696 Shares 5294 views

Livingstone Falls (Kongo, Afryka): Description

Konieczne jest zapoznanie się z osobowości słynnego szkockiego Livingstone misyjnej, a którego nazwisko wciąż jest kaskada Układ swobodnego spadania wody i angielskiego badacza Stanley, zanim rozważać słynne wodospady w Afryce. Dwa gorąco zakochana w egzotycznym kontynencie podróżnika raz złożyły wspólną wyprawę na jeziorze, a potem rozstał się na zawsze.

Historia odkrycia kaskadzie

Niespodziewanie badał górnym biegu Konga – najgłębsze rzeki na świecie – Szkot nigdy nie był w miejscu, w dolnym biegu etapie, który jest nazywany „Livingstone Falls' tylko dzięki Stanley. Otworzył tej ogromnej ziemi, składający się z 32 obrazów rynny, 4 lata po śmierci pierwszego europejskiego przejść Afrykę w nadziei na otwarcie go do chrześcijańskich kaznodziejów.

Angielski badacz na znak głębokiego szacunku uwiecznił imię jego kolegów. Nawiasem mówiąc, jesteśmy teraz wznowione dla fanów łaskotać nerwy bardzo ryzykowne trasy turystycznej w Afryce, przechodząc w ślady ekspedycji Stanley.

Dzika rzeka Kongo

Uważane za największe zużycie wody na 1 sekundę, Livingstone Falls, rozciągając na 350 kilometrów wzdłuż rzeki Kongo, kończących się w miejscowości Matadi. Potężna rzeka, ponad 30 lat nosi oficjalną nazwę Zairu, zawsze fascynowały i uderzyła przerażenie ich dzikim wyglądzie. Raz to obrazowo opisać jako molocha, że każdy czerpie mściwym spojrzeniem.

Górzysty teren rzeki Kongo jest czasem zastąpione przez równinę, ze względu na to, że często rozprzestrzenia się tworząc dolinę prawie 20 kilometrów. Zaskakująca siła strumień wpada do Atlantyku, przechodząc przez jedno z Livingstone Falls – Devil Kotła.

Celem strategicznym celem

Zawarte w fazie grupowej, zlokalizowanych na rzece Kongo, urzekające piękno Inga Falls jest uważany za jeden z największych na świecie. To nie jest najwyższa naturalne tworzenie, ale dla gospodarki państwa afrykańskiego, jest niezwykle ważne: produkuje energię elektryczną dla całego kraju. Zawsze przedmiotem zainteresowania Rząd Republiki ukrywa ogromny potencjał niezwykle potężnego wodospadu. Kongo od dawna zajęte przygotowanie budowy kaskady Inga na unikalnym projektem strategicznym – największej hydroelektrowni na świecie.

Livingstone Falls niezapomnianych trasy

Organizuje ekscytujących atrakcji turystycznych, takich jak turystyka, powtarzając części Stanley i przejażdżki helikopterem nad niezwykłych naturalnych tworów, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Niesamowity widok swobodnie spadający z imponującą wysokość wody, w podziale na drobny sprayu i hałasu ryczący zmuszony znosić niezwykłe emocje.

Ale ci, którzy chcą sprawdzić się są chłodne Rapids twórcza w kajakach lub tratwy, to jednak wymaga doskonałej kondycji fizycznej i specjalistycznego sprzętu.

Cud natury, który nosi imię królowej Anglii

Mówiąc wodospadów Livingstone, który tylko o nazwie po wielkim podróżnikiem, podczas gdy on nie odwiedził tego malowniczego zakątka dziewicy, zdecydowanie powinni wspomnieć legendarny punkt orientacyjny, na liście naturalnych cudów świata, który znajdując szkockiej Explorer. Później napisał w swoim dzienniku, że widział spektakl piękniejszego niż to.

Na świecie znajduje się na rzece Zambezi naturalnym zdumieniem odkrył w połowie XIX wieku, David Livingstone. Wiktorii, nazwany na cześć brytyjskiej królowej, niespodzianka specjalnej wielkości, a nawet 30 km od naturalnego zasięgu wzroku widać rosnące kłęby pary z upaść sprayu-jak gęsty dym. Obszerny obszar chroniony przez UNESCO Falls, najlepiej wygląda z lotu ptaka.

Niesamowite i niezwykłe efekty

Tylko w Victoria Falls jest niesamowite zjawisko naturalne – księżycowy tęcza. Jest to rzadkie zjawisko występuje na tyle często, ale jest to szczególnie dobrze w wysokich momentów rzeki Zambezi, co zdarza się dwa razy w roku.

Odwiedź lokalne atrakcje świętować mgłę świetności, połyskujące w promieniach słońca pozostawiając na horyzoncie. Jego promienie malować ogromną chmurę drobnymi odpryskami, w odcieniach złoto-różowy, a następnie woda wybuchają wielkie jasne pochodnie, niesamowite widzów wyjątkowy i fantastyczne widoki.

Piękny widok, godny Aniołów

Zdumiewająca moc spada, gdzie 500 milionów litrów wody z ogromnym hukiem spada w wąskim i bardzo otchłani, zataczając każdy podróżny. Nic więc dziwnego, misjonarz przyznał, że takie spektakularne widoki wcześniej podziwiałem tylko anioły latające nad Victoria.

Nawiasem mówiąc, mój brat Livingston, obok słynnego ścieżka względna i odwiedził Victoria opisał monstrualnie wielkie wodospady w Afryce, mgła wodna, która jest porównywalna do miniaturowych komety, których ogony strumieniowe pozostawić ślad piany śnieżnej bieli. I poetycko nazywa spływa kropla wody przesuwanych paciorków przypominających kulki rtęci …

Przeszkodą dla misjonarzy

Zaskakujący fakt, ale wstrząśnięty spektaklu szalejącej misjonarza wody nie był zadowolony. Myśląc głównie na leczeniu mieszkańców kraju do chrześcijaństwa, Livingston zobaczył dymiący i rycząc ścianę prawdziwą przeszkodą dla kaznodziejów, nie pozwalają przenieść się w samym sercu kontynentu. Ale, pomimo rozczarowania, Szkot przyznał pięknem jednego z największych naturalnych cudów świata.

Turystyka: od rozkwitu do uśpić

Leży na granicy między obu krajami – Zambii i Zimbabwe – rozbudowany system Victoria Falls na początku XX wieku, był mało znany turystom zagranicznym. Dopiero po wybudowaniu linii kolejowej zaczęła się zwiększać przepływ podróżnych i w tych niespokojnych czasach podniecenia występujących wewnątrz państw w czasach zmniejszyło liczbę wizyt w niesamowitym pięknem zakątku świata.

niebezpieczne rekreacji

Ludzie przychodzą tu nie tylko podziwiać piękne widoki, ale również wziąć udział w ekstremalnych rodzaju wypoczynku, zeskakując z mostu oddziela kraj, surfing i rafting w bardzo niebezpiecznej części rynien i parapetów.

A na samym skraju Victoria Falls jest rodzajem „fotel”, zwany Diabła Basin. Istnieje kąpiel w niebezpiecznej bliskości samego punktu, a następnie szybkim strumieniem wody spadającej w straszliwej przepaści. I tu przerwał życie kilku dzielnych dusz, które są odchylone w dół prądu szaleje. Odwiedzić to imponujące miejsce tylko na części Zambii, a jedynym bezpiecznych miesiącach jesiennych, gdy poziom wody jest minimalne.

Współczesne problemy wodospadami

moc Zimbabwe 2 lata temu postanowiliśmy zmienić nazwę Victoria Falls w Mosi-oa-Tunya – imię, które dał mieszkańców, a odbywa się to z celem zakazu gloryfikacji kolonializmu.

A ze względu na nadmierną komercjalizacją władze Zambii, aby podnieść cenę za nocleg w hotelu aż do 600 dolarów i wyżej, status wodospad umieszczone na liście UNESCO, może być szybko anulowane. Ponadto, istnieją poważne problemy z unieszkodliwiania odpadów, co powoduje zrozumiały niepokój.