388 Shares 4692 views

Rozmari Kennedi: A Biography, skutki lobotomii

Rozmari Kennedi – córką wybitnego rodziny, której życie, aż do niedawna była owiana tajemnicą. Nazwa tej kobiety stał się powszechnie znany po opublikowaniu książki „The Lost Kennedy”, był autorem przez E. Kohler-Pentakroff.Chto było powodem, że ukochanym dzieckiem okolicznościach ukryte przed światem, i zapomnieniu? Odpowiedź na to pytanie szuka w artykule.


Chociaż nie było żadnych oznak kłopotów …

rodzina Kennedy i nie mógł myśleć, że takie radosne wydarzenie – narodziny pierwszą córkę, która była już trzecim dzieckiem, w czasie, będzie w cieniu tragicznych wydarzeń. W międzyczasie, jasne i radosne dni był 13 września 1918 wspaniały i szczęśliwy. W taki porządny rodzina pojawiła się bardzo podobna do swojej matki, pięknej i zdrowej dziewczynki.

Dziecko nadano imię Mary Rose Kennedy. Rodzice, którzy są w okresie narodzin było: mama – 28 lat, ojciec – 30 – nazwał ją kochać Rosy lub rozmaryn.

Pierwszym sygnałem

Pierwsze dziecko nie różniła się od innych noworodków, ale rodzice w końcu zauważyć, że ich rówieśnicy dziecko nadal pozostaje w tyle w rozwoju. Rosemary nie była pierwszym dzieckiem w rodzinie, więc to była porównywana z nikim. Było widoczne, że indeksowanie, mówić i chodzić zaczęła się znacznie później niż oczekiwano.

Doświadczanie rodzice szybko się uspokoił, bo jasność Medicine zbadali dziewczynę, obiecał, że wkrótce będzie lepiej – dziecko dogoni rówieśników, i nic złego z tego nie ma zaległości. Jednak tym razem lekarze źle wymawiane werdykt. Wkrótce stało się jasne, że Rozmari Kennedi naprawdę opóźnionych w rozwoju, jest opóźniony.

decyzja rodzina

Pierwszą reakcją na taką straszną diagnozą został poproszony przez ogromne zamiłowanie do wyzywające i głęboko ukochanego dziecka. rodzina Kennedy postanowił razem do dołożenia wszelkich starań, aby dziewczynka mieszkała szczęśliwe życie i był otoczony miłością i uwagą.

Ojciec twierdził, że jego córka będzie żyć z nimi. Wszystkie oferty wysłać dziewczynę do wyspecjalizowanych agencji zostały odrzucone. Rodzice, bracia i siostry Rosemary nadzieję, że mogą leczyć ją swoją miłością.

Świadkowie mówią, że za kilka lat, taka postawa do dziewczyny nie dają rezultatów.

Rosemary życia w rodzinie

Oprócz rodziny Rouz Meri miała 8 dzieci, i wszystkie są bardzo lubił swojej siostry. Każdy na swój sposób starał się doprowadzić dziewczynę do swojego biznesu.

Zauważając, że dziewczyna kocha konkurencji łodzi i że daje wielką radość być dokładnie w łodzi, która prowadzi bracia zawsze zabrał ją ze sobą do tego rodzaju rozrywki. Zwłaszcza, że jej siostra była zawsze bardzo posłuszny.

Matka dziewczynki, Roza Fitsdzherald zauważyła, że jej córka bardzo lubi, kiedy śpiewa i gra na pianinie. Ta rozrywka stała się częścią tej rodziny. Jego matka grał i śpiewał i tańczył rozmaryn, który, nawiasem mówiąc, ona całkiem dobrze.

Dziewczyna zrobiła to tak dobrze, że jej bracia, żeby ją zadowolić, często zaprosił ją do tańca podczas festiwali i stron. Ta idylla jest zachmurzone tylko jedno pytanie dziewczyny: „Dlaczego ja tańczyć tylko z braćmi, a nie kogoś innego?”

Inna dziewczyna lubiła, kiedy jej prezenty komplementy. Świadkowie twierdzili, że to komplement na temat jej piękny uśmiech mógłby jej uśmiech na kilka godzin. Rosemary obserwował jego wygląd: piękne sukienki, fryzury i manicure były jej pasją.

pogorszenie sytuacji

Z lat rozmarynu słodki, dobroduszny, uśmiechnięte dziecko zaczęło zamieniać się w agresywnego nastolatka. Jej emocje czasami przewraca i członków rodziny było trudno ją kontrolować. Dziewczynka dorastała, nie mogła być nadzorowane i było obarczona ujawnienia sekretów rodzinnych.

Matka martwi się o tej sytuacji, a ona nadal wykazują córkę w psychiatrii różnych specjalistów. Lekarze są powtarzane jako jedna: „Fakt, że Rozmari Kennedi odzyskany, nie ma nadziei.” Ponadto, lekarz zaleca, aby natychmiast zidentyfikować córkę specjalistycznej klinice, gdzie po będzie to właściwe monitorowanie i opieka.

Akt, który zmienił wszystko

Należy zauważyć, że rola ojca w tej rodzinie było bardzo duże. Ostatnie słowo zawsze było po nim. A głowa rodziny uważa się, że jego syn, John przewiduje świetlaną przyszłość. Jednym z Kennedy – Prezes – to jego marzenie. Z biegiem czasu, ojciec zaczął myśleć, że bolesny stan Rosemary może negatywnie wpłynąć na karierę swojego ukochanego syna.

Gdy ojciec rodziny, Dzhozef Patrik, został wyznaczony jako ambasador USA do Wielkiej Brytanii, rodzina zaczęła iść w kręgach socjety. To był fakt, że córki starsze, rozmaryn i Kathleen, wkrótce przedstawiony do rodziny królewskiej. Uroczystość odbyła się w Pałacu Buckingham, i to właśnie tutaj Rozmari Kennedi dokonany czyn, który zmienił jej los.

W rzeczywistości, nic strasznego się nie stało, dokonując głęboki ukłon, młoda damo potknął się zawahała, a to doprowadziło do tego, że społeczeństwo zaczęło się mówić o jej stanie niezdrowe.

fatalny decyzja

„Winny” Rosemary są zamknięte w klasztorze. Należy zauważyć, że zachowanie dziewczynek zaczął nie zmieni się na lepsze: częstsze napady agresji, nie było niewystarczającą odpowiedzią na różnych sytuacjach życiowych. Niekontrolowane napady gniewu zakończone z rozmarynem pokazała ogromną siłę, może sobie pozwolić na napotkasz mężczyzny z obiektu. Zaczęła się uciec z miejsca jego uwięzienia.

Na początku 1941 roku, głowa rodziny zainteresował się neurochirurgii eksperymentalnej. Fakt, że lobotomia leczyć chorych psychicznie, powiedział żonie. Matka zleciła jedna z jego córek do badania spraw związanych z lobotomii, ponieważ w tym czasie American Medical Association był zagorzałym przeciwnikiem takiej interwencji w ludzkim mózgu.

Kathleen, który był zainteresowany w procedurze działania, stwierdził, że Rosemary taka operacja nie przyniesie niczego dobrego. Ta zgłosiła się do matki.

Wątpliwości matka rodziny przyniósł do poznania Dzhozefa Patrika. Jest to jednak wnioski z samicy pół ignorowane.

Ojciec, nawet konsultacji z rodziną, postanawia zrobić operację córki – lobotomii. Twierdzi, że operacja została przeprowadzona bezzwłocznie.

Lobotomia: Krótka zaświadczenie lekarskie

Lobotomy mózgu – to działanie związane ze zniszczeniem korę płatów czołowych mózgu. Przed operacja jest wykonywana w celu zmniejszenia nasilenia choroby, takie jak depresja, schizofrenia, psychoza, zachowań przestępczych, lęk i stan lęku. W takiej operacji prawie zrobić w dzisiejszych czasach.

Lobotomia często powoduje całkowitą zmianę osobowości, prowadzi do upośledzenia umysłowego.

statystyka medyczna mówi, że od 1936 do 1951 roku, ta operacja wystąpiło ponad 18 tysięcy pacjentów w Stanach Zjednoczonych. W Związku Radzieckim od 1940 roku zabronione lobotomii.

Szczegóły operacji

Dzhozef Kennedi podjął decyzję po konsultacji z renomowanych chirurgów w dziedzinie lobotomii, który obiecał mu dobry wynik. Na jesieni 1941 roku bez wiedzy żony i dzieci, głowa rodziny Kennedy wyznaczył operacji dziennie do swojej najstarszej córki.

Operacja została przeprowadzona doktora Freemana i Jamesa. Rosemary podczas lobotomii był w umysłach. Nie tylko, że ona nawet odpowiedzi na pytania z lekarzem. Według jednego z lekarzy nacięcia pacjentów wykonano w obszarze mózgu, do głębokości dwóch i pół centymetrów. Głębokość cięcia była kontrolowana przez zachowanie kobiet, gdy lekarz słyszał niespójną mowę, operacja została przerwana.

Efektem zabiegu

Rozmaryn w czasie operacji wynosił 23 lat. Brak poprawy w tej procedurze nie jest podane. Rozmari Kennedi lobotomia po Zacząłem czuć się znacznie gorzej w jego rozwoju, wróciła do lat niemowląt.

Problem z przebłyskami agresją, oczywiście, został rozwiązany, ale dziewczynka stała się absolutnie bezradny.

Rosemary został wysłany do jednej z wyspecjalizowanych szkół w Wisconsin. Tam pozostał aż do jego ostatniego dnia.

Rosemary relacje z rodziną po lobotomii

Dzhon Kennedi, prezydent USA, choć pośrednio, ale nadal odgrywał rolę w tym, że jego siostra została wykreślona z rodziną w zapomnienie. Tak wysoka pozycja, a następnie jeden z szefów państwowych członków rodziny cierpi na demencję …

To była decyzja jego ojciec – za wszelką cenę starają się uniknąć rozprzestrzeniania się wszelkich informacji o nieszczęściu, że stało się jednym z członków rodziny Kennedy.

Okazało się takiej decyzji tak, że bracia i siostry z dziewczynami nigdy nie starali się na spotkanie z nią, nigdy nie był zainteresowany jej losem. Ponadto dziewczęta przestał pamiętam nazwy rozmów w domu.

Prawdopodobnie tylko jedna matka potajemnie odwiedził swoje dziecko raz w roku, a te wizyty były bardzo rzadkie i ściśle niejawnych.

Czas zrobił swoje zadanie, trzecia para dziecko Kennedy zaczął szybko zapomnieć. Tajny rodzina Kennedy posiadał tylko przez lekarza rodzinnego – dr Brown. Plotka głosi, że Służba Bezpieczeństwa była też świadoma trwającej operacji.

Rosemary życie po operacji

Jak już wspomniano, dziewczynka została umieszczona w specjalistycznej instytucji medycznej. Mental dziewczyna pojemność utożsamiane z rozwojem dwuletniego dziecka: ona sama mogła jeść ani strój, ani prać. Rosemary była w potrzebie stałym nadzorem i opieką.

W specjalnym szpitalu ostatecznie właścicielem dom został zbudowany dla konkretnego pacjenta, gdzie mieszkała aż do jej śmierci.

Należy zauważyć, że Rosemary przetrwała nie tylko rodzicom, ale także jego słynnych braci. Zanim dotrą do 86 roku życia, kobieta zmarła w 2005 roku, jako lekarze doszli do wniosku, z przyczyn naturalnych.