174 Shares 9869 views

Co to jest mikroflora jelitowa

Ciało ludzkie – zespół połączonych ze sobą ogniw, z których jeden zerwanie prowadzi do równowagi w całości. Bardzo często ludzie myślą, że pewne rzeczy w organizmie, nie mają znaczącą wartość. Jest to głęboko mylące, ponieważ każdy objaw – wołanie o pomoc.


Na przykład, co myślisz – czy znaczenie mikroflory skóry? Wiele osób uważa, że teraz to jest głupie, ponieważ skóra – ciało ochronną, a więc jaka jest różnica, co było na mikroflorę. W rzeczywistości ma ogromne znaczenie każda bakteria, która żyje na powierzchni ciała i wewnątrz nas, bo to jest jego obecność lub nieobecność może spowodować lub zapobiegania chorobie.

Wszystkie mikroorganizmy na powierzchni ludzkiej skóry, występują we wzajemnie korzystny współzamieszkiwanie ile patogen nie bardziej niż pożyteczne. Na skórze jest normalne, że są miliony bakterii: Gram-dodatnich, Gram-ujemnych, tlenowych i beztlenowych, ale są one nieszkodliwe, do pewnego momentu.

Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać środków higieny osobistej. Ale uważaj, bo kiedy oczyścić skórę, należy zmyć wszystkie bakterie (w tym narzędzia). Należy pamiętać, że osłabienie organizmu jest bardzo trudno utrzymać normalny poziom mikroflory, a nawet więcej, aby stworzyć nowy, więc choroba może wystąpić w przypadku immunosupresji. W związku z tym nie zaleca się wziąć prysznic zbyt często.

Normalna mikroflora człowieka – to nie tylko równowaga bakterii skórnych, jest również optymalna kombinacja mikroorganizmów w jelitach. Naukowcy szacują, że w świetle małych i dużych części ludzkiego jelita zawiera więcej niż 2 kg mikroorganizmów, które zapewniają optymalną wydajność układu pokarmowego.

Należy zauważyć, że w organizmie ludzkim w stałym walce patogennych i korzystnych drobnoustrojów. Oznacza to, że pod wpływem szkodliwych czynników, z których wiele korzystnych mikroorganizmów w jelicie gwałtownie maleje i patogenów zaczynają szybko mnożenie – formowanie choroby.

Mikroflora jelitowa bogate w naturalne bakteriami – i pałeczki kwasu mlekowego, które zwiększają perystaltykę jelit, zapobiega rozwojowi zaparcia, pomaga w trawieniu. Ponadto, w świetle przewodu pokarmowego można wykrywać małe ilości E. coli, bakterii beztlenowych, gronkowce, paciorkowce, Candida i Proteus. Te mikroorganizmy są bezpieczne, dopóki ich zawartość nie przekracza liczby pożytecznych mikroorganizmów.

Jeśli mikroflora jelitowa jest różna w kierunku patogenne następnie formowane w procesie zwanym „dysbakterioza”. Lekarze omówić wiele o kondycji, ale jednocześnie nie traci na znaczeniu. Jakie są więc przyczyny mogą doprowadzić do spadku liczby pożytecznych mikroorganizmów w jelitach?

  1. zmiana kwasowości środowiska.
  2. Zmniejszenie ilości soków trawiennych.
  3. Atonia jelitowa.
  4. Ciężko dieta.
  5. Inwazje pasożytnicze.
  6. Długotrwałe stosowanie leków przeciwbakteryjnych.
  7. Eradykacja zakażenia H. pylori.
  8. Stosowanie leków cytotoksycznych i dużych dawek hormonów.
  9. stany niedoboru odporności.
  10. Długotrwałe stosowanie alkoholu i narkotyków.

Tak więc, mikroflora jelitowa jest bardzo wrażliwe na wpływy zewnętrzne, a więc jest konieczne, aby stale utrzymywać równowagę drobnoustrojów w jelicie. Ułatwiają wystarczy. Konieczne jest, aby przestrzegać diety, ćwiczeń i przyjmowania leków bez konsultacji z lekarzem.

Fermentowane produkty mleczne są bardzo dobrze obsługiwane przez florę jelitową, więc najlepiej jest używać na codzień. Pamiętaj, że alkohol zabija pożyteczne mikroorganizmy, a zatem sprawia, że organizm podatny na patogeny.

Mikroflora jelitowa wymaga okresowej aktualizacji, więc dla zapobiegania dysbioza można używać narkotyków „linex”, „Bifiform” lub „Laktovit forte”.