329 Shares 8382 views

Co to jest niebezpieczne obrzęk gardła u dziecka i jak radzić sobie z tym

Zdaniem ekspertów termin "herpatyczny ból gardła u dziecka" w medycynie nie jest właściwy, ponieważ z tą chorobą przyczyną nie jest wszystkie znane wirusy opryszczki, ale tak zwane wirusy Coxsackie. Ze względu na fakt, że te bakterie są przenoszone głównie przez krople doustne i krążące w powietrzu, to małe pacjentki, które są podatne na tę chorobę. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak niebezpieczne jest obrzęk gardła u dziecka i jak radzić sobie z tym.


Informacje ogólne

Specjaliści zdecydowanie zalecają, aby podejrzewać diagnozę, niezwłocznie wezwij lekarza i izoluj dziecko w miarę możliwości. Ponadto należy zidentyfikować osobiste przedmioty higieny osobistej (ręczniki, naczynia itp.). Uważa się, że okres inkubacji od momentu zakażenia do pojawienia się pierwszych objawów wynosi około dziesięciu do czternastu dni.

Objawy

Dusznica bolesna Herpetic u dziecka jest oznakowana znacznymi oznakami ogólnego zatrucia. Tak więc małe pacjenci mogą narzekać na silny ból głowy, dyskomfort w okolicy brzucha. Ponadto niektóre nawet zwiększają temperaturę ciała. Jeśli chodzi o lokalne objawy, manifestują się one w postaci wysypki na błonie śluzowej jamy ustnej, krtani, wpływają bezpośrednio na migdałki. W związku z tym dzieci często mają dość bólu w ustach i gardle.

Diagnostyka

Wobec powyższych wysypek lekarz z reguły zdiagnozuje "herpatyczny ból gardła" u dziecka bez dodatkowego badania. W przypadku wątpliwości przewiduje się specjalne badania laboratoryjne, w których przeciwciała przeciwko patogenom najczęściej znajdują się we krwi.

Zalecane leczenie

Herpatyczna dusznica bolesna u dzieci, której zdjęcie znajduje się w artykule, jest dość łatwa w leczeniu. Z zasady z reguły zaleca się płukanie gardła przy pomocy środków antyseptycznych i stosowanie niektórych leków (najczęściej w postaci aerozoli lub sprayów), które zawierają środki dezynfekujące i przeciwbólowe. Mianowanie leków przeciwgorączkowych jest możliwe wyłącznie przez lekarza, niezależne leczenie tymi lekami jest niedopuszczalne. Stosowanie w leczeniu antybiotyków jest dozwolone tylko wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie ropnymi powikłaniami.

Jakie inne metody leczenia raka piersi u dzieci?

Komarovsky EO, znany pediatra, zaleca specjalną dietę z tą diagnozą. Oznacza to zastosowanie w racjach pokarmów kaszonych, które zostały poddane obróbce termicznej. Ponadto od dłuższego czasu lepiej przestać używać ciężkich do trawienia i nadmiernie tłuszczowych produktów spożywczych. Takie środki zmniejszą ból i generalnie normalizują stan małego pacjenta. Powyższy wariant odżywiania będzie promował najszybsze odzyskiwanie okruchów. W czasie choroby działalność dziecka jest lepiej ograniczona.