859 Shares 5218 views

Urządzenie naleśnik: formularze, instrukcje, recenzje

Nowoczesna restauracja biznes jest trudno sobie wyobrazić bez urządzenia naleśnik. Niemal każda strona menu catering przedstawiony naleśniki z różnych nadzienia. Ich wytwarzania przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który w pełni zastępuje patelnia.

Co jest urządzeniem naleśnik

Ten sprzęt kuchenny do gotowania naleśniki i gofry. Urządzenie naleśnik ma formę dużego twardego metalu na stoisku z przycisków sterujących.

Główne cechy tego urządzenia:

 • Szybkie ogrzanie powierzchni;
 • Minimalne zużycie oleju;
 • propekanie placki jednolita na całej średnicy;
 • wysoka skuteczność;
 • łatwość użycia.

Projekt nowoczesnego krepy pozwala na łatwe czyszczenie powierzchni maszyn i pracy, skutecznie usuwając ślady produktu. Użyć urządzenia te higieniczne i praktyczne.

Typy Naleśniki

Opublikowała dziś aparaty naleśnik w dwóch podstawowych wersjach: prąd i gaz. Pierwsza praca z sieci zasilającej. Zaletami tych urządzeń są niewielkie rozmiary oraz możliwość zainstalowania ich w dowolnym miejscu, w którym znajduje się gniazdo. urządzenia gazowe są przyłączone do sieci gazowej, więc jest zazwyczaj instalowany w jednym miejscu. Szybko rozgrzewa się i dlatego są bardziej ekonomiczne w porównaniu z modelami elektrycznymi.

W zależności od technologii maszyn wytwarzania są jednostronne i dwustronne smażenie.

Według liczby powierzchni roboczych wyróżnić pojedyncze i podwójne twórców pancake płyty.

Od typu urządzenia naleśnikowym powierzchni są następujące:

 1. Żeliwo.
 2. Z powierzchni smażenia nierdzewnej.
 3. powłoka non-stick.

Producenci Zawodowy sprzęt kuchenny produkowanych twórców naleśnik do pieczenia rundzie naleśniki, kwadratowych i prostokątnych kształtach.

Opcje pancake maszyny

Standardowy zestaw urządzeń do pieczenia naleśników obejmuje:

 1. Blok płyta z – powierzchni roboczej panelu sterowania.
 2. Dozownik mechaniczny – pozwala dokładnie zmierzyć ilość ciasta do pieczenia naleśnika i gwarantuje zachowanie testu w warunkach higienicznych.
 3. Test dozownik – jest w kształcie litery T drewniane narzędzie w celu równomiernego rozprowadzenia ciasta piecze się na powierzchni. Przy czym dystrybutor zarządza pieczone placki żądanej grubości.
 4. Instrukcje użytkowania.
 5. Rezerwuj zwojami.

Urządzenie może ponadto maszyna naleśnik obsadzone podświetlenie i płytę gotowy do pobrania naleśników.

Jak korzystać

Praca z ekspresem naleśnik nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy. Nawet personel bez doświadczenia może korzystać z urządzenia naleśnik. Instrukcja obejmuje przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i zawiera wskazówki dotyczące użytkowania i konserwacji urządzenia.

należy najpierw podłączyć urządzenie do sieci i włączyć do ogrzania go do wymaganej temperatury. Aby to zrobić, należy ustawić odpowiedni tryb. Nowoczesne ekspresy naleśnik zwykle mają kilka trybów do gotowania i podgrzewania gotowych naleśników. Po podgrzaniu, czerwona dioda LED powinna się.

Gdy jako placek powinien być rozgrzane smarować golenie szczotki powierzchni. Lepiej jest użyć zwykłego oleju roślinnego. Następnie należy wylano na piecu ciasta i rozprowadzać je w ruch kołowy.

Jeśli propeksya naleśnik tylko po jednej stronie, należy go przewrócić na sekundę. Gotowy zwój naleśnik rolki i delikatnie przenieść na płytę.

Za każdym razem, powierzchnia smarowana olejem jest opcjonalne. Wystarczy go natychmiast po dobrze ogrzanym maszyny i smarować tłuszczu napędu.

Po użyciu naleśnikarka powinny być czyszczone na torach testowych i odtłuścić.

Urządzenie "Mardi Gras"

Jakość naleśniki do użytku profesjonalnego produkowany przez rosyjską spółkę „ATEC”. Jednostki przedstawione przez kilka modeli o różnych cechach. Maszyna naleśnik „Carnival” przeznaczony jest do szybkiego wypieku naleśników w kawiarni, restauracji i barów.

Małe punkty gastronomiczne są dostępne w modelu odnokonforochnye o pojemności 30 naleśniki na godzinę. Wydajne modele mają 2 palniki, pozwalają piec przez 60 naleśniki na godzinę.

krepa obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej. Palniki są wykonane z żeliwa żaroodpornego powłoką antyadhezyjną. Średnica powierzchni smażenia wynosi 36 cm.

W zależności od modelu jednostki, „Carnival” może być wyposażona w dystrybutor do rozprowadzania ciasta i łopatki do przewracania naleśników.

Cechy twórców pancake:

 • Blat Zdjęcie wywinięcie, który chroni urządzenie przed wnikaniem cieście;
 • trzymać palniki powłokę;
 • smażenia powierzchni o dużej średnicy;
 • regulator temperatury posiadający go;
 • łatwość pielęgnacji.

RK naleśnik

Duże zapotrzebowanie są ekspresy pancake Kazachstanu, które są emitowane przez rosyjską firmę „Sik”. Pozwalają one upiec naleśniki prostokątne, kwadratowe i okrągłe kształty. Do wytwarzania każdego z tych rodzajów placków istnieją oddzielne rolki kopiarki.

„Sik” Naleśniki Firma produkuje kilka modeli. Najprostsza modyfikacja RC-1.1 pozwala upiec naleśniki prostokątny kształt. Urządzenie wyposażone jest w dużej powierzchni, przeznaczonym do smażenia na co naleśniki rozmiarach 22 x 22 x 22 cm i 47 cm.

Bardziej wydajne i efektywne krepy RC-2.1. Wydajność maszyny wynosi 280 naleśniki na godzinę. Urządzenie jest wyposażone w formach do pieczenia okrągłym, prostokątnym lub nawet kwadratowych produktów.

Urządzenie naleśnik RK ma takie zalety:

 • wysoka skuteczność;
 • Niewielkie rozmiary – urządzenie nie wymaga dużo miejsca na pulpicie;
 • uniwersalność – na ekspres krepy mogą nie tylko piec, ale również podgrzewanie gotowych potraw z makaronu;
 • minimalny pobór mocy.

Gotowania na powierzchni urządzeń RC ze stali z powłoką teflonową. Wanna, wózek dla dziecka, i narzędzia do pracy z ciasta wykonane są ze stali nierdzewnej spożywczej.

Zestaw może zawierać tabelę parową do wypełnień, pojemników szklanych do testu i specjalnym stojaku z półkami i drzwiami.

Jak wybrać

Na sprzedaż zaprezentowała urządzenie naleśnik z różnymi modyfikacjami. Wybór odpowiedniego modelu muszą być oparte na wzajemnych kawiarni i planowanych wielkości produkcji naleśników. Tak więc, dla małych kawiarni i restauracji odpowiednich odnokonforochnye Crepes instrukcji lub półautomatycznego sterowania. Publiczne placówki gastronomiczne, które zaspokajają dnia kilkaset odwiedzających bardziej racjonalne wykorzystanie dvuhkonforny automat naleśnik.

Następnie należy zwrócić uwagę na rodzaj powłoki i smażenia powierzchni ciała. Uważane za najlepsze ekspresy naleśnik z palników żeliwnych. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

opinie

Wielu kucharzy i gospodynie docenili nowoczesną aparaturą naleśnik. Opinie przeważnie pozytywne. Użytkownikom lubiłem łatwość użytkowania i doskonałą jakość naleśników. Na ciasto naleśnikowe równomiernie palonej i spalony, jak to ma miejsce w konwencjonalnych patelni.

Ponadto, kupujący odnotowali wysoką skuteczność takiego sprzętu. Urządzenie pozwala na ciągły gotować naleśnik naleśniki w dużych ilościach.

Niektóre gospodynie zakupiony czajnik pancake do użytku domowego. Według nich, urządzenie z palnikiem nie zajmują dużo miejsca w kuchni i doskonale pomaga przygotować naleśniki dla całej rodziny.

Dobre komentarze lewo pancake właścicieli urządzeń z powłoką nieprzywierającą. Podczas smażenia ciasto nie przykleja się i jest łatwy w tyle, kiedy trzeba włączyć lub odebrać naleśnik. Jednocześnie do utrzymania w czystości takich urządzeń jest bardzo prosta.

Wielu kupujących przy wyborze twórców pancake preferowanego modelu produkcji krajowej.