584 Shares 5335 views

Sprzedałem szew po dostawie: co robić, co proces? Ile szwów leczyć po porodzie?

Ciąża i poród – kompleksowe testy dla kobiecego ciała. Często podczas porodu kobieta w pracy jest rannych. Niektóre z nich leczyć szybko i nie pozostawiają śladu, a niektóre kobiety przynieść wiele niedogodności. Niektóre z tych konsekwencji są łzy i cięcia, a także późniejsze nałożenie szwów medycznych. Wound potrzebę stałego monitorowania i konserwacji. W przeciwnym razie mogą pojawić się komplikacje. Jak dbać o szwach i co zrobić, gdy są one rozdzielone?

rodzaje szwów

Wszystkie szwy są podzielone na:

 1. Wewnętrzny.
 2. Zewnętrzny.

Szwy są nakładane na tkankach wewnętrznych

Stanowią one szwy, które są stosowane do szyjki macicy i pochwy regionu ściennego. Proces nakładania tego typu szwów na macicę nie znieczula. W tej dziedzinie nie ma zakończeń mięśni, więc znieczulenie nie jest używany. Kiedy pęka osłonowe stosowane przeciwbólowo. Po takich operacji, chirurdzy wolą nałożyć bioresorbowalnych szwów po porodzie.

Szwy są nakładane na narządach wewnętrznych, nie wymagają specjalnego traktowania. Kobieta musi bardzo odpowiedzialne podejście do przestrzegania norm opieki higieny.

Tak, że po operacji rany żadnych problemów, konieczne jest, aby spojrzeć na prawo. Aby to zrobić:

 • Użyj wkładki higieniczne. Po raz pierwszy szew będzie krew, i tak nie do brudnej bielizny, lepiej użyć dodatkowej ochrony.
 • W czasie gojenia dać pierwszeństwo bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów. To nie powinno powodować żadnych niedogodności, pocierać lub ograniczyć ruch. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie jednorazowe majtki.
 • Nie zapomnij o higienę. Po zabiegu dokonać czyszczenia potrzebę regularnego (po każdej toalecie). Wybierz łagodny środek do popełnienia procedury. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do mydła dla dzieci. Możliwe jest okresowe przemycia ziołowe infuzji (na przykład, stokrotki).

Aby nie doprowadzić kobietę inseam obawy, zaleca się:

 • Abstynencja od współżycia seksualnego przez co najmniej dwa miesiące.
 • Zrezygnować z ciężkich ćwiczeń. Zajęcia sportowe powinny być przełożone przez co najmniej dwa miesiące. Gravity w tym okresie również nie powinni nosić.
 • Słuchać do codziennej toalety. Kobieta nie powinna mieć żadnych opóźnień lub zaparcia, zbyt twardy stolec. Normalizować proces defekacji po urodzeniu zaleca się przed posiłkiem wypić łyżkę oleju.

Powody nałożenia stawów, zwykle takie same:

 • Misbehavior rodząca (głównym i najczęstszym). Jeśli macica nie jest gotowa do procesu narodzin, a trud już się rozpoczął, kobieta musi podjąć wysiłek. W tym momencie, a tam jest przerwa.
 • Przeprowadzone przed operacją na macicę.
 • Późno poród.
 • Zmniejszenie sprężystości szyjki macicy.

szwy zewnętrzne

Ten typ złącza nałożony po porodzie przez cesarskie cięcie i, jeżeli to konieczne, nacięcie krocza. W zależności od rodzaju i charakteru cięcia przy użyciu różnych wątków. Najczęstszym opcja – bioresorbowal- szwów po porodzie.

Powoduje szwów:

 • Niska elastyczność tkanki pochwy.
 • Blizny.
 • Zakaz próżnych prób przez lekarza. Na przykład, po porodzie przez cesarskie cięcie podczas pierwszego porodu lub kobieta nie może wypchnąć krótkowzroczność.
 • Nieprawidłowe położenie, dużo wagi i wielkości dziecka. W celu zmniejszenia ryzyka złamań lekarze wolą zrobić małe nacięcie. Oni goją się szybciej i lepiej.
 • Ulotne pokoleń. W tej sytuacji dokonać cięcia, aby zminimalizować ryzyko urodzenia traumy w dzieciństwie.
 • Prawdopodobieństwo pochwy rozrywanie. Kiedy proces chirurgia gojenie jest szybsze i łatwiejsze.

Na pokładach zewnętrznych wymaga stałej opieki i uwagi. W przeciwnym razie, może napotkać komplikacje. Na przykład, zapalenie, ropień szew. Często jest to po powikłań takie kobiety zwracają się do lekarzy o tym, co zostało sprzedane szew po porodzie.

W szpitalu macierzyńskiego dla kobiet powinny pielęgniarki i lekarza, który wykonał operację. Szwy są traktowane dwa razy dziennie. Jeżeli w czasie operacji lekarza stosować prosty gwint lub zszywek, że najczęściej są one usuwane przed rozładowaniem.

Prawidłowe zachowanie po nałożeniu szwów zewnętrznych

 1. Po raz pierwszy szew będzie swędzieć. W tym przypadku, jest zabronione do zera.
 2. Wybierając bieliznę, wolą naturalne materiały, styl powinien być taki, aby nie ograniczać ruchu, a tym bardziej nie pocierać. Najlepiej użyć jednorazowe majtki (przynajmniej w pierwszych dniach).
 3. O cztery lub pięć dni po porodzie kobieta ma krwawienie, więc trzeba korzystać z produktów do higieny osobistej (okładziny). Muszą zmieniać co pół godziny lub dwa.
 4. Jakiś czas po operacji (dwa do trzech dni) zabrania wprowadzeniu wody na rany. W związku z tym, będzie to możliwe od razu wziąć prysznic. Podczas czyszczenia staraj się nie moczyć ranę. Najlepiej jest kupić specjalny wodoodporny tynk dla stawów. Można go kupić w każdej aptece.
 5. Musiał zrezygnować z większej aktywności fizycznej. Grawitacja nie będzie w stanie podnieść od 1 do 3 miesięcy.
 6. Życie seksualne najpierw będą zakazane. Powstrzymać się będzie miała co najmniej dwa miesiące.
 7. Należy zwrócić szczególną uwagę na higienę. Dokonaj czyszczenia potrzebę regularnego korzystania higienę sparing. Po zabiegu należy dokładnie osuszyć to rany. Więc po chwili jak dusza bez bielizny. basenów promować szybkie gojenie się ran.
 8. Kiedy zszycie krocza nie może siedzieć na co najmniej pół tygodnia.
 9. Po uwolnieniu, kilka dni będzie musiał obsłużyć szwy antyseptycznym (takie jak „chlorheksydyny” lub „Miramistin”).
 10. Aby zmniejszyć ryzyko pęknięcia szwów w ciągu pierwszych kilku dni, trzeba przestrzegać diety i monitorować krzesło. Push nie jest zalecany w tym czasie. Żywność musi być miękkie lub ciekłe. Unikać ciast i słodyczy. Jeść więcej nabiału. Pomogą one ustalić stan mikroflory jelitowej.

Dodatkowe zalecenia po dostarczeniu przez cesarskim:

 • Nie sprzedana szew po cięciu cesarskim, starają się karmić dziecko w pozycji leżącej lub półsiedzącej pozycji.
 • W celu lepszego gojenia się rany bandaż może być noszony. Zamiast urządzenia medycznego może być używana flanela dziecka pieluchy. Związać go wokół brzucha. Pomoże to stworzyć ramy na osłabionego obszaru.

Do szwów leczyć prawidłowo, szybko, nie powodują problemów i komplikacji, nie zapomnij odwiedzić ginekologa po powrocie do domu. Pożądane jest, aby w ciągu tygodnia lub dwóch po opuszczeniu szpitala, aby zobaczyć się z lekarzem, aby mógł zbadać ranę i stopnia uzdrowienia.

Czas gojenia szwy

Kobiety często zastanawiam się: jak długo leczy szwów? Od szybkości gojenia zależy od wielu czynników: od umiejętności chirurga, użytego materiału, medycznie, urządzenia do cięcia i innych czynników.

Szwy mogą być nakładane z:

 • Bioresorbowal- przędzy.
 • przędze konwencjonalne.
 • Zastosowanie specjalnych wspornikach.

Zastosowany materiał ma wielkie znaczenie, ile szwów leczyć po urodzeniu. Z pierwszego typu materiału gojeniem ran trwa od jednego do dwóch tygodni. Gdy nici stosując konwencjonalne ciętych lub włókienek czas gojenia będzie przeciętnie 2 tygodnie – miesiąc. Szwy są usuwane na kilka dni przed rozładowaniem.

Objawy bolesne i nieprzyjemne

Jeśli boli szew po cięciu cesarskim, nie powinien natychmiast zacząć się martwić. Dyskomfort w obszarze szwów będzie przeszkadzać kobietę za około półtora lub dwa miesiące. Ból w operowanej okolicy są w ciągu tygodnia lub dwóch. Jeśli boli szew po cięciu cesarskim w ciągu długiego okresu czasu, to najlepiej udać się do lekarza.

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skonsultować się z chirurgiem. On może powiedzieć ile szwów leczyć po urodzeniu dziecka w danej sytuacji.

Jeśli w pierwszych dniach rany bardzo martwi, nie trochę czasu, aby wziąć leki przeciwbólowe. Nie wszystkie leki są połączone z karmienia piersią. Wstępnie skonsultować się z lekarzem.

Jak dbać o wspólnym domu

Często po porodzie, kobiety udać się do szpitala z problemem, który nie goi się po porodzie szew. Zanim napiszesz na kobietę w połogu, wyjaśnia , jak radzić sobie rany siebie. Typowo, taka procedura jest stosowana do roztworów antyseptyczne, takie jak chlorheksydyna „”, „” Miramistin nadtlenku wodoru. Można użyć maści przepisanych przez lekarza, „Solkoseril”, „levomikol” i innych. Z należytą starannością ryzyko negatywnych skutków jest niewielka.

możliwe powikłania

Niestosowanie się do zaleceń i instrukcji lekarza zaniedbania do dezynfekcji i szwy przetwarzania ryzyko powikłań jest bardzo duża. Istnieje ropienie, zapalenie stawów rozbieżność, zdarza się, że szew krwi po porodzie.

 1. Ropienie. Objawy zapalenia mogą obejmować: obrzęk ran, zaczerwienienie, wysoka temperatura ciała, wyładowań ropy z operowanego miejsca, osłabienia i apatii. Takie efekty są możliwe z niedostatecznej opieki lub nieprzestrzegania szwami podstaw higieny osobistej. Lekarze uczestniczący w takich sytuacjach uzupełnienie opieki domowej za pomocą tamponów z maści ran.
 2. Ból w obszarze szwu. Po raz pierwszy po operacji dyskomfortu jest naturalne. Powinien zacząć się martwić, jeśli nadal przeszkadza dłuższy czas lub od czasu do czasu wzrostu. Objawy te wskazują na zapalenie lub zakażenie rany.
 3. Sprzedawane szew po porodzie. Takie sytuacje nie zdarzają się często, ale wymaga najwięcej uwagi.

Sprzedawane szew po porodzie. Co robić?

Rozbieżność między szwami jest rzadkością, a przyczyną jest zwykle nieprzestrzeganie środków ostrożności. Przed wypisaniem ze szpitala, kobieta wyjaśniła, jak długo leczyć szew, które muszą być zgodne z zasadami i jak prawidłowo dbać o operowanej okolicy.

Przyczyny rozbieżności szwach:

 1. Wczesna aktywność seksualna (powstrzymanie się przez co najmniej dwa miesiące).
 2. Nadmierne do ćwiczeń (na przykład uniesienie wagowo).
 3. Niezastosowanie się do zaleceń zawartych w terminach, kiedy nie można siedzieć.
 4. Zakażenie w operowanej okolicy.

Objawy złamał szew po urodzeniu, mogą obejmować: zapalenie, obrzęk, krwawienie, ból, wysokiej temperatury ciała.

Szew może zerwać:

 • częściowo;
 • całkowicie.

W zależności od tego, nie będzie różne działania lekarza prowadzącego.

Częściowy szew rozbieżność

Po operacji, ewentualnie nieznacznego szwem rozbieżności. Mówimy o dwóch lub trzech szwów. Ta sytuacja wymaga pilnej interwencji chirurgicznej. Typowo, szew jest pozostawiony w ten sam sposób, jeśli nie ma zagrożenia zakażenia lub całkowitej rozbieżności.

Pełna medyczny szew rozbieżność

Z pełnym rozbieżności pooperacyjny szew wymagane swoją nową cięcie. Szwy są ponownie nakładane. Odbywa się to w celu zapobieżenia możliwości dostania się infekcji i rozwoju procesu zapalnego.

Najczęściej kobiety są hospitalizowani z powodu faktu, że całkowicie złamała szew po urodzeniu, jest już poza domem. W tej sytuacji, nie powinien się wahać, to lepiej, aby skontaktować się z karetką. Mimo że jest to możliwe, a różnica niemal natychmiast po urodzeniu. Więc nie martw się, lepiej jest mówić o problemie z lekarzem. Początkowo Ranę traktowano antyseptyczne rozwiązania jest to konieczne, a następnie ponownego zszywania.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia różnic, kobiety nie powinny zaniedbywać ustanowienie obowiązkowych terminów w szpitalu. Nie spiesz się do pracy w domu. Będąc pod nadzorem lekarzy i personelu medycznego, aby zminimalizować możliwość wystąpienia powikłań.

Może rozproszyć szew po cesarskim?

Rozbieżność między szwów po porodzie jest rzadkością. Jeśli kobieta ma podejrzenie, że złamał szew po cięciu cesarskim, to należy niezwłocznie skontaktować się z kliniką w społeczeństwie lub w karetce. Dokładna diagnoza w tej sytuacji może być tylko lekarz po badaniu. Jeżeli sprzedawane inseam, a następnie ponowne szycie nie jest już przeprowadzone.

Jeśli jednak zaczęli się rozchodzić zewnętrzny szew, objawy (objawy) kobieta może się znaleźć. Znaki szew rozbieżności po zabiegu:

 • krwawienie z rany;
 • ból, gorzej gdy siedzącej i stojącej;
 • gorączka.

Jeżeli sprzedawane szew po urodzeniu, co zrobić, powiedzieć lekarzowi. Trzeba natychmiast jechać do szpitala. Przy przejściu przez zewnętrzny szew lekarz wykonuje ponownie szycie. W tym samym czasie po zabiegu jest przyporządkowany kursie antybiotyków, aby zapobiec rozwojowi zapalenia. Niestety, po traktowanie kobiety zmuszone do rezygnacji z karmienia piersią, ponieważ leki gromadzą się w organizmie i daje mleko dla dziecka.

Jeśli podzielić szwów po porodzie, skutki będą przejawiać się tylko na tym, że ten fakt uwzględnić w kolejnych ciąż i porodu.

wniosek

Szycie po porodzie – dość jednolitą procedurę. Nie jest konieczne, aby się bać. Przy właściwej pielęgnacji rany i zaleceń lekarza poszanowaniem rany zagoją się szybko, ale w miarę upływu czasu blizna będzie ledwo zauważalne.