583 Shares 3061 views

Głośniki Sven MS 3000: specyfikacje techniczne i opinie

System głośników Format 2.1 z oddzielnej jednostki sterującej zawsze przyciąga uwagę potencjalnych nabywców. Ponieważ oprócz wysokiej jakości głośnik dźwięku, pozbawiony wbudowanego w obudowie wzmacniacza, użytkownik otrzymuje system stereo stand-alone, który jest w stanie pracować bez podłączenia do źródła dźwięku (PC, laptopa, telewizora lub kina domowego).

Celem tego artykułu – system Sven MS 3000. Specyfikacja i opinii właścicieli, a także niewielką przegląd funkcjonalności pozwoli czytelnikowi na zapoznanie się z jednymi z najlepszych głośników na rynku krajowym według kryterium „cena-jakość”.

Pierwszy znajomy

Firma Sven nigdy scrimped na opakowaniach swoich produktów, tak aby system głośników nie jest wyjątkiem. Kolumny dostarczane są w tej samej obudowie, która ma ogromny rozmiar i znaczny ciężar. W związku z powyższym, nabywcy mają wiele pytań do producenta do dużej wielkości opakowania. Z drugiej strony, głośnik Sven MS 3000 jest dobrze chroniony przed wstrząsami i upadków podczas transportu.

Jeśli chodzi o sprzęt, to zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Po tym wszystkim, oprócz głośników jednostki sterującej i pilota do niego w polu użytkownik znajdzie przewód zasilający, złącza audio Złącze do podłączenia źródła dźwięku i kabel do podłączenia głośników do wzmacniacza. Również obecny w zespole informacyjny przewodnika. Wyjaśnia nie tylko użytkownikowi, jak wykonać połączenie i całkowicie opisuje działanie jednostki sterującej.

parametry techniczne

Kolumna Sven MS 3000 – koszt 10 000 rubli – w tym przedziale cenowym mają bardzo ciekawe cechy. Po pierwsze, w przypadku satelitów i niskotonowy jest wykonana z drewna i ma ekranowanie magnetyczne. Innym interesującym czynnikiem jest wielkość samych głośników. Element niskiej częstotliwości ma średnicę 165 mm i głośników stereo 22 są zainstalowane i 90 mm.

I w kolumnach, a subwoofer ma przetwornicy fazowej. Satelity otrzymano 20 watów w każdym kanale i niskotonowego w stanie wykazać, 40 watów. Proszę posiadacza i zakres częstotliwości 35-25 Hz to 000. Jeśli chodzi o rozkładzie niskotonowy podano zakres 35-150 Hz, natomiast wszystkie inne częstotliwości przyporządkowane do satelitów.

Funkcjonalny system głośników

Przenośne multimediakolonki zawdzięczają czas obecności USB 2.0, które producent umieścił na obudowie jednostki sterującej właściciele Sven MS 3000. Recenzje twierdzą, że wbudowany odtwarzacz audio, aby poradzić sobie z każdym rodzajem danych. Oprócz interfejsu USB w organizmie można wykryć i czytnika kart, jednak wie, że to jedyny format SD. Ale nikt nie zabrania właściciela do korzystania z adapterów.

Dla użytkownika systemu głośników rozrywka jest obecny i niezwykłe w tuner FM. Poza odtwarzaniem muzyki, był w stanie nagrać audycję dla pamięci (USB lub SD). Dość ciekawym rozwiązaniem od Sven. Jak dla wbudowanego korektora, działa sprawnie, ale większość użytkowników woli kontrolować swoje wysokie i niskie częstotliwości w czasie odtwarzania.

Łatwość obsługi

Jednostka Workspace kontrola głośnik Sven 2,1 MS 3000 jest wygodny i wystarczająco funkcjonalny. Regulacja głośności wydaje się ogromny w porównaniu do innych elementów przedniej części panelu, ale jego duże rozmiary tylko dodaje do wygody użytkownika, ponieważ łatwiej regulować głośność. Regulatory ekspres kontrola częstotliwości również wygodne i ogólnie rzecz biorąc, choć ich wielkość jest dwukrotnie mniejsza niż Zdalne sterowanie głośnością. Na przednim uchwycie 4 wykrywa przycisku. Są one przeznaczone do sterowania odtwarzaniem muzyki. Wielkość tych przycisków jest mały, ale jest to wygodne do czynienia z akustyki bez pilota.

Tylny panel jest przeznaczony do podłączenia głośników i subwoofera do wzmacniacza. Producent uprościć interfejs użytkownika poprzez ustawienie styki sprężynowe. To rozwiązanie pozwala właścicielowi niezależnie policzyć długość kabla i zainstalować kolumny w dowolnej odległości od głowicy. wejście liniowe do podłączenia do urządzenia odtwarzającego skonfigurowany jako kontakty RCA.

zdalne sterowanie

Acoustic Sven MS 3000 jest w komplecie z pilotem. Niech to wygląda na brudny, ale dla użytkowników, w zależności od ich opinii, do niego żadnych pytań. Małe urządzenie jest w stanie włączyć lub wyłączyć głośniki, regulować głośność, lub wyłączyć go całkowicie. Konsola może wybrać źródło dźwięku (wejście liniowe, USB, SD lub FM). Odpowiednio, dla każdego z trybów posiada własną funkcjonalność, która jest zarządzana przez samych przycisków.

Ponadto konsola jest wyposażona w dziesięć ponumerowanych przycisków. Ich celem nie jest jasne dla wszystkich kupujących, ale producent twierdzi w swoim oświadczeniu, że wygoda jest oczywista – można wybrać pozycję pożądanego składu, ręcznie wprowadzić kanał nadającą ulubiony fal radiowych i skonfigurować swój wewnętrzny zegar.

oględziny

Jeśli chodzi o wygląd akustyki Sven MS 3000 opinii użytkowników Cherry nie ma negatywnego. Jakość wykonania jest przyzwoita, przez oględziny nie wykryje żadnych defektów lub niedoskonałości w stawach powierzchni drewnianych. kolor „wiśnia” doskonale nadaje się do tych kolumn.

Głośniki są wyposażone wyjmowanymi poduszeczkami, które chronią głośniki przed uszkodzeniem i kurzem. Założyć i wyjąć go z łatwością, dzięki czemu użytkownik może w dowolnym momencie, aby radykalnie zmienić wygląd głośników. Podobnie jak melomanów i samych głośników:

  1. Są one łatwo usuwane z drewnianej obudowy głośników (trzeba odkręcić kilka śrub).
  2. Głośnik wysokotonowy wykonany jest ze Hi-Fi – emiter ściereczką, nie z tworzyw sztucznych, jak to się często zdarza w urządzeniach tanich.
  3. Ogromne grzejnik niskotonowy ma również tkaninę w procesie nie odbijają się w dolnej części obudowy.

Ocena dźwięku

Zgodnie z głośników opinie jakość odtwarzania muzyki Sven MS 3000 są różne. Fakt, że producent, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, nie gonić dużą objętość. Nacisk został położony na jakość dźwięku: subwoofer nie ma plam i dziur. Z tego powodu, bas brzmi ciężko, bez rasplyvchivosti. Użyteczność dla wielu użytkowników jest to, że subwoofer może być zainstalowany w dowolnym pomieszczeniu, bez obawy, rezonansów i nietypowych wibracji otaczające meble. Z drugiej strony, w porównaniu z podobnymi produktami konkurentów, mających taką samą moc, przedstawiciel SVEN brzmi ciszej 20-30%.

W odniesieniu do zakresu częstotliwości, kolumna jest w stanie osiągnąć swój pełny potencjał – subwoofer odtwarza tylko jego częstotliwość i głośniki stereo zastrzeżenia tylko ich zakres. To naprawdę zachwyci wszystkich miłośników muzyki. Aby poprawić jakość wyjścia głośników zaleca się umieścić na poziomie 0,7-1,2 m od podłogi (producent dostarczył ich zawiasy do montażu na ścianie).

sprzężenie zwrotne

Wielu właścicieli uważa, że głośnik niskich częstotliwości Sven MS 3000 Akustyka jest kluczem do wysokiej jakości odtwarzania muzyki na głośnikach. Jego praca została porównaniu do subwooferów, które są wyposażone w systemie 5.1. Interesująca analogia, bo to różne klasy systemów dźwiękowych. W odniesieniu do potencjału wzmacniacza i głośników samych, dodatkowy zasilacz jest dostępny i to jest około 20%. Wydaje się, że producent ustawił ogranicznik głośności, aby przedłużyć żywotność kolumn.

Negatywne opinie zasługują tuner FM. Odtwarza radia miał żadnych skarg, ale z poszukiwaniem fal miał wyraźne problemy. W przypadku złej zasięgu, lub w obecności konstrukcji metalowych na właściciela obiektu należy myśleć o godnej anteny, które pomogą rozwiązać problemy związane z niskim sygnału. Niektórzy użytkownicy mają problemy z zegarami elektronicznymi, które są obecne na jednostce sterującej – szybko siada akumulator i zamraża czas. Problem ze stykami wewnątrz obudowy jest już znany do producenta, tak jest w przypadku usług.

Konkludując

nagłośnienie Sven MS 3000 wartość 10 000 rubli z pewnością przyciągnie uwagę wielu melomanów. Po tym wszystkim, jakość dźwięku z nią nie tak wielu konkurentów w klasie budżetowej. Piękny wygląd, montaż wysokiej jakości, funkcjonalne i wygodne sterowanie tylko dodaje się do atrakcyjności kolumn danych. Istnieje kilka wad, które wpływają na głośność dźwięku oraz urządzeń elektronicznych, ale to jest, według wielu ekspertów, jest to drugorzędny czynnik, który nie narusza interesów melomanów. Po wszystkie głośniki zakupione głównie według kryterium „Cena jakości”, a także z tego, Sven produkt w porządku.