189 Shares 5035 views

Mieszkanie jest zimno, co robić i jak uniknąć takich problemów?

W większości przypadków przeziębne chłody przychodzą do naszych apartamentów znacznie wcześniej niż długo oczekiwany okres grzewczy. Wiele osób zna takie pytanie, ponieważ mieszkanie jest zimne, co robić, nawet wtedy, gdy nawet nie zostaną zburzone ściany.


Mieszkanie jest zimne, co mam robić?

Aby w Twoim domu nie było zimno, było pocieszenie i przytulność, przede wszystkim konieczne jest przynajmniej zmniejszenie strat ciepła lub całkowite wyeliminowanie jej, dlatego konieczne jest zamknięcie drzwi balkonowych i okien. Jeśli pieniądze są dozwolone, najlepiej jest je wymienić po prostu stając się szczęśliwym właścicielem doskonale wyposażonych ram i zamkniętych podwójnie oszklonych okien.

Jak wiesz, prosta instalacja nowych okien zwiększy temperaturę w mieszkaniu o 4-6 stopni. Ale istnieją inne sposoby poprawy izolacji cieplnej domu. Nie każdy wie, że przez kilka lat w naszym kraju specjalny film, odzwierciedlający promieniowanie podczerwone. Oznacza to, że w zimie nie odprowadza ciepła z mieszkania, aw lecie nie zaczyna się. Taki film może przekształcić jedno- komorowe okno w dwukomorowy, przy jednoczesnym zmniejszeniu strat ciepła o co najmniej 15-20 procent.

Mieszkanie jest zimne, co mam robić?

Nie warto zaciskać pęknięć pomiędzy ramą okienną a ramą z różnego rodzaju odpadami. Lepiej jest kupić specjalne uszczelki samoprzylepne. Oczywiście, ich koszt od 0,7 do 2,5 USD za kilka metrów może być przestraszony, ale, uwierz mi, ten rodzaj kosztów szybko Ci się spłaca.

Po pierwsze, izolacja jednopokojowego, dwu-pokojowego, trzypokojowego mieszkania nie zajmie Ci całego dnia, ale tylko dwie godziny na siłę. Po drugie, uszczelnienie pozwala na zamknięcie okna bez żadnych problemów, a najważniejsze jest drzwi balkonowe i okna. Zgadzam się, jeśli jest pytanie, co robić, jeśli jest zimno, to jest to bardzo dobry i wygodny sposób. I po trzecie, samoprzylepny szczeliwo, jeśli jest dobrze zaopatrzony, potrwa kilka lat.

Jednak wszystkie te mądre sztuczki przyniosą wynik tylko w przypadku, gdy system grzewczy dobrze wykona swoje obowiązki. Jeśli pytanie jest zimno w domu, co zrobić, nie ma odpowiedzi, konieczne jest stworzenie innego źródła ciepła. Można to uzyskać poprzez doprowadzenie istniejących systemów grzewczych do stanu pełnego lub poprzez wprowadzenie dodatkowych źródeł ciepła w mieszkaniu.

W domu jest zimno, co mam robić?

Jeśli masz wystarczająco dużo gotówki i odwagi, aby poważnie podjąć nową instalację systemu ogrzewania wody, możesz tylko pogratulować. Oczywiście zakres twórczych myśli w tym kierunku wśród wielu mieszkańców wielkich miast jest dość mały, a często kończy się najprostszym budowaniem dodatkowych baterii lub całkowitym zastąpieniem ich bardziej zaawansowanymi urządzeniami elektrycznymi.

Grzejniki segmentowe aluminiowe – będą zadowolić estetykę. W porównaniu ze starymi żołnierzami "potwory" wyglądają bardzo skutecznie i stylowo. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wiele z tego rodzaju produktów pochodzi z Włoch i od dawna słynęło z tworzenia unikalnych wzorów.

Dla tych, którzy są zainteresowani w tym wydaniu, mieszkanie jest zimne, co robić, jest inny uniwersalny sposób – zorganizować ciepłe piętro. Może to być jako dodatkowe źródło ogrzewania i podstawowe, oprócz grzejników do ogrzewania wody. Często jest to stosowane w pokojach dla dzieci, a także w pokojach z podłogą wyłożoną kafelkami – kuchnią i łazienką.

W porównaniu z konwencjonalnymi akumulatorami, podłoga ma większe zalety. Wszakże ciepłe powietrze, które tworzy grzejnik podgrzewania wody, wzrasta i regulacja temperatury na poziomie podłogi może być o 5-7 stopni niższa niż na górze, co grozi przeziębieniem. Ponadto, po ogrzewaniu z chłodnicą w jednej połowie pokoju może być cieplej niż inne.

Podłoga jest inaczej inna. Ciepło jest równomiernie rozmieszczone w swojej płaszczyźnie, dlatego też projekty nie powstają. Ale co najważniejsze – reżim temperaturowy na poziomie stopy jest nieco wyższy niż pod sufitem. Inny sławny Suvorov powiedział, że zawsze musisz utrzymać stopy w cieple, a głowa w ciągłym zimno. Człowiek jest komfortowy nawet w temperaturze 3-5 stopni poniżej zwykłego.

Dlatego należy przemyśleć ostrożnie, zanim zaczniesz izolować mieszkanie. Wybór należy do Ciebie! Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie musisz myśleć o takim pytaniu: co jeśli jest zimno?