650 Shares 9521 views

Kompleks "Armata". Najnowszy rosyjski czołg „Armata”

produkcja zbiornik od końca lat 30-tych zawsze był zainteresowany radzieckiego kierownictwa. Kolejny test stale nowe typy zbiorników są brane pod usługi. Zamieszanie było czasem zupełny. Po II wojnie światowej, stało się jasne, że „zoo” w siłach cystern powinny być całkowicie zniesione.


Do czasu, kiedy projektanci poszły dalej: nie musimy tylko główne czołgu (MBT), ale cały modułową platformę, na której będzie można stworzyć zupełnie nowe rodzaje broni innych niż najszerszym zamienności i standaryzacji części. Ważnym krokiem w kierunku takiej śmiałej decyzji – kompleks „Armata”, którego ustanowienie krajowego przemysłu obronnego jest już mówić od niepamiętnych czasów. Jednak w ostatnich latach była budowa długoterminowa jest nadal przełom (jak).

Kiedy to wszystko się zaczęło

W 2010 roku Ministerstwo Obrony przyszła wiadomość, że prace nad projektem „Obiekt 195” całkowicie zatrzymany. Ministerstwo uznało, że T-95, który został opracowany pod tą nazwą, praktycznie identyczne z T-90 MBT i dlatego wojsko nie potrzebuje zbyt. Ale przed innymi projektantami otrzymał zadanie: stworzyć zupełnie nowy zbiornik, zbudowany na innych zasadach.

Zakres uprawnień stwierdził, że kompleks „Armata” miała być w pełni gotowy do produkcji seryjnej nie później niż w 2015 roku.

Co w tym wszystkim chodzi?

W mediach często można znaleźć błędne oznaczenie – „Armada”. Ale poprawna nazwa – jest „Armata”. Dlatego nazywane czwartej generacji ciężki śledzone platforma, której rozwój kontynuuje od 2009 roku (według niektórych doniesień, że rozpoczęła się znacznie wcześniej). Przyjmuje się, że cechy „Ałmaty była” znacznie wyższe niż nawet T-90 z wszystkich najnowszych zmian.

Na bazie nasze wojsko oczekiwać, aby utworzyć nowego MBT i zupełnie nowego ciężkiego IFV (pamiętam Izrael „achzarit”), ciężkie transportery opancerzone, a także różnych BRDM, platforma samobieżnych armat, itp W rzeczywistości, kompleks „Armata” jest uniwersalnym śledzone podwozia dla pojazdów wojskowych, których masa wynosi od 30 do 65 ton. Przypominamy, że Ameryka jest analogiem takiego rozwoju platformy GCV.

Oczekuje się, że nowe czołgi T-14, utworzone na podstawie montażowej, musi być wprowadzony do produkcji nie później niż w 2015 roku. Teoretycznie, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej będą musiały uzyskać około 2500 T-14 „armata”.

Co będzie się działo w wojsku do „Almaty było”

Okazało się, że czołgi T-90, nasze Ministerstwo Obrony nie były faktycznie potrzebne. W ogóle, w tym jest usterka i Uralvagonzavod, której członkowie wystawione oczywiście zawyżone ceny dla swoich samochodów. Tak więc, przedstawiciele armii nie jest zbyt zrozumieć, dlaczego koszty zbiorniku wewnętrznym jest tylko nieznacznie tańsze niż niemieckiego „Leoparda”, który jest znacznie cięższy niż rosyjski MBT.

Tymczasem wojska faktycznie pozostają normalne nowoczesne czołgi. Liczba T-90 różnych modyfikacji w naszej armii nie przekracza 500 jednostek, które wyraźnie nie wystarczy w przypadku odbicia mniej lub bardziej poważne zagrożenie wojskowym. Militarnie, ministerstwo zamierza naprawić sytuację, stale prowadzi „głębokie modernizacja” starego T-72.

Natychmiast, możemy zauważyć, że wszystkie cechy „Ałmaty był” ściśle tajne, a istnienie wielu komponentów systemu i do dziś wywołuje głębokie wątpliwości ekspertów krajowych i zagranicznych. Jednak fragmentaryczne informacje pochodzące z otwartych źródeł i analityków, aby zapewnić wystarczający założenia ogólne wrażenie nowego samochodu.

Szacowany układ

aby zapewnić maksymalne standaryzowanych maszyn – po raz kolejny, że głównym celem, dla którego kompleks „Armata” w ogóle stworzył podkreślić. Ponadto, normalizacja powinna dotyczyć nie tylko używana broń, ale także zawieszenie i inne elementy projektu technologicznego. Nawet Amerykanie nie mają nic takiego tam wojska (mamy nadzieję, że będziemy to robić).

Wydaje się, że wiesz dokładnie, jakie plany istnieją dwie główne opcje układu: z przedziału tylnego i przedniego silnika. Zawiesina z pewnością być pobierane od sześciu lodowiska, amortyzatory – łopatkowe typu przekładni kierownicy – różnicowego, przekładnię hydrostatyczną. Skrzynia biegów – w pełni automatyczny, na 12 etapów. Najprawdopodobniej nie będzie okazją do zmiany biegów w trybie manualnym.

Sprawdzić silnik przykład w zbiorniku

Cechą charakterystyczną tego zbiornika „armata” (zamierzone zdjęcie jest w gazecie) będzie wykorzystywać w pełni skomputeryzowany system sterowania i diagnostyki. Krótko mówiąc, nawet w przypadku poważnego uszkodzenia takiego komputera pokładowego musi zgłosić gdzie i co poszło nie tak, niż poważnie ułatwić życie mechaniki zbiornika.

Zwiększyć przeżywalność maszyny na polu bitwy

Ponadto, nowa maszyna „armata” (zdjęcie można znaleźć w tego materiału) będzie znacznie zwiększona przeżywalność poprzez umieszczenie muszli w specjalnym kapsułki oprócz komory zbiornika zamieszkanych. Teoretycznie, w przypadku kontaktu z muszli wroga lub skumulowanych granatów przeciwpancernych, detonacji amunicji nie powinien prowadzić do śmierci załogi.

Początkowo pomysł został wprowadzony w "Obiekt 195", znany również jako T-95 / T-99. „Armata” przypuszczalnie mają również możliwość umieszczenia załodze całkowicie odizolowane kapsułki szczególnie silne stopów. Projektanci umieścić w projektowaniu tego urządzenia jest w pełni zdalne sterowanie, w którym cysterny nie musiał pokazać się w ogóle na zewnątrz urządzenia. W związku z tym, „Armata” Platforma jest zupełnie wyjątkowy. Jakby pobity i banalne, jak się może wydawać, ale analogi granicą nie.

Możliwe typy amunicji

Amunicja będzie zawierać standardowe wysokiej wybuchowy i przebicia pociskami kształcie ładowania. Zakłada się, że będzie możliwość strzelania pocisków kierowanych „ziemia-ziemia” i „ziemia-powietrze” z automatyczną wskazówek.

Faktycznie, nowy zbiornik „Armata”, zdjęcie z których stawiamy na wyrobie, a zbiornik nie jest. W rzeczywistości – jest pełnoprawnym wielozadaniowy automat perkusyjny, że można walczyć z wrogiem piechoty, czołgów, artylerii, a nawet śmigłowców wroga. Teoretycznie też może walczyć i szturmowcy.

narzędzia wykrywania

Według niektórych doniesień, na pokładzie będzie prawie taka sama jak urządzenia radarowe, jak na najnowszej odrzutowego myśliwca T-50 PAK. W szczególności, nowy zbiornik „Armata” (fot potwierdza) otrzymują radary pracujące w paśmie Ka (26,5-40 GHz), za pomocą aktywnego etapowe array (AESA). Jest to unikalny projekt, który jest używany w produkcji ceramiki specjalnej.

Cechy stopniowo anteny

Krata sam składa się z dużej liczby komórek, z których każda stanowi oddzielny nadajnik mikrofalowy. Awaria jednego elementu nie prowadzi do silnego spadku mocy całego systemu. Ponadto, taka antena ma największą mobilność, jest w stanie szybko zmienić kierunek skanowania. W rozwiązywaniu problemów defensywie i agresywny charakter takiego radaru jest po prostu idealny.

Bardziej przyjemne, że ma tylko dwie możliwości zastosowania: jako kompleks wykrywania i zwalczania pożarów i systemu ochrony aktywnej T-14 „armata”. Aktywna antena jest w stanie szybko wykryć i zlokalizować kilka celów na długo przed ich zbliżania się do zbiornika. System kierowania ogniem jest w stanie automatycznie powiększa je i zniszczyć w trybie w pełni autonomiczny.

Poinformowano, że nowy system radarowy będzie mógł zarówno „news” do 40 aktywnych celów. Postać, która jest po prostu niedostępne dla pojazdów bojowych zagranicznych producentów! Ponadto (w poprzedniego stanu T-99), „Armata” będzie w stanie zidentyfikować w odległości 100 km docelowych, których średnica nie przekracza 0,3 m. Oczywiście, ich następnym całkowitym zniszczeniem.

Cechy pancerz

Nie bez zupełnie nowej zbroi. Na szczęście, nasz przemysł obronny zawsze miał wielkie umiejętności w tej dziedzinie, tak, że rozwój nowej zbroi powstał jak najszybciej.

Przeciwnie, platforma „Armata” użyje pancerz stalowy o 44C-komunikacja-III posiadające specyficzne właściwości wytrzymałościowe. Ten materiał został stworzony przez JSC „NII Stali”. Jego główną cechą jest bardzo niska waga. To nie tylko złagodzić ciężar maszyny, zacznij tworzyć stosunkowo lekki i zabezpieczyć BMP na tej samej platformie, ale także znacznie zwiększyć objętość przestrzeni wewnętrznej (większej amunicji, komfort załogą).

elektrownia

Jako takie, 1200 Mocny silnik-85-3A będzie stosowany (olej napędowy, oczywiście), która daje co najmniej 2000 godzin pracy, w którym zbiornik „armata”. Mogą być stosowane Rosja w końcu opanował technologię produkcji zwykłego oleju napędowego, więc poprosić o pomoc nie trzeba niemieckich projektantów. Maksymalna moc – 1500 l / s. Oczekuje się, że przed końcem biegu będzie ograniczenie sprzętowe 1200 koni mechanicznych, które w znacznym stopniu zwiększają żywotność silnika.

Produkowane elektrownia będzie na Czelabińska Fabryka Traktorów. Na czym podstawą jest zaufanie go używać? Fakt, że wszystkie próby tego silnika zostały w pełni zrealizowane już w 2011 roku, ale nie jest używany do dziś.

Jest to logiczne założenie, że ten silnik i dostać zbiornik „armata”. Rosja, jeśli rzeczywiście się stanie, liderzy nie tylko do produkcji ciężkich pojazdów opancerzonych, ale również w zakresie normalnych silników wysokoprężnych dla niego. Spowoduje to podniesienie prestiżu naszej branży na arenie międzynarodowej, aby uzyskać więcej zleceń od potencjalnych nabywców.

broń

Ponieważ w tym czasie twórcy wyraźnie wskazane odrzucenie pistolet kaliber 152 mm, T-95/99, możemy śmiało powiedzieć, że nowy zbiornik „Armata” otrzyma 122-125 mm kalibru broni. Jest to logiczne, ponieważ nowe rodzaje amunicji pomogą drastycznie zwiększyć moc pistoletu, bez zwiększania gabarytów do obscenicznych proporcjach.

Jako „kandydat” do instalacji wieży w nowym samochodzie można uznać za 125-mm armata 2A82, który został opracowany i przetestowany na początku 2000 r. Po zaledwie sześciu lat trzech istniejących już modeli strzelać ponad dwa tysiące zdjęć, więc twierdzi, że niezawodność nowych deweloperów model tylko nie. Ponadto, dzięki zastosowaniu nowych materiałów i technik produkcyjnych, to możliwe jest zmniejszenie szybkości dyspersji pocisków na raz 15%. Najprawdopodobniej, całkowita długość pistoletu będzie siedem metrów.

Mówiliśmy już, że nowy zbiornik „Armata” ma wiele nowych systemów cyfrowych w służbie, które są również odpowiedzialne za dokładność fotografowania. W szczególności, nowy MSA stale synchronizuje dane otrzymane z komputera balistycznego, które powinny znacznie poprawić dokładność fotografowania nagle. Dziś wiemy, że już zaplanowane dla dalszej modernizacji zarówno broni i amunicji za to istniejący.

Nowa amunicja

Istnieją dowody na to, że rosyjski czołg „Armata” strzelają pociskami, które zostały opracowane i przyjęte do służby w ubiegłym roku. Już w pełnym toku ich produkcji, skorupy podmiotami prawo huśtawka w arsenałach państwowych, gdzie tworzenie wymaganych rezerw. Najprawdopodobniej od czasu t. „Armata” zostanie oddany do użytku w arsenale jest pełna muszli prowadzenia strzelanie prawdziwa walka, i szkolić nowych załóg.

uzbrojenie karabin maszynowy

W służbie został sparowany 7.62mm PKTM karabin, który jest podłączony do pistoletu. Dostawa gotowych do użycia nabojów – tysiąc sztuk. Ten sam numer jest zapisany w pudełkach po części zamiennych, które są przymocowane do tylnej części pojazdu. Dodatkowo uzbrojony 12.7mm pistolet „Cord”. Dla niego, gotowy do użycia amunicji jest dokładnie 300 rund. Ten sam numer znajduje się w tym samym oknie części zamiennych.

aktywna ochrona

Punktem kulminacyjnym nowego zbiornika jest CAP „Afgańska”. Ten aktywny system bezpieczeństwa pozwala radzić sobie z pocisków i granatów przeciwpancernych, a nawet w bardzo krótkich dystansach (nie więcej niż 15-20 metrów od stacji kolejki). System ten został opracowany w Kołomna KBM. Wiadomo, że może przechwycić pociski pływających z prędkością 1700 m / s. Ponadto, prawdopodobnie będzie używany specjalny pocisk formowany wybuchowo, opatentowany w naszym kraju. Dążenie to celowo – automatyczna i nie wymaga potwierdzenia operatora.

dynamiczna ochrona

Konstrukcja dynamicznej jednostki ochrony jest podobny do tego, który został opracowany przez JSC „NII Stali”. Bloki (obudowa) zainstalowane na bokach zbiorników, ale będą pobierane substancję czynną tylko z góry zaangażowania (lub zagrożenia ich). Karmienie strefę „Almaty został będą chronione przez standardowe ekrany kraty.