821 Shares 5392 views

Bohaterami „Lefty” Leskov. Kim oni są?

Oczywiście, wielu zgodzi się, że proza utalentowany rosyjski pisarz Nikołaj Leskow jest nietypowy: ma elementy baśni, w której splatają zarówno tragiczne i komiks. Wszystko to jest w dużej mierze przejawia się w słynnych dzieł wyżej wymienionego pana słów o nazwie „Lefty”.


Należy podkreślić, że główne postacie „Lefty” Leskov otrzymał mieszane recenzje od pisarza.

Obraz Tula „rzemieślnika”

Autor podkreśla, że jego główny bohater miał dość zwyczajny wygląd: w policzek Ma znamię, a świątynie nie są włosy, które po raz ostatni nauczyciel povydergivat.

Tak, bohaterowie „Lefty” Leskov. Ich łańcuch Tula człowiek odgrywa kluczową rolę. praca pisarza podkreśla swoje unikalne umiejętności posiada. Lewy zakręt – to nie jest tylko zwykłym rusznikarz, musiał „wielki talent”. Jednak autor nie stara się stworzyć idealny obraz jego, mówiąc, że nauka Tula chłop dano „twarde”.

Więc co jest tak wyjątkowy, że zrobił to, co inni mogą nie bohaterowie „Lefty” Leskov? Idzie za granicą na wniosek urzędników, a mianowicie w Anglii, gdzie udało mu się but pchłę. Tutaj autor chce podkreślić, jak wykwalifikowani i utalentowani ludzie mogą być rosyjskim. I posiadający powyższe cechy niekoniecznie mają doskonałą inżynierii wiedzy.

Oczywiście, na tle „Tula” rzemieślnika innych bohaterów „Lefty” Leskov na postrzegany przez czytnik jako „nijaki”, ponieważ pisarz daje swoje negatywne cechy.

Jednak rusznikarz z Tuły, pomimo błagań w języku angielskim, nie chce wizytę z cudzoziemcami i wrócił do domu. Nie można przekupić żadnych pieniędzy, czuje się „mały” osobę w porównaniu do „mężów stanu”. Pewni jakości swojej pracy, nie boi się iść do cesarza rosyjskiego.

Lewy zakręt – zbiorowy charakter

Nikołaj Leskow chce pokazać czytelnikowi, że Rosjanie mogą iść do czegokolwiek, aby pokazać swoje oddanie dla sprawy, jeśli „w grę” interesów Ojczyzny. Idzie do cudzoziemców głodnych, bez żadnych dokumentów – a wszystko to, aby pokazać swoją pomysłowość i talent Brytyjczyków.

Oto takie wspaniałe cechy jego charakteru dał Nikołaj Leskow. W lewo, zakręt, czyli główni bohaterowie tej wspaniałej opowieści zaczerpnięte z historii kraju, uwiarygodnienie produktu.

Inni bohaterowie tej historii

Oto wizerunki cesarza Aleksandra Pawłowicza, który wierzył, że brytyjski równa w dziedzinie nauk technicznych po prostu nie ma, cesarz Mikołaj I, który, przeciwnie, chętnie twierdzą, że Rosjanie – najbardziej utalentowanych na świecie. Wprowadza również czytelnikowi pisarza Matveem Ivanovichem Platovym, który kieruje Don Kozaków, on towarzyszy króla na wycieczkę do Brytyjczyków, a także popiera Lefty. Skoblew i Kleinmichel – to także historyczna osobowość, który wie prawie każdy, kto jest zainteresowany w przeszłości Rosji.

Należy zauważyć, że przedstawiciele biurokracji i szlachty, którzy są głównymi bohaterami „Lefty” historii, Leskov prezentowane przez ludzi z zestawem negatywnych cech. Są snobistyczny, czasem okrutny i krótkowzroczne, które po raz kolejny udowadnia, że rosyjski chłop jest w stanie dużo, aby udowodnić swoją lojalność wobec Ojczyzny.