661 Shares 8196 views

Home made marchewka: receptura

Marchew jest uważane za doskonałe źródło wielu pożytecznych witamin i minerałów. Dlatego ta często zawierają roślinne skład sałatek, zup i potraw. Niektóre gospodynie nawet żniwa dżem z marchwi na zimę. Jak to zrobić, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Opcja z cytryną

Należy zauważyć, że uczta, przygotowana zgodnie z recepturą innym przyjemny gorzki posmak. Okazuje się bardzo grube i piękne. Z biegiem czasu, konsystencja tego słodkiego przysmaku staje się podobny do naturalnego miodu. Przed rozpoczęciem procesu, upewnij się, że wszystkie składniki są obecne w kuchni. W zasięgu ręki powinny być obecne:

 • Kilogram marchwi i cytryn.
 • Wanilina.
 • Dwa kg cukru.

Dżem z marchwi, przepis, którego widać w dzisiejszym artykule, okazało się smaczne i pachnące, wskazane jest podjęcie cytryny z cienką skórą. Inaczej traktować będzie bardzo gorzki.

Kolejność działań

Nie wspominając, że powyższe ilości składników mamy dwa i pół litra słodkich smakołyków. Przede wszystkim trzeba wziąć cytryny. Są one dokładnie przemyto zimną wodą i gotuje się w ciągu pięciu minut.

Następnie trzeba przygotować marchewkę. Ona obrane i dokładnie umyć. Przygotowany w ten sposób przepuszcza się przez elektryczny mięsa roślinny szlifierki. Gotowane cytryna wyciąć dowolne kawałki, jednocześnie usuwając kość. Wtedy też, przepuszczone przez maszynkę do mięsa.

Otrzymaną masę cytrynowy marchwi jest umieszczony w misce i pokryty cukrem. Całość miesza się dobrze, a płytka jest wysyłany do wrzenia na małym ogniu przez czterdzieści minut. Na koniec dodać wanilina, położył chwycić gadżety w pre-sterylizowane słoików i rolki. Gotowy dżem z marchwi, skręcony przez maszynkę do mięsa, wysłał do dalszego przechowywania.

Opcja z jabłkami

Delikatność, gotowane w tym przepisie, okazuje bardzo smaczne. Charakteryzuje się pięknym miękkim odcieniu pomarańczowym. Przed rozpoczęciem gotowania, trzeba przeprowadzić audyt własnej spiżarni i zakup wszystkich brakujących elementów. Potrzebne będą:

 • Kilka kg marchwi.
 • Trzy kilo jabłek i cukru.
 • Kilo cytryn.

Że w procesie przygotowania przyszłość jam receptury z marchwi jest przedstawione w tym artykule nie jest spalony, pożądane jest, aby używać kociołek żeliwny.

Opis technologii

Wstępnie umyte, obrane i pokrojone jabłka ułożone w pojemniku do gotowania. Istnieje również wysłać zgnieciony na grubej marchewki trących. Wszystko zalać cukier, dobrze wymieszać i odstawić na bok przez jedną godzinę.

W tym czasie można podjąć cytryny. Są one myte pod bieżącą wodą, oczyścić i pokroić w kostkę. Po sześćdziesięciu minut, są one wysyłane do kociołka ze słodkim masy jabłko-marchew. Całość miesza się dokładnie, są przesyłane do płytki ogrzewa się do wrzenia i gotować przez minimalną ilość ciepła na godzinę. Gotowy dżem z marchwi i jabłka są określone w sterylnej słoiki, rolki i wysłany do dalszego przechowywania.

Opcja z sokiem z jagód

Ten przepis jest prosty. W związku z tym, że jest łatwa do opanowania, nawet niedoświadczony gospodyni, której nigdy przedtem nie było w przypadku konserwacji. To smaczne i pachnące dżem z marchwi w zimie mogą być przechowywane przez długi czas w temperaturze pokojowej. Przed rozpoczęciem procesu, należy sprawdzić, czy istnieją w kuchni wszystkie niezbędne składniki. W kuchni musi znajdować się:

 • Kilo marchwi.
 • Pół kilo od zwykłego cukru.
 • Trzy łyżeczki kwasu cytrynowego.
 • 300 g brązowego cukru.
 • 300 mililitrów wody i wszelkich soku jagody.

W celu okazały się użyteczne pachnący i dżem z marchwi, przepis, który będzie uczyć się w tej chwili, to wskazane jest, aby kupić dwa rodzaje cukru. Co do soku z jagód, dla tych celów można wykorzystać te, które mają w swojej kuchni. Ale najczęściej stosowane truskawka, jeżyna lub opcji malinowym.

algorytm

Przed gotować dżem z marchwi, trzeba przygotować główny składnik. Warzywa zostały umyte, obrane i pocięto na cienkie paski.

W misce mieszanie przefiltrowanej wody i soki z jagód. Istnieje również wysłać rozdrobnione marchewki. Następnie bowl umieszczone na płytce, ogrzewa się do wrzenia i gotować przez średnią temperaturę, nie cyklicznie zapominanie mieszając. Po marchew się miękkie w rondlu dodanie kwasu cytrynowego i cukru. Wszystko dobrze wymieszać i gotować przez około dwadzieścia minut na minimalnym ogniu.

Gotowość syropu może być oceniana przez tego, czy kształt kropli strzeżonych, określonymi na płaskiej powierzchni. Jeśli nie topi się, pojemnik można wyjąć z pieca i jest to czas do zmiany zawartości w czystym sterylnym pojemniku.

Wariant z przyprawami i kwasu cytrynowego

Jak we wszystkich poprzednich przypadkach, przed rozpoczęciem procesu należy sprawdzić, czy wszystkie niezbędne produkty. W tym czasie trzeba będzie:

 • Kilo marchwi.
 • Trzy gramy kwasu cytrynowego.
 • Kilo cukru.
 • Zmielone suche przyprawy.

Jako przyprawa do wykorzystania imbir, kurkuma, kardamon i wanilii. Aby przygotować jam z marchwi, które receptury zostaną omówione w dalszej części, jest konieczne, aby przygotować główny składnik. Pomarańczowy roślinny jest dokładnie umyć pod bieżącą wodą, obrane i pokrojone w drobne paseczki. Po tym, jest on umieszczony w misce emaliowanej, należy wypełnić z cukrem i pozostawić na osiem godzin. W tym czasie będzie miał czasu, aby umieścić sok z marchwi.

Po ośmiu godzinach w pojemniku składa się z około 60 ml wody, kieruje się do płytki doprowadza się do wrzenia i gotuje się w ciągu pięciu minut. Następnie szalki usunięto z boku i ochłodzono do temperatury pokojowej. Ten cykl jest pożądane, aby powtórzyć dwa lub trzy razy. Przed ostatecznym delikatności wrzenia prawie gotowy dodać przyprawy i kwas cytrynowy, rozcieńczyć łyżkę wody. Przechowywać dżem do słoików, zamknięte pokrywami z tworzywa sztucznego lub cyny.