179 Shares 7680 views

W jaki sposób japoński Święty Mikołaj?

Początek nowego roku jest obchodzony przez wszystkie narody świata. Nie wszystkie są takie same narodowości data odniesienia, ale mimo to wszyscy jesteśmy jednakowo radować to święto za każdym razem. Jakie są tradycje w Japonii z okazji Nowego Roku , a jeśli nie to japoński Mikołaj?

Wschód – delikatna sprawa

Nigdy nie próbuj powiedzieć Japończyków o chiming zegar w Sylwestra. Chodzi o to, że w Kraju Wschodzącego Słońca Nowego Roku jest oznaczony przez wystąpieniem 108 uderzeń dzwonu. Istnieje jednak między tymi dwoma kulturami i jedną wspólną cechę – święto obchodzone w nocy z 31 grudnia do pierwszego stycznia. Uważa się, że ludzka egzystencja skomplikować 108 złych namiętności, a dzwon noworoczny ze sobą bić odjeżdża jeden z tych wad, predznamenovyvaya dobry rok.

Przygotowania do wakacji w Japonii, koniecznie zawierać Kadomatsu instalacyjny – specjalne bramy bambusa i sosny oddziałów w przedniej części domu. Uważa się, że za ich pośrednictwem japońskiego Father Christmas. Zamożnych rodzin również ustawić przed ich domów, drzew kwitnących brzoskwinia, śliwka, lub sosny.

Segatsu-san – "Pan stycznia"

Są w Japonii i specjalnym maga noworocznym. Japoński Mikołaj Segatsu-san jest zupełnie inna od swoich kolegów w Rosji. Dosłownie, nazwa tego starca może być tłumaczone na język rosyjski jako „Mr. stycznia”. Mieszkańcy wschodzącego słońca przez cały tydzień czeka ich domu przyjść Segatsu-san i pogratulować na wakacje. Co ciekawe – Boże Narodzenie prezenty czarodziej nie daje ani dzieci lub dorosłych. Przedstawiciele młodszego pokolenia od dzieciństwa wiedzą, że mogą liczyć tylko na teraźniejszości od swoich rodziców. Czas, kiedy „Pan lutego” gratuluje japońskich świąt zwanych „Golden Week”.

Japoński Święty Mikołaj kostium jest dość oryginalny i nietypowy dla Nowego kreatora. Elder nosili zielone świąteczny kimono i tradycyjne nakrycie głowy. Ale gruba biała broda z wąsami, idąc w dół prawie do podłogi, daje Segatsu-san znaczące podobieństwo do swojego rosyjskiego brata.

Dwa Santa Claus w jednym kraju?

W tym czasie, aż do japońskiej mody, technologii i sztuki podbijają świat, Japończycy są zainteresowani czymś niezwykłym dla nich do tradycji europejskich i amerykańskich. Nie tak dawno temu w Japonii, nastąpił drugi mag noworoczny. Nazywa się Oji-san. A jeśli Segatsu-san – japońska Santa Claus, początkujący, raczej jest wschodni odpowiednik Świętego Mikołaja. Dlaczego Japończycy potrzebny drugi Mikołaj? To proste: Oji-san, a także wiele innych nowych kreatorów, przynosi prezenty dla dzieci, które zachowywały się dobrze w ciągu roku. Nic dziwnego, że tak wiele dzieci czekamy na to go na wakacje. Warto zauważyć, że nowy japoński Mikołaj nawet wizualnie bardzo podobne do Santa Claus.

Zmiana tradycje świętować początek roku, nie tak jak starszego pokolenia. Jeśli dzieci przestać wierzyć w Segatsu-san zostaną utracone ważny element kultury popularnej i folkloru w jego charakterystyczny i oryginalny sposób.