145 Shares 8001 views

Jaki jest klimat w Argentynie?

Kluczową rolę w kształtowaniu warunków pogodowych dowolnego kraju odgrywa, oczywiście, jego lokalizację. Dokładniej, w jakim stopniu strefa klimatyczna są jego granice terytorialne. Biorąc pod uwagę klimat w Argentynie, możemy wyróżnić kilka z tych obszarów kontrastowych, ponieważ ten kraj jest jej powierzchnia jest jednym z największych państw w Ameryce Południowej kontynencie. Jest to drugi w skali tylko do Brazylii. Na południowym przedłużeniu północnej jest więcej niż 3700 km.


cechy klimatu

Jaki jest klimat w Argentynie? Tutaj, to zmienia się z miejsca na miejsce, od tropikalnych w północno-wschodniej Argentynie na pustyni śnieżnej w Ziemi Ognistej. Ponieważ obszar ten jest na południowej półkuli, tutaj sezony są lustrzanym odbiciem znanego systemu w Europie. Oznacza to, że gdy w północnej półkuli latem – zimą w Argentynie, co jest często pomijany przez turystów i podróżnych.

Główne regiony turystyczne

Klimat Argentyna jest to, że trudno jest określić najlepszy czas w roku, aby odwiedzić to miejsce w celach rekreacyjnych lub turystycznych. Jednak warto zauważyć, że w okresie od grudnia do marca w południowej części temperatury powietrza jest dość wysoka. Najczęściej punkt końcowy każdej trasy jest wizyta w słynnej Lago Argentino w Ziemi Ognistej i Iguazu Falls. Jak również miast Salta, Buenos Aires, Maar del Plata, Bariloche i Puerto Madryn. Weźmy pod uwagę w więcej funkcji szczegółowości klimatu w różnych porach roku, tkwiących w tej mekki turystycznej.

Klimat w różnych porach roku

Co może zaoferować swoim gościom Argentyna? Miesięczny klimat, najbardziej korzystne dla wizyty w tym kraju w stosunku do swoich poddanych wyglądać następująco:

1. Stan Iguacu. Znajduje się w północno-wschodniej części województwa. Od listopada do marca klimat jest gorący i bardzo wilgotny. Jest to dość rzadkie, ale bardzo intensywny deszcz. W słoneczne niebo.

Od marca do września w ciągu dnia warto miły ciepły pogoda, że noc ustępuje uspokajającym chłodu. Opadów zdarza się również, ale nie często.
Miesiące od stycznia do maja jest uważana za najbardziej korzystny czas w roku na podróż do tego miejsca. Zwykle w wodospadzie marca uzyskanie maksymalnego możliwego poziomu wody.

2. Salta (północny-zachód). Od października do marca nieznośnie gorąco w ciągu dnia, ale w nocy robi się zimno. Towarzyszy okresie tzw porze deszczowej, kiedy deszcze nie dobiegła końca kilka dni.

Od maja do września praktycznie nie ma opadów, ale pogoda nie jest słonecznie. Niebo jest niemal zawsze zachmurzone. Noc cool.

3. Buenos Aires. Okres wiosenny od września do grudnia jest najbardziej korzystna do odwiedzenia tego miejsca. Wraz z nadejściem lata staje się gorący i wilgotny. Często wiąże się z burzy.

terytoria Południowe

1. Maar del Plata (na południe od Buenos Aires). Od czerwca do sierpnia temperatura nie jest za wysoka, niska wilgotność powietrza, co przyczynia się do poczucia zimne. Jest już szerzy wschód Sudestada zimny wiatr. Odgrywa kluczową rolę w pogodowych i tworzy klimat Argentyny w południowych regionach.

2. Bariloche (południowej części Andów). Od czerwca do sierpnia, atmosfera przypomina Alpejski panującego tutaj. Są popularne ośrodki narciarskie w tych miejscach w tym okresie.

3. Puerto Madryn (Patagonia). Przez cały rok, nigdy nie dostać deszcz. Deszcze są rzadkie. Klimat Argentyny jest minimalne mokro. Słoneczne dni. Zimny wiatr wieje Antarktyce bez zatrzymywania się. Czasami wydaje się, że uczucia tutaj temperatura spada do zera. Jednak, według statystyk, prawie nie spada poniżej 10.

Tierra del Fuego w całym obszarze najbardziej dotkliwe w warunkach klimatycznych. W zimie jest zimno, trochę cieplej w lecie. Zimny wiatr ciągle wieje, szczególnie niesmaczne w okresie od listopada do lutego.