628 Shares 7829 views

Napisz list do babci – to jest okazja, aby dać jej radość przez długi czas

Niestety, w życiu ludzi czasami są takie zdarzenia, w związku z którymi krewni i krewni nie mogą żyć obok siebie. Ale mimo to trzeba pamiętać wszystkich, którzy zrobili dla Ciebie dobre rzeczy, którzy kochają cię i doświadczają. Z całą pewnością ta osoba interesuje się tym, co dzieje się w Twoim życiu, czy jesteś zadowolony z losów, czy potrzebujesz pomocy. I chcę podzielić się z rodziną i przyjaciółmi, co leży na mojej duszy.

Nie zapominaj o swoich dziadkach!

Szczególnie w tym względzie starsi ludzie – dziadkowie – potrzebują tego. Dzisiaj istnieje wiele możliwości porozumiewania się z daleka: komunikacja telefoniczna, Skype, elektroniczne wiadomości przez Internet. Ale nie wszyscy starsi ludzie mają możliwość korzystania z tych rodzajów usług.

Nawet jeśli babka ma możliwość komunikowania się za pośrednictwem Internetu lub komunikacji komórkowej, stary typ komunikacji za pośrednictwem listów zawiera ogromne pozytywne zmysły. List do babci, napisany przez ukochanego wnuka, zawiera nie tylko informacje, ale również pismo ręki dziecka, jego zapach, rysunek.

Zalety listów na papierze przed innymi rodzajami komunikacji

Rozmowa telefoniczna jest oczywiście bardzo dobra. Można jednak pamiętać, nie mając żadnych dowodów. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że starsi ludzie często zapominają, list napisany do babci napisany na papierze i przechowywany w szufladzie jej garderoby ma ogromną przewagę przed nawiązaniem połączenia telefonicznego lub wiadomością SMS. Przecież można ją dostać, czytać, trzymać w dłoniach i czuć ludzkie ciepło.

Innymi słowy, list do babci to związek wnuków nadrukowanych w temacie, uczucia, które można dotknąć.

Typy listów

Program szkolny wskazuje, że litery odnoszą się do gatunku epistolarnego. Są listy życzeń, listy gratulacyjne, listy podziękowania i listy informacyjne.

Jeśli list zostanie wysłany do babci, aby pogratulować jej w dowolnej chwili, będzie to list gratulacyjny. Wysłana wiadomość, w której wnuk dziękuje babci za prezent, gratulacje lub radę, nazywa się listem z wdzięcznością. List życzeń rzadko istnieje samodzielnie, częściej życzenia są zawarte w liście gratulacyjnym lub w innych rodzajach wiadomości.

Ale najczęstszym listem do mojej babci z mojego wnuka jest zwykle informacyjny. W nim autor opowiada o sobie, interesuje się sprawami adresata i życzy mu to, jego babci, zdrowia, dobrego nastroju, długiego życia lub czegoś bardziej konkretnego: podniesienie renty, pomyślne przeprowadzenie operacji, wygranie rywalizacji hodowców kwiatów, z powodzeniem związaną Kardigan. NaleŜy włączyć do treści i wyrazów wdzięczności, a takŜe gratulacje na wakacje, jeśli przewiduje się to w najbliższej przyszłości.

Odwołanie w piśmie – na początku

Zanim piszę list do babki, musisz zrozumieć, że jest to również tekst literacki, którego gatunek podlega jego zasadom, kanonom. Należy pamiętać, że ten list, podobnie jak wszystkie inne teksty literackie, powinien mieć trzy części.

Początek – początek – zawiera powitanie. Ponieważ babka – osoba urodzona i umiłowana, wrażliwa na wszelkie przejawy czułości, nie skąpać przy dobrych i kochających epitetach: słowach "kochany", "kochany", "mój drogi", "natywny" zarówno na początku wiadomości, jak iw samym środku , I w końcu pokazać starszą kobietę, że jest kochana, pamiętaj, że tęsknią za nią. Te słowa będą rozgrzewać duszę, rozjaśnić dni, przynieść radość.

Wtedy na samym początku listu można wyrazić wdzięczność za coś: za niedawno otrzymaną wiadomość, paczkę, gratulacje. Na przykład może to wyglądać następująco: "Witaj, moja kochana ukochana babcia Lizi! Bardzo się cieszę, że otrzymałem od ciebie pismo – dziękuję za to bardzo! "

Główna część listu

Jest to najważniejsza część przesłania, ponieważ napisanie listu do babki, bez słowa nie mówiącego o jego sprawach, będzie wysokością bezstronności. Pusty, bezsensowny list głęboko szkodzi ukochanemu. W końcu babcia z pewnością zainteresowała się wszystkim, co dzieje się z bliskimi, martwi się ich stan psychiczny. Dlatego w tym fragmencie listu można pisać: dzielić się historią z życia, informować o nowościach, opowiadać o szczęśliwych wydarzeniach.

Nie zaleca się pisać o smutnych staruszkach, tylko w najbardziej krytycznych sytuacjach, gdy nie ma sposobu, aby uniknąć nieprzyjemnych wiadomości. Przecież dziadkowie zbyt emocjonalnie reagują na wszystko, co dotyczy ich ukochanych wnuków.

Koniec listu

Ważne i ostatnia część listu – zakończenie. Tutaj powinieneś zapytać o sprawy mojej babki, jej zdrowia, plany na najbliższą przyszłość. Chociaż pytania można również zadać na początku pisma.

Powinniśmy zapamiętać taką tradycję w epistolarnym gatunku, jak przekazywanie pozdrowień wspólnym przyjaciołom, uprzejmą chęć adresata i tym, którym pozdrowienia są przekazywane. Właściwe jest również, aby niektóre wnioski w tej części wiadomości. Ale najważniejszą rzeczą na końcu listu są pożegnanie i podpis z datą oznaczoną na niej.

Znowu musimy podkreślić: pożegnanie musi wykazać czułość i troskę. Dlatego lepiej nie tylko pisać słowo "do widzenia", ale dodać apel do epitetu wyrażającego miłość i uczucie. Niech pożegnanie będzie ciepło i serdeczne, na przykład: "Żegnaj, moja najukochańsza osoba, moja droga babulechka! Z nadzieją na wczesne spotkanie – twój najstarszy wnuk Vasili Maltsev. 22. 02. 2014 ".