273 Shares 9478 views

Co ciekawe, podczas jakiegoś morza na Cyprze?

Cypr – jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, przyciągając rosyjskich turystów od ponad 20 lat. Dla naszych rodaków, że już od dawna sposobem idealne wakacje letnie, a historie o tym, co to wspaniałe morze na Cyprze – zazdrość wśród tych, którzy nawet nie tam. Ta wyspa jest podzielona na dwie części – Republiki Cypru i TRPC, która jest częściowo uznane stowarzyszenie państwa w ramach jurysdykcji Turcji. Ale w centrum rosyjskiej turystyki w tym przypadku Republiki Cypryjskiej.

Głównie przyciąga naszych gości to bajeczne wyspy oczywiście plaż. Które morze obmywa Cypr? Bardzo ciepłe – Morza Śródziemnego. Na wyspie znajduje się w jego wschodniej części. Ale odpowiedź na to pytanie z punktu widzenia geografii nie jest do końca prawdziwe. Więc co morze na Cyprze? Cypr, oczywiście. Jest izolowany jako integralnej części Morza Śródziemnego. I północno-wschodnia część (ten, który obmywa brzegi Cypru i Azji Mniejszej) nazywa Cilician morze. Część wschodnia, która leży między wyspą i Bliskiego Wschodu, banki nazwie Morze Lewantyńskie.

I że odpowie typowego turystę, jeśli zapytać go o to, co morze na Cyprze? Pierwsza odpowiedź, które można usłyszeć: „Pure”. W tym przypadku, twarz osoby zaświeci rozmarzony uśmiech – to morze nie mogą być zapomniane przez długi czas.

Cypr naprawdę czyste morze, nic dziwnego, wielu z plaż wyspy nagrodzonych „niebieską flagę” Unii Europejskiej za czystość środowiska i rozwoju infrastruktury. Wszystkie plaże na Cyprze są własnością miasta, a ich wizyta jest zupełnie za darmo. Ale spodziewać się zapłacić około 1-2 euro za wynajem sprzętu plażowego: Namioty, parasole, leżaki.

Ponadto, Morze Cypr jest jednym z najbardziej ciepłe i słone Morza Śródziemnego. Ze względu na wysoką zawartość soli w prawie wszystkich życia morskiego koncentruje się na wodach przybrzeżnych, co daje pole do nurkowania. Bogato cypryjskie morze i rafy koralowe, aby zobaczyć, że – marzenie każdego miłośnika głębinowych nurkowania. Ale należy pamiętać, że władze cypryjskie skrupulatnie monitorować wzrost z dna morskiego archeologicznych skarbów turystów. Dlatego też, pomimo faktu, że znajdują się w okolicznych wodach – jest na tyle prosty, aby spróbować odebrać historyczną spuściznę jako dar nie jest konieczne.

Cypr. Co tu jest morze? Nie tylko krystalicznie czysta, ale także ciepła. Średnia temperatura wody morskiej u wybrzeży wyspy wynosi około 15-17 stopni w miesiącach zimowych, a dokładnie – od listopada do maja. W okresie letnim woda ogrzewa się do 22-27 stopni.

Jakie są główne miejsca na Cyprze są na wakacje na plaży? Oczywiście, główny ośrodek jest Larnaca. Również doskonałe plaże może pochwalić Limassol, Ayia Napa – stolicę nocnego życia na wyspie, w mieście Paphos, gdzie słynny zatoce Afrodyty. Jeśli nie podjęli decyzję o tym, gdzie spędzić wakacje, rozważyć odwiedzenie tych miastach. Następnie, po powrocie do domu, sam staje się entuzjastycznie opowiadać znajomym: „Och, co nad morzem na Cyprze”