199 Shares 5978 views

Antybiotyki są najnowszej generacji o szerokim spektrum

Wśród leków zajmują ważne miejsce antybiotyki ostatniej generacji aktywne wobec wielu bakterii. Są one stosowane w leczeniu schorzeń zakaźnych, które znacznie zmniejszyć śmiertelność pacjentów z banalne aktualne zapaleń płuc i odmiedniczkowe zapalenie nerek. Ze względu antybiotyków ułatwione i przyspieszone odzyskiwania zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, i stało się możliwe wykonywanie skomplikowanych procedur chirurgicznych. Nawet zakażenia ran są skutecznie leczone antybiotykami.


antybiotyki o szerokim spektrum działania (ABSHS)

Ta kategoria obejmuje środki przeciwbakteryjne aktywne wobec bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich. Pierwszą stanowią czynniki przyczynowe chorób zapalnych schorzeń jelit, układu moczowo-płciowego i układu oddechowego. organizmy Gram-dodatnie często powodują zakażenia rany i pośredniczyć występowanie powikłań pooperacyjnych w chirurgii.

Lista ABSHS inny czas zwalniania

Niektóre antybiotykiem o szerokim spektrum najnowszej generacji są aktywne wobec zakażeń pierwotniakami. Przykłady obejmują pochodne nitroimidazolu – tinidazol, metronidazol i ornidazole. Najpowszechniej stosowany metronidazol z powodu przystępnej ceny. Klasę analogowe – tinidazol – podobne spektrum aktywności przeciwbakteryjnej, ale nie stosuje się pozajelitowo. Ogólnie, wszystkie grupy antybiotyków o szerokim spektrum działania są przedstawione w sposób następujący:

 • penicylin naturalnych;
 • ingibitorzaschischennye aminopenicyliny;
 • Pseudomonas penicyliny, takie ingibitorzaschischennye;
 • cefalosporyny III cefalosporyny generacji IV generacji ;
 • grupa aminoglikozydy;
 • antybiotyki tetracyklinowe ;
 • Antybiotyki makrolidowe;
 • liczba antybiotyków karbapenemowych;
 • chloramfenikol;
 • fosfomycyna;
 • ryfampicyna;
 • dioxidine;
 • sulfonamidy;
 • chinolony fluorochinolony;
 • grupa nitrofurany;
 • nitroimidazol antybiotyki serii.

Ta lista nie podano nazwy grupy antybiotyków o wąskim spektrum działania. Są one specyficzne dla niewielkiej liczby drobnoustrojów i są skuteczne wobec nich. leki wąskim zakresie częstotliwości nie mogą być stosowane do leczenia superinfekcji i nie stosuje się empirycznie. Są one stosowane jako antybiotyki pierwszego rzutu w ustalonym patogenu.

Lista ostatnich pokoleń ABSHS

Powyższe środki przeciwbakteryjne, należą do różnych leków. Jest to pełna lista grup substancji o działaniu przeciwko bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnych. Jednak lista zawiera zarówno najnowszej generacji antybiotyków i wcześniejszych przedstawicieli tej grupy. Przedstawicieli najnowsze generacje wyżej są następujące grupy leków:

 • aminopenicyliny, które są odporne na działanie beta-laktamazy ( „Sulbaktam”, „ampicyliny”, „kwas klawulanowy” „Amoksycylina”);
 • cefalosporyny pokoleń, III i IV ( „cefotaksym” „cefoperazon” „ceftazydym” „ceftriakson” „cefpirom” „cefepim”);
 • III oraz antybiotyki aminoglikozydowe ( „amikacyna” „netylmycyna”);
 • 14- i 15-członowe półsyntetyczne makrolidy ( „roksytromycyna” „klarytromycyna,” „azytromycyny”);
 • Naturalne 16-członowe, antybiotyki makrolidowe ( "midecamycin");
 • fluorochinolony, III i IV generacji ( „lewofloksacyna” „sparfloksacyna” „gatifloksacyna” „trowafloksacyna” „moksyfloksacyny”);
 • karbapenemy ( "meropenem" "Imipinem-cylastatyny" "Ertapenem");
 • nitrofurany ( "Nitrofurantoina" "Furazidin", "ersefuril").

Antybiotyki, które są wyłączone z listy

Te uprzednio zabezpieczone przeciwko gatunkom Pseudomonas penicyliny mają szerokie spektrum działania, jednak stosowane tylko wobec P. aeruginosa w związku z potrzebą zmniejszenia prawdopodobnego kontaktu z najnowszą datą i silnym antybiotykiem. W ten sposób zapobiega się ryzyku bakterii opornych na leki. Największą skuteczność przed zakażeniem Pseudomonas manifestuje „tazobaktam”. Od czasu do czasu „Piperacillin” i „kwasem klawulanowym” użyte jako najnowszej generacji antybiotyków zapalenia płuc wywołanego przez szczepy szpitalne patogenu.

Również na liście nie są grupą antybiotyków ostatnia generacja penicylin naturalnych i anty-gronkowcowych. Były nie mogą być stosowane w leczeniu pacjentów ze względu na konieczność częstego podawania dożylnego lub domięśniowego. Formy, które pozwalają im wziąć doustnie, nie istnieje. Podobna sytuacja występuje z cefalosporyny. Z tego samego spektrum aktywności jak penicyliny, nie mogą one być podawane doustnie z powodu zniszczenia w żołądku.

Cefalosporyny i penicyliny stosowania pozajelitowego – to najnowsza generacja skutecznych antybiotyków na zapalenie płuc. NASB naukowcom udało się opracowanie postaci dawkowania podawania dojelitowego. Jednak badania nie zostało jeszcze wprowadzone w życie, a wiele leków może być stosowany do tej pory tylko w stacjonarnych zakładach opieki zdrowotnej.

Wysoce skuteczne antybiotyki dla dzieci

Odkrywania najnowszej generacji antybiotyków, lista leków zalecane dla dzieci, zmniejszyła się znacząco. W dzieciństwie, mogą być używane tylko przez przedstawicieli kilku aminopenicylinami ( „amoksycylina”, „kwas klawulanowy”), cefalosporyny ( „ceftriakson” „Cefepime”), makrolidy ( „azytromycyna”, „midecamycin” „Roksytromycyna”, „klarytromycyna”). Antybiotyków fluorochinolonowych, karbapenemy nitrofurany i nie mogą być stosowane ze względu na ucisk wzrostu kości, wątroby, nerek i toksyczności.

nitrofurany systemowe nie są stosowane ze względu na brak dowodów naukowych potwierdzających bezpieczeństwo zabiegu. Jedynym wyjątkiem jest „furatsillina”, nadaje się do miejscowego leczenia ran. Nowoczesne i bardzo skuteczne antybiotyki do ostatniego pokolenia dzieci w następujący sposób: makrolidy, penicyliny, cefalosporyny (nazwy leków są podane powyżej). Pozostałe grupy środków przeciwdrobnoustrojowych nie są zalecane ze względu na toksyczne działanie i szkieletowych.

ABSHS dla kobiet w ciąży

Według klasyfikacji FDA (US), tylko kilka z najnowszych generacji antybiotyków może być stosowany w leczeniu kobiet w ciąży, która jest bardzo mała lista. Należą one do kategorii A i B, to jest niebezpieczeństwo z nich nie potwierdził, ani nie ma działania teratogennego w badaniach na zwierzętach.

Substancje o nieudowodnionym skutki dla płodu, a także z obecnością efekt toksyczny może być używany tylko w przypadku występowania efektu terapeutycznego na boku (kategoria C i D). Przygotowania kategoria X różnią sprawdzone działanie teratogenne na płód, jeśli to konieczne, ze względu na ich wykorzystania niekoniecznie aborcji.

W trakcie ciąży, następujące antybiotyki ostatniej generacji tabletki o szerokim spektrum: zabezpieczony aminopenicyliny ( „Amoklav”, „Amoxiclav”), cefalosporyny ( „cefazolina” „CEFTRIAXONE” „cefepim”). Makrolidy ( „azytromycyna”, „klarytromycyna”, „midecamycin” „Roksytromycyna”) są dopuszczone do użytku w trzecim trymestrze ciąży, ze względu na fakt, że ich działanie teratogenne działanie nie zostało w pełni zbadane, a jej brak nie może być jednoznacznie mówić. Również kobiety w ciąży bezpiecznie korzystać penicyliny w przypadku braku alergii.

Zastosowanie antybiotyków do leczenia zapalenia oskrzeli

Wszystkie antybiotyki ostatniej generacji o szerokim spektrum działania, w teorii, może być stosowany do oskrzeli i jeśli ich cechy farmakodynamiczne optymalna dla tego zapalenia płuc. Jednakże, nie są optymalne schematów racjonalnego leczeniu takich chorób. Brać pod uwagę wahań skutecznych kombinacji środków przeciwbakteryjnych do zapewnienia szerokiego zakresu szczepów bakteryjnych.

Nitrofurany, pochodne nitroimidazolu i sulfonamidy nieracjonalne stosowanie w leczeniu chorób zapalnych układu oddechowego. Najbardziej skuteczne połączenie oskrzeli lub płuc, przepływ płuc chroniony makrolid o aminopenicyliny ( „Amoklav” + „azytromycyny”). Długotrwały oskrzeli wymaga termin cefalosporyny zamiast aminopenicyliny ( „ceftriaksonu” + „azytromycyna”). W tym schemacie, makrolid można zastąpić inną klasę analogowego: dla „midecamycin” „klarytromycyna” lub „Roksytromycyna”.

Wszystkie te antybiotyki najnowszej generacji do oskrzeli mieć wpływ wyraźny, chociaż kliniczne objawy choroby mogą nadal być obecne. Kryterium skuteczności leczenia – pojawienie się kaszel z flegmą stopniowo oczyścić i ulgi gorączki. W POChP osłabia również duszności, apetyt poprawił, zmniejszenie pragnienia częstotliwości kaszel.

Skuteczne leczenie zapalenia płuc

Zapalenie łagodne traktuje się na podstawie oskrzeli, ale z użyciem cefalosporyny i makrolidu. Przy umiarkowanym do ciężkiego zapalenia płuc pozaszpitalne pochodzenia mianowany cefalosporyny ( „ceftriaksonu” lub „Cefepime”) z szeregiem fluorochinolony ( „Ciprofloxacin” lub „lewofloksacyną”). Te antybiotyki ostatniej generacji o szerokim spektrum dobrze tłumić mikroflora pozaszpitalnego, a efekt ich stosowania jest widoczny w drugim dniu leczenia.

Dzisiejsze najnowszej generacji antybiotyków zapalenie płuc (nazwa nadana powyżej) wpływają na patogen, jego funkcje życiowe poprzez hamowanie lub zabijając go. Pierwsze substancje nazywane są bakteriostatyczne, bakteriobójcze i ostatnie leki. Cefalosporyny i fluorochinolony aminopenicyliny – bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Makrolidy – Ponadto, kombinacja antybiotyków przeznaczone nie tylko poszerzyć zakres działań, ale również do przestrzegania zasad łączenia jednego leku z bakteriobójczego bakteriostatycznym jeden.

Leczenie ciężkiego zapalenia płuc u HITD

Na oddziale intensywnej terapii, gdzie może występować u pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc i zespół zaburzeń na tle zatrucia. Główny wkład do nasilenia choroby, takich pacjentów sprawia mikroflorą patogenną, że jest odporny na środki przeciwdrobnoustrojowe. W takich sytuacjach stosuje karbapenemy ( „Imipinem-cylastatyną”, „Tienam”, „Meropenem”), nie są ważne do stosowania w warunkach ambulatoryjnych.

Leczenie zapalenia zatok i zapalenie zatok

Dzisiejsze najnowszej generacji antybiotyków zapalenie zatok lub zatoki stosowany do zabijania zarazków. W takich przypadkach można stosować antybiotyk bakteriobójczy. Jednakże, jeśli sinus Główną trudnością jest dostęp do miejsca zapalenia przeciwbakteryjnego. Dlatego też, najbardziej powszechnie stosowany lek cefalosporyny. Przykładem jest „ceftriakson” lub „Cefepime”. Może być również podawany fluorochinolony III Wytwarzanie lewofloksacyna „-”.

Leczenie anginy nowoczesnych środków przeciwdrobnoustrojowych

najnowszej generacji antybiotyków ból gardła są mianowani w tym samym celu. Ponadto, w zatoki i tym samym środki przeciwbakteryjne mogą być stosowane w anginie. Jedyną różnicą jest to, że w przypadku zapalenia migdałków mogą być również używane, środki antyseptyczne, na przykład, „furatsillina” – przygotowanie szeregu nitrofurany. Angina aminopenicylinami chociaż mogą być również z powodzeniem stosowany chroniony lub kwas klawulanowy, sulbaktam ( „Amoklav” „Amoksiklav” „Ospamoks”). I leki powinny być podawane przez 10-14 dni.

Leczenie odmiedniczkowe zapalenie nerek i infekcje układu moczowo-płciowego

Ze względu na zanieczyszczenie dróg moczowych przez drobnoustroje, najnowszej generacji antybiotyków w odmiedniczkowe zapalenie nerek koniecznego do ich leczenia. Największą wartość terapeutyczną oto cefalosporyny, fluorochinolony i nitrofuranów. Cefalosporyny są stosowane w stosunkowo mniej ciężką odmiedniczkowe zapalenie nerek i fluorochinolony ( „Ciprofloxacin”, „Levofloxacin”, „Ofloxacin”, „Moksyfloksacyna”) – na pogorszenie w tle mają terapię.

Najbardziej skuteczne lek nadaje się zarówno do monoterapii i w kombinacji z „ceftriaksonu” reprezentuje dowolną liczbę nitrofurany – „FURAMAG”). Także chinolony mogą być wykorzystywane – „kwas nalidyksowy”. Najnowsze tworzenia wysokich stężeń w moczu i są aktywne przeciw drobnoustrojom zakażeń dróg moczowych. Ponadto, czasami gdy gardnelleze pochwa dysbakterioza i stosowane „metronidazol”.

lekooporność i jego wpływ

Ze względu na ciągłe zmiany w materiale genetycznym mikroorganizmów, głównie bakterii, wielu antybakteryjna skuteczność jest znacznie zmniejszona. Nabywania odporności na leki bakterii przygotowano zdolność do przetrwania w organizmie człowieka przez pośredniczenie degradacji chorób zakaźnych. To zmusza badaczy do poszukiwania i zastosować w praktyce nowe antybiotyki ostatniej generacji.

W okresie istnienia środków przeciwdrobnoustrojowych opracowanych przez około 7000 substancji w pewien sposób są wykorzystywane w medycynie. Większość z nich wyszedł z użytku ze względu na klinicznie istotnych objawów niepożądanych lub z powodu nabycia oporności drobnoustrojów do nich. Bo dzisiaj w medycynie stosuje około 160 leków. Około 20 z nich – to najnowszej generacji antybiotyków, których nazwiska często pojawiają się w podręcznikach medycznych przeciwbakteryjnej terapii chorób zakaźnych.