252 Shares 7327 views

Jak pyszne marynowane kapusta: łatwy przepis

Kapusta jest dla ludzkiego organizmu źródłem witaminy C. Wiadomo, że w zimie nie mamy, więc staramy się spożywać żywność wzbogacana. Kapusta kwaszona jest uważane za bardzo zdrowe danie. Aż do wiosny, możemy go używać i uzyskać niezbędne substancje ciała. O tym, jak smaczne kapusty marynowane, opisujemy w tym artykule. Osoby opiekujące się hostessy oferują ciekawy przepis.


kapusta solenie

Ten roślinny może być gotowane na różne sposoby, ale wygląda na to, jak smaczne kapustą marynaty. Cztery trzy-litrowy słoik trzeba będzie:

  • Świeże kapusty w ilości 6 kg;
  • Świeże duże marchewki – 7 szt.;
  • przyprawy (ziele angielskie, liść laurowy);
  • sól w ilości od 14 łyżki;
  • Cukier – w przybliżeniu około 7 łyżki;
  • około 7 litrów wody pitnej.

Jak marynowane kapusta pyszne: technologia turowa

kapusta solone może być w bankach, w beczce lub innego pojemnika odpowiedniego dla Ciebie. Proponujemy użycie konwencjonalnych słoików trzy-litrowych. Są produktem przechowywać dobrze, a sama zdolność nie zajmują dużo miejsca w piwnicy. Ponadto, przejrzystość banków może monitorować drogę procesu trawienia odbywa.

1 krok

Jak pyszne marynowane kapusta? Po pierwsze, warzyw kotlet powinny być poprawne. W tym celu istnieją specjalne tarka z płaskiej tarczy. Można to zrobić za pomocą noża, ale niszczarka pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek. Łodygi kapusty nie trzeć!

2 etap

Po przygotowaniu kapustę należy umyć i marchew skórki. Jest uziemić przy użyciu konwencjonalnego grubej tarce.

3 stopnie

Mieszać pokrojone warzywa i mieszać w dużym pojemniku. Można to łatwo zrobić w misce lub dużej patelni. Nie dodawać soli i kliknij ręce.

krok 4

W gotowych puszek (po przemyciu i suszy) Spread rozdrobnionych warzyw. Ubita mocno do góry. Każda warstwa groszek flipper ziela angielskiego i liści lavrushki. Wystarczy, aby trzy zakładki: w dolnej, środkowej i górnej. Miłośnicy czosnku można dodać kilka ząbków.

krok 5

Jak pyszne marynowane kapusta? Dla dobrego smaku trzeba solankę. Przygotowuje się go w następujący sposób: na litr wody pitnej trzeba wziąć 2 duże łyżki soli i 1 łyżeczka cukru (duży). Łyżki powinno być żadnych slajdy. W garnku rozpuszcza się w 7 litrach wody określonej ilości cukru i soli.

krok 6

Puszki zagęszczonym kapusty napełnienia solanką. Nie staraj się wykorzystywać całą objętość. należy zatrzymać się nieco więcej niż 0,5 litra. Umieścić resztki w lodówce. Trzeba go, ponieważ dzień po 4 kapustą pochłania ciecz oraz dodatkowe solanka być wymagane w celu pełnego pokrycia składników. Trzymaj kapustę może być przez długi czas, ale zawsze w chłodnym miejscu.

7 krok

Pokrycie słoiki z pokrywkami plastikowych, nosić go w chłodnym miejscu. Po 3-4 dniach, dolete ciecz w pojemniku, zakuporte następnie szczelnie zamknięto. Czasami woda może przenikać przez pokrywę. Nie ma nic strasznego, po prostu nie bardzo chłodno w piwnicy. Można umieścić pod banku zwykle płytce. Jeśli trzymać kapustę w lodówce, a następnie po prostu nie napełnić słoiki do góry. Zostawić kilka centymetrów do rezerwy.

Podawać kapustę do stołu

Teraz, gdy wiesz , jak marynowane kapusta szybkie i smaczne. Przekąska mogą być spożywane w ciągu 5-7 dni. I można przechowywać w piwnicy lub w piwnicy aż do zimy. Mroźny wieczór nie ma nic lepszego niż gorącego ziemniaka ze śledzia i chrupiącą kapustą. Bon appetit!