468 Shares 4937 views

Tutaj zgromadzili się najlepsi aktorzy: "Człowiek w masce żelaznej" zdobył serca publiczności

W nowoczesnych filmach talent aktorów i fabuła jest często ukryty za efektami specjalnymi i grafiką komputerową. Im bardziej cenne są obrazy wykonane dwadzieścia lat temu. Uderzającym przykładem jest dramat "Człowiek w żelaznej masce", którego aktorzy przenoszą nas do średniowiecza.


Działka

Praca reżysera Randalla Wallace'a jest mozaiką, ponieważ fabuła filmu została częściowo zapożyczona z dzieł Aleksandra Dumasa. Jego główne bohaterki są dobrze znane fanom pracy pisarza. Są to trzy legendarne muszkieterów: Porthos, Aramis i Athos, których firma jest oczywiście D'Artagnan.

Widząc film, możesz i zobaczyć, jak świetnie wyglądają aktorzy. "Człowiek w żelaznej masce" (zdjęcia pojedynczych scen filmu, które można zobaczyć w artykule) zdobył widownię na pierwszy rzut oka, mimo że w tym jest wiele historycznych niespójności.

Minęło wiele lat od przygód Musketeers, a dziś każdy znalazł dla siebie powód. Francuski tron należy do Louis XIV – egoistycznego i okrutnego władcy, niezwykle pasjonującego kobiet i rozrywki. D'Artagnan został kapitanem osobistej straży króla, Porthos zawiera burdel, Aramis znalazł się w religii. A Atos ma dorosłego syna Raula, który jest zaangażowany w uroczą Christinę. Niestety, dziewczyna zwróciła uwagę Ludwika XIV i była bardzo rozczarowana odmową. Król postanawia pozbyć się przeciwnika i wysyła go do pewnej śmierci.

Raoul umiera, a straszny ojciec ma zemstę, ale D'Artagnan stoi na jego drodze. Następnie Athos spotyka się z Porthosem i Aramisem, aby uwolnić z więzienia tajemniczą niewolnicę króla – "Żelazną Maskę". Są Philip – brat bliźniak Louis XIV. Muszkieterowie chcą zastąpić władcę, ale napotykają wiele przeszkód.

Młody talent

Prawdziwy zespół był w filmie utalentowanych aktorów – "Człowiek w żelaznej masce" zjednoczył gwiazdy Hollywood. Tak więc, w czasie kręcenia roli roli Filipa i Louisa – Leonardo DiCaprio – był znany na całym świecie.

Jego droga do kina zaczęła się bardzo wcześnie. W ciągu 2,5 roku mały Leonardo zdołał występować w programie telewizyjnym dla dzieci, a w wieku 14 lat wybrał zawód aktora. Pierwsze nominacje do Oscara i Złotego Globu DiCaprio otrzymały w 1993 roku. Cztery lata później na ekranach pojawiły się legendarne "Titanic", które przyniosły młodej artystce szaloną popularność. Dzięki roli Jacka Dawsona, Leonardo znalazł się na liście gwiazd Hollywood z dużymi opłatami.

Po "Titanic"

Po sukcesie DiCaprio nie brakowało propozycji. Aktorzy filmu "Człowiek w żelaznej masce" pracowali bardzo dobrze z 24-letnim artystą.

Leonardo dostał dwa znaki na raz, których postacie były przeciwne. Zamieszanie i niepewność Philip, władza i narcyzm Louisa – cudowny aktor po raz kolejny zdołał zaskoczyć nas swoją grą.

Leonardo DiCaprio jest utalentowanym aktorem, który w swojej karierze miał dziesiątki niesamowitych ról w kinie. Jest jeszcze bardziej zaskakujące, że po wielu nominacjach do Oscara udało mu się zdobyć cenioną statuetkę dopiero w 2016 roku.

Gerard Depardieu

Jeszcze bardziej znany niż młody Leo, byli inni aktorzy. Zdaniem widzów, "człowiek w żelaznej masce" jest niemożliwy bez geniuszu Gerarda Depardieu, który grał rolę Porthos.

Co ciekawe, kariera słynnego obywatela Francji, Rosji i Belgii zaczęła się zupełnie przypadkowo. W dzieciństwie Depardieu nie odróżniał się od przestrzegania prawa, zajmowania się kradzieżą, prostytucją, miał problemy z policją. Dużo podróżował i raz, na zaproszenie przyjaciela, znalazł się w Paryżu, gdzie znalazł swoje powołanie. Gerard stał się najlepszym studentem w swojej klasie, a dwa lata później grał pierwszą rolę w kinie.

Jeśli chodzi o Porthos, Depardieu świetnie pokazał ten charakter, chętny do kobiet i wina.

Trochę sentymentalna, śmieszna i śmieszna, lekkomyślna i odważna Porthos wykonana przez francuskiego artysty została zapamiętana przez publiczność w filmie "Człowiek w żelaznej masce". Aktorzy i role, zgodnie z opiniami, dobrali dobrze, ale, prawda, ze znaków książkowych, które wciąż różniły się.

John Malkovich

Athos jest mentorem innych muszkieterów, znowu zjednoczy Porthos i Aramis, którzy są gotowi pomścić śmierć młodego Raula. W tych scenach filmu aktorzy znowu byli zszokowani przez widzów. "Człowiek w żelaznej masce" pozwolił cieszyć się i talentowi amerykańskiego Johna Malkovicha w roli Athosa, chociaż ta rola była dla niego nieoczekiwana.

Debiut Malkovicha w teatrze odbył się w 1978 roku, a od siedmiu lat aktor wziął udział w kilkudziesięciu produkcjach. W 1984 roku występował na Broadwayu i prawie jednocześnie zagrał w filmach. Jego pierwsze prace "Places in the Heart" przyniosły nominację do prestiżowej nagrody.

Obraz muszkietera, który był zmęczony przygodami, poświęcił cały swój czas na wychowywanie swojego syna, był wielkim sukcesem aktora.

D'Artagnan i Aramis

Amerykanie Malkovich i DiCaprio, Francuz Gerard Depardieu – aktorzy filmu "Człowiek w żelaznej masce" zaczęli swoją karierę w różnych częściach świata. W tej motley i bardzo utalentowanej firmie, irlandczyk Gabriel Byrne i Anglik Jeremy Irons idealnie pasują.

Gabriel Byrne pokazał publiczności D'Artagnan – dedykowany muszkieter. Nawet po odkryciu bliźniaka pozostanie wierny temu okrutnemu królowi aż do ostatniego. To niesłychanie trudne, ponieważ Louis i Philip, jak się okazuje, są jego synami. Ostatecznie D'Artagnan musi dokonać bardzo trudnego wyboru.

Powstało wiele wspaniałych recenzji i Aramis – nominowany do Oscara Jeremy Irons.

Aktor rozpoczął karierę w londyńskiej kinie teatralnej i telewizji. W filmie wystąpił m.in. z Ornellą Muti, Patricią Kaas i Meryl Streep, aw 1997 roku adaptacją filmu "Lolita" grał rolę Humberta.