być nawet powodem dlaczego ludzie wybierają kotów jako towarzysza. Nie jest tajemnicą, że są one stosunkowo niezależne zwierzęta. Ale mimo to, aktywny tempo życia i ogólnego nastroju gburowatego lub atmosfery nie daje kotu poczucie komfortu. To często prowadzi do tego, że nie są one tylko działając w górę, ale również w celu uniknięcia ciebie.

Najlepszym sposobem, aby zmienić tę sytuację – ma być dostępna. Jeśli, na przykład, twój kot lubi relaks w pewnym poduszce, umieścić go na kolanach. W ten sposób można pomóc zwierzęciu skojarzyć Cię swoim wygodnym miejscu.

Zawsze być spokojny i skoncentrowany na zmniejszenie gwałtownych ruchów lub reakcje wzbudzone przez spędzać czas sama ze swoim zwierzakiem.

Grać, grać, grać …

Pamiętaj, że koty – są drapieżnikami, a oni nie lubią robić więcej niż wyostrzyć swoje umiejętności poprzez drapieżnych symulowanych sytuacjach „drapieżnik-ofiara”. Podczas gdy my nazywamy to „gra”, dla nich to działa na jego podstawowe instynkty i będą wdzięczni za pomoc. Wierzcie lub nie, koty są zazwyczaj dobrze świadomy tego, co jest utrzymać wątek, który jest związany z „myszką”, rozciągający się na podłodze, lub do sterowania lasera. Łączą ze sobą te działania, doceniając uwagę i chcąc go więcej. Większość kotów ma ulubioną zabawkę, więc zawsze można grać, biorąc ją i schować z tyłu. Pet pewno zauważy i będzie chciał dołączyć do gry.

Należy zwrócić uwagę na to, co mówią ci

Biorąc pod uwagę ich meow, gdy są one puste miski – to jedno, ale koty są także mistrzami języka ciała. Mówią, że wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak się czują, z prostymi ruchami ogona lub organu. Jeśli kot walcowanie na podłodze i patrząc na przyjmującego z przyjaznym brzmiącym wokalizacji, istnieje duża szansa, że są one przyjazne. Zwrócił się w kierunku brzucha zwierzę jest zwykle oznaką, że czuje się komfortowo.

Jednak najważniejszym wskaźnikiem jest zawsze ogon. Czytaj język ten kot może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Jednak z biegiem czasu, staje się łatwiejszy do zrozumienia różnicy między gdy są w nastroju do swojej delikatności i gier, a kiedy nie. I oni mogą zrozumieć. Jeśli ktoś zawsze wkurza was stale, gdy nie jesteś w nastroju, byś lubił?

Poniżej kilka wskazówek, w jaki sposób można określić nastrój kota ogonem.

  • Jeśli ogon swojego zwierzaka stojąc prosto i nie wygięty, może to oznaczać, że jest przyjazny, a może nawet zapraszamy poterevshis nogi lub ręki.
  • Jeśli ogon jest wygięty w dół i nieznacznie podwyższone, kot może ustawić agresywne lub pozycji obronne.
  • Jeżeli ogon jest krążą, tak czy owak, zwierzę prawdopodobnie podrażniona lub zły, a on woli być sama.
  • Jeśli tylko czubek ogona powoli zginać iz powrotem, to może to oznaczać, że zwierzę ciekawy, że jest zaniepokojony z lub zainteresowany czymś konkretnym.

Nigdy nie uderzył znajomego

Pokonać swoich znajomych, gdy nie są one do gustu? Z pewnością nie. Oni prawdopodobnie nie byłby zachwycony postrzegają go jako kota. Koty reagują bardzo źle, kiedy są bici, w przeciwieństwie do bardziej łagodnych zwierząt, takich jak psy, często będzie się zemścić i / lub stać się ciebie boi nieskończoność.

Co oni postrzegają Cię jako źródło bólu – nie jest najlepszym sposobem, aby poprawić swoje relacje. Istnieją inne, znacznie lepsze opcje jeśli chodzi o karanie jego kota.

Jeśli nashkodil pet …

Pierwszy wariant to prawdziwy plusk wody. Należy to zrobić, gdy kot jest winny. W ten sposób dać znać, że zrobiła coś złego.

Druga opcja – jest głośne dźwięki. Klaskać ręce głośno lub wymawia niektóre słowa. „Nie” lub „stop”, powiedział głośno i agresywnie, zwykle pracują. Wyjątkiem może być tylko najbardziej opornych kotów.

Ostatnia opcja – wystarczy utworzyć nieszkodliwe pułapki w miejscach, gdzie wolisz, że zwierzęta nie chodzą. Więc uczysz je skojarzyć te miejsca z przeciwnościami losu, i, oczywiście, aby wspiąć się z powrotem nie chcą. Istnieje wiele pułapek świetlnych, które mogą być ustawione w celu zapewnienia najlepszego zachowania kotów. I zwykle wymaga minimum niedogodności ze strony użytkownika.

Skorzystaj z naszych wskazówek, a będziesz mieć prawdziwego przyjaciela. Powodzenia!