333 Shares 6020 views

Suszone tytuł brzoskwinie, korzyści i szkód, kalorii

Peach jest uważany nie tylko smaczne, ale również bardzo użyteczne owoce. Jego orzeźwiający, soczysty i pożywny miąższ jest doskonale przyswajane przez organizm ludzki. Niedawno na półkach można znaleźć wyłącznie świeże lub w puszkach owoce. Ale dziś suszone brzoskwini sprzedawany na rynkach iw sklepach. Jak sama nazwa tego produktu, dowiesz się czytając ten artykuł.


To jest część z suszonych owoców danych?

Suszone owoce znane jako „szepcząc” zawierała około 15% cukru, i mniejsze ilości białek i tłuszczów. Ponadto są one znakomitym źródłem kwasów organicznych, w tym kwas chlorogenowy, kwas winowy, kwas jabłkowy i kwas cytrynowy.

Ze względu na zawartość witamin, suszone brzoskwinie zawiera beta-karotenu, tiaminy, witamina E, B i PP. Obejmują one również takie barwniki, jak kryptoksantyna, zeaksantyna i likopenu. Poza tym, dane suszone owoce są bogate w minerały. zawierają one duże ilości fosforu, magnezu, sodu, potasu i wapnia.

Suszone brzoskwinie: korzyści i szkód

Te wysuszone owoce są cenione na fakt, że mają one właściwości antyoksydacyjne, które są stosowane jako środki profilaktyczne wobec chorób nowotworowych. Ponadto, lekarze często zalecają dodawanie ich do diety ludzi, którzy mają problemy z sercem i układem nerwowym. Jest udowodnione, że te owoce mają korzystny wpływ na męskiej potencji.

Poza suszy brzoskwini, kaloryczny setek gramów, który jest 254 kcal do zastąpienia pod zmniejszonym hemoglobiny i zaparcia u niemowląt. Regularne konsumowanie suszonych owoców danych przyczynia się do poprawy krwi, normalizacja pęcherzyka żółciowego i przewodu pokarmowego.

Pomimo zastosowania tego produktu, nie mogą być spożywane przez osoby cierpiące na cukrzycę. Ponadto, nadmierne spożycie suszonych brzoskwiń może powodować reakcje alergiczne, jak również problemy z układem sercowo-naczyniowym i trawienia.

Zalecenia dotyczące wyboru i przechowywania suszonych owoców

Zasadniczo, suszone brzoskwinie, których stosowanie jest oczywiste dla każdego przeciętnego konsumenta, są sprzedawane na rynkach. Jeśli wybierzesz ten produkt należy zwrócić uwagę na obecność smaku. Nieobecność charakterystycznej przyjemny zapach może wskazywać na naruszenie zasad regulujących przechowywanie owoców. Oprócz wysokiej jakości suszone owoce nie powinien być wilgotny wyglądzie. Eksperci zalecają, aby zrezygnować z zakupu brzoskwiń, ponieważ istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że wylewa nieznaną cieczą. Produkt jakościowe muszą być suche, czyste, bez powłoki białawe.

Użyteczne właściwości wysuszonych brzoskwinie mogą być przechowywane przez okres dwóch lat. Jest niezwykle ważne, aby przestrzegać pewnych zasad. Przechowywania produktu, korzystnie w szczelnie zamkniętym pojemniku szklanym lub z tworzywa sztucznego, ukryty w ciemności.

Jakie owoce nadają się do suszenia?

Aby suszonych brzoskwiń zachowały jak najwięcej cennych witamin i pierwiastków śladowych, konieczne jest nie tylko dokładnie obserwować technologię ich wytwarzania, ale również wybrać poprawnie odpowiednich surowców. Należy rozumieć, że do tych celów, nie można korzystać z przejrzałych, nedospevshie, skorumpowanych i zbyt miękkie owoce, podobnie jak w procesie suszenia zaczną się pogarszać i tracą swoje właściwości. Pożądane jest, aby obrabiany dojrzałych słodko-kwaśny odmian mających różowy lub żółty miąższ blado.

Jak osuszyć brzoskwinie w domu?

Po wybraniu pożądanych wyników, można przystąpić do ich sortowania. Pożądane jest, aby natychmiast oddzielić małe, średnie i duże brzoskwinie, ze względu na ich wielkość zależą od temperatury suszenia. Duże owoce zaleca się przeciąć na pół. Jeśli chodzi o małych owoców, mogą być suche. Umyte i przygotowane brzoskwinie trzeba rozłożyć cienką równomierną warstwą na blasze, ułożonego papier pergaminowy i wysłać je w piekarniku. brzoskwinie suszenia zaleca się na 65 stopni. Od czasu do czasu muszą zostać usunięte z pieca, aby włączyć.

alternatywny sposób

Wiele nowoczesnych gospodyń dawna chciał korzystać z kuchenki, aby suszone brzoskwinie. Z kości nie mogą zbierać, ponieważ są one tak łatwo psujących się. Technika ta wymaga przetwarzania owoców roztworem sody kaustycznej. Może to znacznie ułatwić proces obierania. Owoce zanurzone w pojemniku z roztworem i gotować przez dziesięć sekund. Po tym czasie, należy poczekać do całkowitego schłodzenia owoców, pokroić na pół wzdłuż rowka, delikatnie zwolnić ze skóry i odkażania siarką.

Brzoskwinie, ostatni taki proces, konieczne jest, aby umieścić na tacach i pozostawiono na cztery dni. To, ile czasu potrzeba, aby zakończyć atmosferycznych dwutlenku siarki, miał czas, aby być rozpuszczone w soku komórkowym. Po tym, owoce mogą być wysyłane do suszenia, nie zapomnij, aby włączyć je okresowo. Po kilku dniach, owoce są wylewane na tacy, na których są do pełnej sprawności. Wysuszone brzoskwinie za w pełni ukończone, gdy zawartość wilgoci jest mniejsza niż 18%.

Przydatne kombinacje

Wstępie, że suszone brzoskwinie, którego nazwa już wiesz, wyróżnia się na tle innych rówieśników z jego niepowtarzalnym smaku. Ze względu na fakt, że nadal istnieje wiele witamin, jest on często stosowany w kuchni. Głównie z powodu tych suszonych owoców gotowanych napojów owocowych i napojów owocowych. Ale niektóre smakoszy dodawać je do potraw mięsnych. Ponadto owoce te są wykorzystywane do produkcji sałatek owocowych, desery, ciasta, ciastka i babeczki.

Paradoksalnie, ale jest to dość wysokokaloryczne pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym jest często używany w programach odchudzających. Suszone brzoskwinie mogą być wykorzystywane nie tylko jako przekąska, ale również jako samodzielne danie. Dietetycy polecam jeść codziennie nie więcej niż pięć sztuk. W ramach suszonych owoców występuje dość dużo cukru, więc często jest stosowany jako słodzik, który jest dodawany do wszystkich rodzajów zbóż.

pilaw receptury z suszonych brzoskwiń

Do przygotowania tych smacznych i zdrowych potraw, należy:

  • pół szklanki długich ziaren ryżu;
  • Dwie łyżki oleju;
  • Szkło śliwek;
  • ćwierć cytryny;
  • Dwie łyżki wody;
  • kubki wysuszono brzoskwinie;
  • sól i cukier do smaku;
  • pół szklanki rodzynek.

Po pierwsze, trzeba gotować w osolonej wodzie, aż pół gotowanego ryżu. Podczas gdy on stoi przy tablicy, mogą być myte i suszone owoce, aby wypełnić je wrzątkiem. Pół godziny później konieczne jest, aby usunąć wodę, które były brzoskwinie i śliwki, rodzynki, pocięte na małe kawałki i dodać do pojemnika ryżu. Istnieje również wysłany olej, woda, cukier i uwolniony z plasterki cytryny nasion. Następnie umieścić na patelni w piekarniku i tam aż gotowanych posiłków.

Korzystanie w kosmetologii i medycynie

Na podstawie suszonych brzoskwiń produkować wszelkiego rodzaju płyny i zarośla. W domu, wywary z nich sprawiają, promowanie odmłodzenia, oświetlenie i oczyszczanie skóry.

Te wysuszone owoce są stosowane w medycynie. Wielu lekarzy zaleca, aby ludzie z nich korzystać, niedawno przeszedł operację. Uważa się, że suszone owoce brzoskwini i pomaga wzmocnić ożywienie najwcześniej osłabiony i wychudzony organizm. W ramach tych owoców jest duża ilość potasu, więc muszą być częścią diety osób z rozpoznaną chorobą układu sercowo-naczyniowego, w tym dusznicy bolesnej i arytmii.

W zimie, mogą być wykorzystane do wzmocnienia układu odpornościowego. Wysuszone brzoskwinie przedstawiono na niedokrwistość i problemy związane z łamaniem ruchliwość jelit. Wytwarza się z nich wywar lub napar pomaga pozbyć ciężkości w żołądku.